• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25
Wiadomości

Czytelnicy: Zrobili sobie "dzikie" przejście. Kwestia czasu aż dojdzie do potrącenia

18 grudnia 2023, 13:00, Anna Kluwak
fot. czytelnik Przemysław
Do niebezpiecznych sytuacji dochodzi przy ul. Niepodległości w Gorzowie, gdzie znajduje się wyjazd z dwóch parków handlowych. Piesi, zamiast iść na pasy przy rondzie, przebiegają przez jezdnię w niedozwolonym miejscu, często pomiędzy samochodami.

Teren przy ul. Górczyńskiej i Niepodległości stał się małym zagłębiem handlowym. Wszystko przez otwarcie Biedronki, a także sklepu Pepco, Dealz i Kik przy ul. Niepodległości oraz parku handlowego S1 przy ul. Górczyńskiej w miejscu dawnego Tesco, gdzie mieści się m.in. hipermarket Carrefour, Rossman, Media Expert, Sinsay, iBloom Home czy też Woolworth.

To sprawia, że oba miejsca cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców Gorzowa, którzy planują zrobić większe zakupy i nie muszą już jeździć po całym mieście, a wszystkie potrzebne sklepy mają w zasięgu krótkiego spaceru.

„Dzikie” przejście pomiędzy parkami handlowymi w Gorzowie. Piesi przebiegają przez jezdnię

Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłaszają się czytelnicy, którzy zwracają uwagę na niebezpieczne sytuacje, do których dochodzi przy ul. Niepodległości, gdzie znajduje się wyjazd z jednego i drugiego parku handlowego.

- Ludzie zrobili sobie dzikie przejście dla pieszych z S1 do parku Niepodległości. Kwestia czasu, aż ktoś zostanie potrącony. Może miasto się za to zabierze, wymaluje pasy i oświetli odpowiednio to przejście, aby było bezpiecznie? - podkreśla czytelnik Przemysław. - Kwestia czasu aż tutaj dojdzie do tragedii. Ludzie przebiegają w miejscu niedozwolonym pomiędzy autami, bo nie chce się im iść te kilkadziesiąt metrów dalej do pasów – przyznaje czytelniczka Beata.

Wystarczy postać kilkanaście minut w tym miejscu, aby zobaczyć na własne oczy jak osoby w każdym wieku przechodzą przez drogę w miejscu niedozwolonym, chociaż 70 metrów dalej koło ronda jest oznakowane przejście dla pieszych. Powód? Wielu osobom po prostu nie chce się iść tych kilkudziesięciu metrów dalej i skracają sobie drogę, często wchodząc prosto przed maski samochodów.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Urzędu Miasta Gorzowa. Zapytaliśmy się urzędników czy zamierzają w tym miejscu wyznaczyć przejście dla pieszych. W końcu w 2015 roku mieszkańcy wydeptali sobie pasy przy ul. Przemysłowej pomiędzy Biedronką, a Nova Park. Wówczas gorzowianie zamiast iść na przejście dla pieszych przy rondzie św. Jerzego, skracali sobie drogę i przechodzili w miejscu niedozwolonym. Miasto postanowiło zareagować i wymalować pasy, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jak będzie w tym przypadku? Czekamy na odpowiedź urzędników.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości