Felietony

Czy miasto ma pomysł na przyjazną komunikację?

23 czerwca 2022, 13:46
Wobec braku szabel, miasto zdjęło z porządku obrad rady kontrowersyjny projekt podwyżki cen biletów na przejazd komunikacją miejską. Słuszna decyzja. Ten kij ma dwa końce, ale nie oszukujmy się. Jeśli pasażer miałby wydać 4 zł na bilet, oczekując 20 minut na autobus, by następnie dojść kilkadziesiąt metrów z przystanku do celu podróży, wybierze Bolt'a, spacer, lub ...hulajnogę. W autobusach pozostaną uprawnieni do bezpłatnych przejazdów seniorzy, pracownicy strefy przemysłowej oraz dziatwa szkolna z biletem ulgowym.

Łączenie przez dzielenie, czyli biznes po gorzowsku

2 czerwca 2022, 19:05
Ponoć jest to organizacja niezależna i tylko biznesowa. Rozgłos jej inauguracji miał zapewnić były europoseł Rosati, ale zapewnił jedynie rozgoryczenie. Przedsiębiorców – bo liczyli na rozmowę o biznesie, a była polityka.

My, pociągi z Gorzowa i Lubuskie

24 maja 2022, 22:13
Na akcie zgonu połączeń kolejowych z Gorzowa widnieje nie tylko podpis marszałek Polak oraz wicemarszałka Jabłońskiego, ale także radnych wojewódzkich i parlamentarzystów z Północy.

Czy to naprawdę koniec gorzowskich marzeń o elektryfikacji?

19 maja 2022, 12:55
Paragony grozy ze stacji benzynowych nie dziwią już nikogo. Jeśli dołożyć do tego walkę z ociepleniem klimatu, stajemy przed koniecznością zmian preferencji co do sposobu podróżowania. Przed Europą złoty wiek dla kolei. To najbardziej efektywny i ekologiczny środek transportu.

PO co przyjechał Tusk?

18 maja 2022, 20:59
Wizyta szefa partii w regionie, to dla działaczy prawdziwy dzień dziobaka. Czas, w którym można spróbować zaistnieć w pamięci lidera, albo chociaż ogrzać się jego ciepłem i zrobić zdjęcie na fejsa – nie jest odkrywcze, że miasto oraz mieszkańcy nic na tym nie zyskują.

Tak okradają nas z marzeń

1 maja 2022, 21:51
Marszałkowscy urzędnicy nigdy Gorzowowi nie odmawiają. Dają nam dużo mniej, niż trzeba, a i to nie zawsze na to, co mogłoby być rozwojową przewagą. Dziś już jest jasne, że marszałek Polak nie możemy traktować jako sojusznika, ale kogoś, kto sypie miastu piach w szprychy koła rozwoju.

Requiem dla Gorzowa, czyli Kolej Minus

27 kwietnia 2022, 18:55
Nadzieje gorzowian ponownie uleciały w kosmos wraz z ogłoszeniem wyników naboru do programu Kolej Plus. W województwie lubuskim rządowe dofinansowanie otrzymał jedynie projekt rewitalizacji linii Bieniów-Lubsko. Gorzów nie zyska nic.

Laurka dla Gorzowa z toitoiem w tle

26 kwietnia 2022, 14:07
Ile to już razy podchodzono do budowy centrum przesiadkowego w Gorzowie? Ile razy słyszeliśmy o kolejnych przetargach na przebudowę dworca? Mijają miesiące, a pasażerowie z Gorzowa wciąż sikają (oby tylko) do przenośnych toalet rodem z Przystanku Woodstock. Aż trudno uwierzyć, że nikt - zupełnie nikt w tym mieście się tym nie przejął. Przecież to wstyd na całą Polskę.

Pani Marszałek Polak, proszę wysłać ten przelew!

20 marca 2022, 21:33
Marszałek województwa zawsze była progorzowska. Jak w planie było przekazanie ogromnych środków dla Południa, to najpierw ogłaszała kilka milionów dla Gorzowa. Nawet z tego trudno się jej wywiązać, a prezydent czeka na obiecane sześć milionów.

Co dalej z wolnym światem?

4 marca 2022, 09:51
Mija tydzień jak czerwony car Władimir I Szalony puścił z Kremla bąka, którym zasmrodził cały wolny świat. Długo trzeba będzie wietrzyć Europę. Jeśli wietrzenie cokolwiek pomoże...


Fotoreportaże