Wiadomości › Felietony

Czas zaciskania pasa w inwestycjach?

18 stycznia 2022, 11:06
Nie ma Gorzów szczęścia do kolejowych inwestycji. W piątek minął termin składania ofert w przetargu na remont gorzowskiego dworca, ogłoszonym przez PKP PLK. Chętnych brak. Podobny problem jest w przypadku miejskiego centrum przesiadkowego. Wygląda na to, że dwie przenośne toalety na dworcowym placu dotrzymają nam towarzystwa na dłużej, jako (anty) wizytówka kolei w mieście.

Hala widowiskowo-sportowa im. Grażyny Wojciechowskiej?

10 stycznia 2022, 20:30
Ludzie zasłużeni powinni być odpowiednio upamiętnieni – to raczej nie budzi nad Wartą żadnych wątpliwości. Pożegnana dziś przez gorzowian radna w pełni wyczerpuje definicję osoby ponadprzeciętnej, a nawet wybitnej.

Co się stanie w 2022 z gorzowską polityką?

3 stycznia 2022, 21:35
W sensie politycznym rok 2022 nie będzie nad Wartą idyllą, a biografie tutejszych polityków nie zamienią się w hagiografie świętych. Rozglądamy się za czymś nowym, ale zbyt dużego wyboru mieć nie będziemy.

Bilans roku 2021 oczami Roberta Trębowicza

30 grudnia 2021, 16:17
To był trudny rok. Ostry cień covidowej mgły dał się we znaki wszystkim. Niespotykana od dekad drożyzna, brak perspektyw oraz pytanie, co dalej? Czy leci z nami pilot?! Czujemy się pozostawieni sami sobie, bezbronni wobec ekonomiczno - pandemicznego huraganu.

Moc prezentów dla gorzowian

22 grudnia 2021, 21:32
Wszyscy mamy fioła na punkcie świątecznych prezentów. Nie jest jeszcze za późno, aby obdzielić nimi tych wszystkich, którzy zasłużyli, albo wręcz przeciwnie. Będę w tym felietonie kpił, ale tylko trochę i bardzo przyjaźnie.

To będą drogie święta…

5 grudnia 2021, 14:30
Świąteczny klimat powoli się rozkręca. W tym roku handel wyjątkowo wcześnie rozpoczął walkę o nasze portfele. Pierwsze Mikołaje dostępne były w NovaPark równolegle z Halloween, co u tradycjonalistów wywoływało konsternację. Z roku na rok okres świąteczno-noworoczny to coraz bardziej męczący czas sprzedawanej nam iluzji. Infantylnych reklam, gdzie medialnym sponsorem wigilijnego barszczu okazuje się Goździkowa i czopki na niestrawność.

Lubuskie znów na topie. O jednego Mejzę za dużo!

1 grudnia 2021, 17:52
Wiceminister z Lubuskiego chciał zbyt szybko wszystko: być świadkiem na każdym weselu i grabarzem na każdym pogrzebie. Czas pokaże, że będzie chodzącym trupem bez znaczenia.

O jeden most za daleko… Kiedy kładka?

29 listopada 2021, 08:16
26 listopada minęło dziewięć lat od zamknięcia kładki dla pieszych na moście kolejowym. Najmłodsi gorzowianie lokują kładkę gdzieś pomiędzy bitwą pod Grunwaldem a drugą wojną światową, wyrażając zdziwienie, że takowa przeprawa istniała. Czas zaciera ślad.

Gessler była jak Telimena, zbyt wytworna na Soplicowo

23 listopada 2021, 22:58
Wygodne, chociaż bardzo przewrotne, było i jest kultywowanie atmosfery milczenia. Miejsc i sytuacji podobnych do baru „Agata” jest w mieście dużo więcej. Bardzo miło jest nie wiedzieć – nawet jak jest się samorządowcem lub ważnym urzędnikiem.

Żużlowy apetyt na politykę

14 listopada 2021, 22:26
Czysto teoretycznie prezesura kluczowego klubu żużlowego w regionie, to przepustka i dobra pozycja startowa w wyścigu o miejsce na politycznych salonach.


Fotoreportaże