Interwencje

Czytelnicy skarżą się na zarastające place zabaw w mieście [zdjęcia]

7 lipca 2021, 16:01
Miasto wprowadziło ograniczenia koszenia traw w Gorzowie. To oznacza sprawiło, że wiele miejsc zaczyna po prostu zarastać, na co zwracają uwagę sami gorzowianie. Tym razem mieszkańcy skarżą się na zarośnięte place zabaw dla dzieci.

Betonowe donice z zielenią ograniczają widoczność. Miasto zajmie się problemem [zdjęcia]

2 lipca 2021, 10:45
Wzdłuż ul. Sikorskiego są ustawione betonowe donice z drzewkami, ozdobnymi trawami i kwiatami. Zdaniem czytelniczki Katarzyny, niektóre donice ograniczają widoczność – zwłaszcza na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Pocztowej. Miasto zapewnia, że zajmie się problemem i zmieni roślinność w donicach, tak aby nie ograniczała widoczności oraz jeżeli będzie to możliwe, to przestawi donice.

Wandale zniszczyli tablice edukacyjne. Miasto będzie musiało zapłacić za ich naprawę [zdjęcia]

29 czerwca 2021, 12:11
Trasa Siedmiu Wzgórz to nowa ścieżka spacerowa, która prowadzi m.in. przez tereny byłych poligonów. W ramach inwestycji zostały zamontowane ławki czy też 20 tablic informacyjno-edukacyjnych. Niestety tablice długo nie przetrwały i zostały już zniszczone przez wandali. Tablice zostaną naprawione, ale z pieniędzy miasta, ponieważ gwarancja wykonawcy nie obejmuje aktów wandalizmu.

Trasa Siedmiu Wzgórz jeszcze nieodebrana, a już zniszczona [zdjęcia]

27 czerwca 2021, 12:00
Do portalu gorzowianin.com zgłosił się czytelnik Adam, który zwrócił uwagę na zniszczone tablice edukacyjne na Trasie Siedmiu Wzgórz. Inwestycja w ramach budżetu obywatelskiego dopiero co została ukończona, ale jeszcze nieodebrana przez miasto. Niestety na szlaku spacerowym pojawili się już wandale.

Czytelniczka: Betonowe donice z zielenią ograniczają widoczność [zdjęcia]

26 czerwca 2021, 14:19
Wzdłuż ul. Sikorskiego są ustawione betonowe donice z drzewkami, ozdobnymi trawami i kwiatami. Zdaniem czytelniczki Katarzyny, niektóre donice ograniczają widoczność – zwłaszcza na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Pocztowej.

„Awantura o drogę”, czyli nowe osiedle z zablokowanym dojazdem

25 czerwca 2021, 10:55
Osoby, które kupiły działki na nowym osiedlu Leśnym na pograniczu Gorzowa i Kłodawy mają nie lada problem. A chodzi o dojazd do poszczególnych działek, którego w sumie nie ma. Od strony nowo wybudowanej ul. Sosnowej mieszkańcy muszą jechać po nieutwardzonym i niewykarczowanym terenie. Łatwiej mieli od strony Kłodawy, bo dojazd zaledwie 100 metrów do osiedla Marzeń, ale ten po protestach mieszkańców Kłodawy został zablokowany. Z kolei miasto Gorzów tłumaczy, że nigdy nie padły gwarancje natychmiastowego wybudowania niezbędnej infrastruktury na osiedlu.

Wysoka trawa zagrażała bezpieczeństwu. W końcu została skoszona

15 czerwca 2021, 15:33
Mieszkańcy Gorzowa skarżyli się na wysokie trawy na os. Górczyn i Manhattan, które zagrażały bezpieczeństwu pieszych. Najczęściej wskazywanym miejscem, gdzie trawy ograniczały widoczność było skrzyżowanie ul. Bora-Komorowskiego i Obrońców Pokoju. Po interwencji portalu gorzowianin.com, trawa w tym miejscu została skoszona.

Śmieciowy armagedon w centrum Gorzowa. Ul. Lutycka wciąż "tonie" w śmieciach [zdjęcia]

13 czerwca 2021, 12:37
Mieszkańcy ul. Lutyckiej w samym centrum Gorzowa od lat borykają się ze śmieciowym problemem na swoim podwórku. Śmieci dosłownie wylewają się z pojemników i leżą wszędzie. Wśród nich są również odpady bio z pobliskich restauracji, które przyciągają szczury. W ubiegłym roku kontrola ZCG MG6 i straży miejskiej wykazała, że restauratorzy zaniżyli ilość deklarowanych odpadów. Jednak problem wciąż trwa o czym poinformowała nas czytelniczka.

Śmieciowy bałagan w centrum. Służby znalazły winnego

11 czerwca 2021, 19:30
Mieszkaniec centrum Gorzowa zwrócił uwagę na śmieciowy problem na swoim podwórku. Jak się okazało, na bałagan wpływ miał m.in. właściciel nieruchomości, w których znajdują się lokale usługowe i gastronomiczny. Kontrola Związku Celowego Gmin MG6 przeprowadzona wspólnie ze strażą miejską i zarządcami wykazała, że nie miał podpisanej podpisanej umowy na wywóz śmieci i odpady były wyrzucane do pojemników przeznaczonych dla mieszkańców.

Czytelnicy: Wysoka trawa zagraża bezpieczeństwu pieszych

10 czerwca 2021, 18:05
Temat ograniczenia koszenia trawników wciąż wzbudza wiele kontrowersji wśród mieszkańców Gorzowa. Do portalu gorzowianin.com zgłaszają się kolejne osoby, które skarżą się na wysoką trawę i podkreślają, że zagraża ona bezpieczeństwu pieszych.


Fotoreportaże