Wiadomości › Komunikacja

Jelcz wraca na ulice Gorzowa. Będzie można wybrać się na wycieczkę linią 764 [zdjęcia]

10 lipca 2021, 10:46
Tłumy zainteresowanych historią miasta i komunikacji miejskiej skorzystały z wycieczki Jelczem po Gorzowie, która została przygotowana na urodziny miasta. Z racji tego, że przejazd Jelczem wzbudził tak duże zainteresowanie, władze Gorzowa wspólnie z MZK postanowiły ponownie uruchomić linię 764, która będzie kursowała w co drugą sobotę do końca wakacji. Jednak tym razem, aby skorzystać z przejazdu trzeba będzie posiadać bilet.

Wróci linia 128 łącząca os. Górczyn, Piaski i Staszica?

5 lipca 2021, 11:39
Radna Marta Bejnar-Bejnarowicz chce, aby miasto przywróciło linię 128, która była testowana przez kilka miesięcy i została zlikwidowana w czerwcu 2016 roku. Radna tłumaczy, że testy były za krótkie, a kursy odbywały się w godzinach, które nie odpowiadały mieszkańcom. Wiceprezydent Jacek Szymankiewicz nie mówi „nie” i zapewnia, że miasto podejdzie do próby przywrócenia linii łączącej os. Górczyn, Piaski i Staszica.

Jelcz zabrał gorzowian w podróż do przeszłości [film i zdjęcia]

2 lipca 2021, 13:54
Przejazd zabytkowym już Jelczem PR110, który jeszcze kilkanaście lat temu regularnie woził gorzowian, wzbudził ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców miasta. Na każdy z przejazdów zorganizowanych przez magistrat wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji stawił się komplet pasażerów.

Powrót do przeszłości, czyli podróż Jelczem po Gorzowie

30 czerwca 2021, 10:02
Miejski Zakład Komunikacji wspólnie z Urzędem Miasta Gorzowa przygotował urodzinową niespodziankę dla mieszkańców. W piątek 2 lipca na gorzowskie ulice wyjedzie autobus linii specjalnej 764. Linię będzie obsługiwał autobus typu Jelcz, zwany też pieszczotliwe „migiem”. A wszystko w ramach 764 urodzin miasta.

Flixbus już jeździ z dworca PKS w Gorzowie [zdjęcia]

29 czerwca 2021, 10:43
Od niedzieli 27 czerwca Flixbus nie zatrzymuje się już na przystanku przy ul. Słowiańskiej obok Leroy Merlin, a na dworcu PKS przy ul. Dworcowej. Z takiego rozwiązania zadowoleni są mieszkańcy Gorzowa, którzy podkreślają, że do centrum Gorzowa łatwiej się dostać.

Plany PKP IC dla Gorzowa

23 czerwca 2021, 12:38
Jest odpowiedź Ministra Infrastruktury na interpelację poseł Krystyny Sibińskiej, która pyta o działania PKP IC podejmowane celem przywrócenia stabilności połączeń kolejowych w subregionie gorzowskim, a także o plany związane z nowym rozkładem jazdy 2021/22.

Pociągiem do Pszczewa. Polregio zaprasza na niezapomnianą przejażdżkę

19 czerwca 2021, 20:37
Uwaga podróżnicy! Lubuskie Polregio zaprasza na niezapomnianą przygodę pociągiem. Po raz czwarty uruchomione zostaną jednorazowe połączenia do najpiękniejszych zakątków województwa. W tym roku trzy wyjazdy odbędą się z Gorzowa.

Flixbus przenosi się na dworzec PKS

18 czerwca 2021, 10:40
Zielone autobusy już nie będą zatrzymywać się na przystanku przy byłym Tesco (obecnie Leroy Merlin). Od 27 czerwca Flixbusem z Gorzowa odjedziemy z dworca autobusowego przy Dworcowej.

Autobusy i tramwaje MZK bez „strefy bezpieczeństwa” i limitów

15 czerwca 2021, 10:14
W sobotę 26 czerwca zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji miejskiej w Gorzowie. Przede wszystkim zostanie zlikwidowana „strefa bezpieczeństwa” w autobusach i tramwajach, a pasażerowie będą mogli wchodzić do pojazdów pierwszymi drzwiami. Poza tym zostaną zniesione limity dotyczące dopuszczalnej liczby pasażerów. Natomiast MZK Gorzów wprowadzi „ciepły guzik”, czyli otwieranie drzwi w pojazdach przez samych pasażerów.

Pociągiem nad morze (prawie) bez przesiadek

14 czerwca 2021, 10:21
Nasz regionalny przewoźnik uruchamia od soboty 26 czerwca bezpośrednie połączenie nad morze. Będzie można dojechać do Międzyzdrojów i Świnoujścia bez przesiadki z… Zielonej Góry. Dla gorzowian też jest alternatywa – skomunikowanie z nowym pociągiem do Kostrzyna.


Fotoreportaże


x