• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 32 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Dojście na cmentarz: Lekka wspinaczka po błocie pod górkę

18 października 2023, 13:56, Marcin Kluwak
Zbliża się święto zmarłych, a na cmentarzu w miejscach do tego nieprzeznaczonych zalegają od miesięcy śmieci - informował w wiadomości do naszej redakcji nasz czytelnik Marek, przysyłając zdjęcia zaniedbanych alejek. Opowiada też o trudnościach w dojściu na cmentarz od strony ulicy Głowackiego.

Nie ma jak dojść do nowo powstałego chodnika od ulicy Głowackiego. Lekka wspinaczka po błocie pod górkę - tak to teraz wygląda!  Jak można było w projekcie wykonania schodów nie zadbać o to dojście? - pyta w wiadomości do naszej redakcji nasz czytelnik.  Faktycznie, po kilku dniach opadów, wspinaczka pod górkę od ulicy Głowackiego wymaga nie lada umiejętności. A na cmentarz nie chodzą na co dzień młodzi i wysportowani ludzie, tylko ci mniej sprawni. 

Nasz czytelnik zauważa, że z roku na rok cmentarz jest coraz bardziej zarośnięty krzakami, a nagrobki niszczeją. Nikt o niego już nie dba - pisze nasz czytelnik Marek.

Cmentarz Świętokrzyski w Gorzowie będzie uporządkowany. Pracuje Inneko oraz osadzeni z Zakładu Karnego

Na szczęście, na dwa tygodnie przed dniem Wszystkich Świętych, cmentarz przy Warszawskiej  zostanie uporządkowany. Jak informuje gorzowski magistrat, prace porządkowe wykonują miejskie spółki - Inneko RCS i pracownicy innych spółek grupy Inneko. 

- W pomoc zaangażowało się też Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Zakład Karny w Gorzowie. Pracownicy i skazani już rozpoczęli wywożenie powalonych gałęzi, koszenie traw, odchwaszczanie, opróżnianie pojemników na śmieci. Zajmują się też oczyszczeniem starych alejek betonowych - informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy UM Gorzowa. 

Uporządkowane zostaną też dojścia do cmentarza od ulicy Głowackiego. W dalszej kolejności naprawione będą m.in. ławki przy dojściu do cmentarza od ul. Głowackiego, uporządkowanie sąsiedztwo kaplicy grekokatolickiej oraz schody na terenie nekropolii.  

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/3 Cmentarz Świętokrzyski przy ul. Warszawskiej w Gorzowie

1/3 Cmentarz Świętokrzyski przy ul. Warszawskiej w Gorzowie

2/3 Cmentarz Świętokrzyski przy ul. Warszawskiej w Gorzowie

2/3 Cmentarz Świętokrzyski przy ul. Warszawskiej w Gorzowie

3/3 Cmentarz Świętokrzyski przy ul. Warszawskiej w Gorzowie

3/3 Cmentarz Świętokrzyski przy ul. Warszawskiej w Gorzowie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości