Wiadomości › Komunikacja

Organizacja ruchu w okolicach cmentarza na Żwirowej

29 października 2019, 10:30
Mieszkańcy Gorzowa oraz osoby przyjezdne muszą się liczyć z tym, że od wtorku 29 października do niedzieli 3 listopada na ulicach dojazdowych do cmentarza przy ul. Żwirowej będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu drogowego. W piątek 1 listopada w godz. 7-20 wjazd w ul. Żwirową będzie zamknięty.

Miejski rozkład jazdy na Wszystkich Świętych

25 października 2019, 12:57
Zbliża się 1 Listopada, więc Miejski Zakład Komunikacji uruchomi dodatkowe autobusy linii „C” na trasie w kierunku cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej w Gorzowie. Zmianie ulegnie również rozkład jazdy linii 105, 111 i 132.

Nowe nazwy przystanków autobusowych w Gorzowie

18 października 2019, 13:00
W ciągu najbliższego miesiąca 25 przystanków autobusowych w całym mieście zmieni swoje nazwy. Miasto tłumaczy, że trzeba było wprowadzić zmiany z uwagi na pojawienie się nowych przystanków.

Kierowca autobusu MZK wymusił pierwszeństwo [film]

14 października 2019, 12:45
Do portalu gorzowianin.com zgłosił się czytelnik, któremu w piątkowy poranek kierowca autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera w samochodzie pana Radosława. MZK zapewnia, że wyciągnie konsekwencje wobec kierowcy.

Startuje „ciepły guzik” w autobusach MZK

1 października 2019, 08:05
Od wtorku 1 października we wszystkich autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie obowiązuje funkcja tzw. „ciepłego guzika”, czyli otwierania drzwi przez samych pasażerów. Dzięki wprowadzeniu takiego rozwiązania, wnętrze pojazdu ma się nie wychładzać w okresie jesienno-zimowym.

Ruszają testy i szkolenia na nowych Twistach

30 września 2019, 08:00
W poniedziałek 30 września na tory przy ul. Kostrzyńskiej i Al. 11 Listopada wyjadą nowe tramwaje od Pesy. Wszystkie tramwaje, które do tej pory dotarły do Gorzowa będą przechodziły testy, a motorniczowie przez najbliższe dwa miesiące będą odbywali jazdy szkoleniowe z obsługi nowych Twistów. Dlatego też kierowcy są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności.

Impulsy dla lubuskiego

25 września 2019, 17:15
Newag pokazał, jak wyglądać będą nowe pojazdy, które zamówił Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Dwa trójczłonowe pojazdy pojawią się na naszych torach za rok. Wozić będą pasażerów na trasie Kostrzyn - Gorzów - Poznań.

Tramwaje wrócą na tory, ale tylko na testy

23 września 2019, 09:36
Od poniedziałku 30 września na tory przy ul. Kostrzyńskiej i Al. 11 Listopada wyjadą wszystkie nowe tramwaje od Pesy, które do tej pory dotarły do Gorzowa. Motorniczowie będą odbywali jazdy szkoleniowe z obsługi nowych tramwajów, natomiast same pojazdy będą przechodziły testy. To wszystko potrwa dwa miesiące.

Gorzów: Autobusem MZK pod prąd

20 września 2019, 10:33
Do nietypowego i niebezpiecznego zdarzenia z udziałem autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji doszło w piątkowy poranek w Gorzowie. Kierowca autobusu linii 113 pojechał pod prąd na rondzie, a następnie kontynuował jazdę pod prąd dwupasmową drogą. Władze MZK podkreślają, że wyciągną konsekwencję wobec kierowcy.

Mewą i Gałczyńskim z Gorzowa do Warszawy

19 września 2019, 07:45
TLK Mewa i IC Gałczyński do Warszawy oraz wydłużenie TLK Bory Tucholskie do Kostrzyna. To nowości, jakie pojawią się w rozkładzie jazdy od grudnia 2019 roku.


Fotoreportaże


x