• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Czytelniczka: Ulica jest w katastrofalnym stanie. To droga powiatowa koło Gorzowa

11 grudnia 2023, 09:05, Anna Kluwak
fot. czytelniczka Paulina
Mieszkańcy Janczewa koło Gorzowa skarżą się na katastrofalny stan ul. Wylotowej, która jest jednocześnie drogą powiatową. Cała droga jest dziurawa jak ser szwajcarski, przez co mieszkańcy muszą uważać, aby nie uszkodzić zawieszenia swojego auta. Po trzech tygodniach Starostwo Powiatowe w Gorzowie odpowiedziało w końcu na nasze pytania.

W połowie listopada do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosili się mieszkańcy ul. Wylotowej w Janczewie, którzy skarżyli się, że droga powiatowa nr 1404F łącząca Janczewo z Różankami jest w katastrofalnym stanie. Droga nie ma nawierzchni asfaltowej, przez co w okresie jesienno-zimowym oraz wiosennym tworzą się tam ogromne dziury, które po opadach deszczu są wypełnione wodą.

- Jeżeli ktoś chce przetestować auto, to zapraszam do Janczewa na drogę powiatową, gdzie mieszkańcy są skazani na takie warunki. Jest to droga dojazdowa do naszych domów, jest naprawdę bardzo źle. Naczelnik wydziału twierdzi, że nie będzie marnować pieniędzy na doraźną naprawę, bo przecież ogłasza przetarg, który może potrwać długo. Natomiast my mieszkańcy, nie mamy jak dojeżdżać do posesji. Moje auto od lipca prawie miesiąc w miesiąc jest u mechanika. Jesteśmy załamani tą sytuacją – opowiada czytelniczka Paulina.

W połowie listopada został unieważniony przetarg na remont drogi powiatowej nr 1404F w miejscowości Janczewo przy ul. Wylotowej. Dlatego też zwróciliśmy się do Starostwa Powiatowego w Gorzowie z pytaniami, co dalej i czy mieszkańcy mogą liczyć na remont drogi.

W końcu, po trzech tygodniach, w poniedziałek 11 grudnia otrzymaliśmy odpowiedź od Starostwa Powiatowego w Gorzowie. - Zostało ogłoszone nowe postępowanie. Planowany termin złożenia i otwarcia ofert to 14 grudnia. Planowany zakres prac obejmuje roboty przygotowawcze, wykonanie podbudowy, wykonanie nawierzchni asfaltowej oraz roboty wykończeniowe – komentuje Tomasz Czerwonko, p.o. naczelnik wydziału inwestycji, rozwoju i spraw społecznych Starostwa Powiatowego w Gorzowie.

Wykonawca będzie miał czas do 30 kwietnia 2024 roku na realizację wszystkich prac.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/4 Droga powiatowa w Janczewie jest w katastrofalnym stanie

1/4 Droga powiatowa w Janczewie jest w katastrofalnym stanie

2/4 Droga powiatowa w Janczewie jest w katastrofalnym stanie

2/4 Droga powiatowa w Janczewie jest w katastrofalnym stanie

3/4 Droga powiatowa w Janczewie jest w katastrofalnym stanie

3/4 Droga powiatowa w Janczewie jest w katastrofalnym stanie

4/4 Droga powiatowa w Janczewie jest w katastrofalnym stanie

4/4 Droga powiatowa w Janczewie jest w katastrofalnym stanie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości