Wiadomości › Komunikacja

Tłumy gorzowian na uroczystym przejeździe tramwajów [zdjęcia]

2 lipca 2020, 12:23
W czwartkowe południe na deptaku przy ul. Sikorskiego zebrały się dosłownie tłumy mieszkańców Gorzowa, aby powitać nowe tramwaje Twist, które od 2 lipca wracają do kursowania. Deptak wokół torowiska był szczelnie wypełniony gorzowianami, którzy na widok tramwajów bili brawo i robili zdjęcia. Nowością jest to, że torowisko na deptaku przy ul. Sikorskiego jest podświetlane ledami. Kiedy nadjeżdża tramwaj zapala się czerwone światło, a kiedy torowisko jest puste, świeci się zielone.

Torowisko to nie parking!

29 czerwca 2020, 10:56
Za trzy dni tramwaje wracają na ulice Gorzowa. Zanim jednak Twisty zaczną regularnie kursować, odbywają się jazdy testowe po mieście. Niestety przejazd tramwaju jest często blokowany przez samochody, które parkują na torowisku. Tak stało się również w poniedziałkowy poranek przy skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Dzieci Wrzesińskich.

Pierwszy dzień jazdy tramwajami za darmo

24 czerwca 2020, 12:03
Po 32 miesiącach zawieszenia, na ulice Gorzowa wrócą tramwaje. W czwartek 2 lipca odbędzie się oficjalne uruchomienie linii tramwajowej nr 1. Z okazji powrotu tramwajów i urodzin miasta, przejazd nowymi tramwajami Twist będzie przez cały dzień darmowy.

To już pewne! W urodziny miasta tramwaje wrócą do kursowania

22 czerwca 2020, 15:09
Z poślizgiem, ale w końcu – na ulice Gorzowa wrócą tramwaje, które będą kursowały na linii nr 1 od Wieprzyc do pętli na Silwanie. Uroczyste wznowienie kursowania tramwajów odbędzie się w samo południe 2 lipca, czyli w 763 urodziny miasta Gorzowa.

MZK włączy klimatyzację w autobusach

18 czerwca 2020, 17:19
W piątek 19 czerwca Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie planuje włączyć klimatyzację w autobusach wożących pasażerów po mieście. Ta nie była włączana w pojazdach pomimo wysokich temperatur z powodu pandemii koronawirusa.

Hybrydowy mercedes wzmocni flotę MZK. Tylko na trzy tygodnie

15 czerwca 2020, 17:37
Mercedes-Benz Citaro G Hybrid pojawi się już jutro na gorzowskich ulicach. Nowoczesny autobus przez najbliższe trzy tygodnie będzie woził pasażerów na liniach 101, 104,124 oraz 126.

Zakorkowana droga nad morze

11 czerwca 2020, 12:19
Miało być bez korków – wyszło jak zawsze. Wczoraj GDDKiA ogłosiła, że po otwarciu węzłów drogowych Rzęśnica i Kliniska Wielkie, kierowcy nie będą musieli stać w kilometrowych korkach. Rzeczywistość niestety przerosła drogowców.

Flixbusem znów możemy pojechać do Zakopanego

4 czerwca 2020, 18:41
Flixbus powraca do Gorzowa. Chodzi o popularna linię N1362, która kursuje na trasie od Szczecina przez Gorzów Wrocław i Kraków do Zakopanego. Zielone autobusy wyrusza na trasy od 10 czerwca.

Autobusy będą mogły w końcu korzystać z przystanku przy Arsenale

3 czerwca 2020, 12:00
Zatoczka autobusowa koło Arsenału przy ul. Chrobrego jest gotowa od kilku miesięcy, jednak zamiast służyć autobusom, zamieniła się w parking. To denerwowało kierowców MZK, którzy dopytywali się, kiedy w końcu będą mogli w bezpieczny sposób wysadzać pasażerów. Okazuje się, że dzięki medialnemu zainteresowaniu, zatoczka wraz z przystankiem zostanie uruchomiona od czwartku 4 czerwca.

Pięć pociągów dalekobieżnych z Gorzowa

21 maja 2020, 11:31
Obecnie międzymiastowy transport publiczny zredukowany został do niezbędnego minimum. Nie oznacza to jednak, że wstrzymane zostały prace nad kolejowym rozkładem jazdy na 2021 rok. Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, od grudnia 2020 z Gorzowa odjeżdżać będzie aż 5 dalekobieżnych pociągów.


Fotoreportaże


x