Wiadomości › Felietony

Dość zaciskania zębów, czas zacisnąć pięści...

25 października 2020, 18:31
Obserwując horyzont, zarówno stojąc na Górze Kozackiej, na szczycie Dominanty, na moście Lubuskim, albo na brzegu Warty – nie widać wśród gorzowian prawie nikogo, kto w sprawie sponiewieranego przez władzę kompromisu aborcyjnego, machałby do PiS-u z sympatią.

Jak Gorzów stał się szpitalnym rezerwuarem Zielonej Góry

7 października 2020, 21:45
Dramat seniorów z zielonogórskiego Domu Kombatanta, to wyselekcjonowane paliwo dla polityków. Nie po raz pierwszy oglądamy obraz lubuskiej polityki, która do szpiku kości jest podporządkowana bieżącym interesom partyjnym. Gorzów znalazł się w samym centrum nie swojej wojenki na śmierć i życie.

Jeśli chodzi o centrum miasta, to jesteśmy duży krok przed Zieloną Górą

27 września 2020, 16:48
Na wstępie muszę napisać pewną oczywistość. Nieprawdą jest, że centrum miasta z Sikorskiego włącznie, jest brzydkie lub dysfunkcjonalne. Owszem, o gustach się nie dyskutuje, ale trzeba być nadludzko złośliwym, aby nie dostrzec, że Gorzów zrobił milowy krok. Prawdą jest, że można było coś lepiej, ale nie od dziś i nie tylko z przysłowia wiadomo, że tak krawiec kraje, jak mu materii staje.

Radni sejmiku, czy oni w ogóle istnieją?

22 września 2020, 20:26
Sejmik to doskonała miejscówka dla politycznych wyg. Szkopuł w tym, że z obecności przedstawicieli Północy w lokalnym parlamencie, wynika bardzo niewiele. Ocenę utrudnia fakt, że publikują dużo zdjęć, które na poziomie politycznego teatru, czynią z nich osoby niezwykle aktywne i sprawcze.

Komu bije dzwon gorzowskiej Katedry?

14 września 2020, 20:58
Kościół w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej będzie miał odnowioną „matkę kościołów”, ale zderzy się ze starymi problemami. Sam remont był zadaniem prostym; o wiele trudniej będzie ponownie zapełnić ją wiernymi. Odrestaurowana wieża i cieplutkie podłogi, nie rozgrzeją religijnej żarliwości wśród mieszkańców.

Marszałek Polak brońmy jak niepodległości. Chodzi o Gorzów...

25 sierpnia 2020, 22:59
Epidemia bezpartyjnego politykierstwa pustoszy region. Niektórym puściły hamulce i postanowili sparaliżować samorząd województwa. Choć deklarują nowe standardy, posługują się starymi patologiami. Tu nad Wartą powinny przechodzić nam ciarki na myśl o tym, że władzę w województwie mogą przejąć ludzie, dla których zrównoważony rozwój, to mało znacząca fanaberia.

Politycy będą tym skuteczniejsi, im więcej będą zarabiać

16 sierpnia 2020, 20:23
To jakiś obłęd, że w samym środku zarazy i na początku kryzysu, posłowie uchwalili sobie podwyżki. Trochę wstydu jest. Posłowie opozycji nie mają dylematu: nosić maseczki czy nie? Po głosowaniu za PiS-owskimi podwyżkami jest to bez znaczenia. Z okryciem lub bez wyglądają tak samo śmiesznie. Oby szalupa o nazwie Platforma Obywatelska zatonęła jak najszybciej.

Gdy wszyscy cukrują, potrzebna jest gorzka prawda

11 sierpnia 2020, 21:48
Margot przyćmiła Madonnę, a obrona Częstochowy jest niczym, przy ataku na kierowcę furgonetki. Uwielbiamy wolność wyrażania opinii, ale tylko teoretycznie, i do jakiegoś czasu. To jest coś niesamowitego. Czuję się jak uczestnik biesiady z karafką La Fontine na stole albo jeszcze gorzej – jak Wolterowski Prostaczek, który rozumie coraz mniej.

Żarty żartami, ale maseczki są ważne. Także te polityczne...

4 sierpnia 2020, 21:52
Do teraz, a więc całkiem długo, zasłanianie twarzy maseczką było dobrowolne, a przez niektórych traktowane jak fanaberia władzy. Nie brakuje nad Wartą takich, którzy publicznie głoszą, że ich stosunek do pandemii zszedł z poziomu twarzy, do miejsca, gdzie kończą się plecy, a zaczyna inna część ciała.

Przypadki naszych prezydentów z Sikorskiego w tle

19 lipca 2020, 21:20
Czasy mamy trudne. Jak nie boom na rynku budowlanym, to koronawirus i związane z tym problemy finansowe samorządów. Część marzeń i planów trzeba będzie schować do szuflady. Spójrzmy na to inaczej. Kryzysów było już nad Wartą co niemiara, ale jedno pozostaje niezmienne: czy to aby nie jest cud, że mamy szczęście do włodarzy...


Fotoreportaże


x