Wiadomości › Komunikacja

Sylwia i Weronika zawiozą nas do Zbąszynka

7 października 2021, 12:55
Kolejna „rewolucja” na gorzowskich torach kolejowych. Spółka Polregio sprowadza do naszego regionu dwa niemieckie składy Düwag Wadloper. Spalinowe zespoły trakcyjne mają obsługiwać połączenie Gorzów Wielkopolski - Zbąszynek.

Nie będzie zmian w trasie linii 128, bo „uczniowie mogą się przesiadać”

7 października 2021, 11:53
Radna Marta Bejnar-Bejnarowicz i radny Robert Surowiec zwrócili się do prezydenta Gorzowa z interpelacją w sprawie wydłużenia trasy linii 128. Obecnie autobus kursuje od pętli na Piaskach do przystanku Górczyńska. Natomiast radni chcieliby, aby autobus rozpoczynał kurs na pętli Ustronie, następnie jechał na os. Piaski, dalej przez os. Staszica do pętli przy ul. Słowiańskiej. Miasto tłumaczy natomiast, że póki co nie zamierza wprowadzać żadnych zmian, a uczniowie mogą się przesiadać korzystając z biletu 45-minutowego.

Radni chcą zmian w kursowaniu autobusu linii 128

4 października 2021, 18:21
Pod koniec września do kursowania wróciła linia 128, ale na skróconej trasie, niż miało to miejsce w 2016 rok. Autobus kursuje od przystanku Górczyńska do pętli na Piaskach. Jednak radna Marta Bejnar-Bejnarowicz i radny Robert Surowiec apelują do prezydenta Jacka Wójcickiego, aby trasa autobusu została wydłużona.

Gorzów na podium w rankingu elektromobilnych miast

24 września 2021, 12:12
Polityka Insight we współpracy z Fundacją Promocji Pojazdów Elektrycznych opublikowała drugą edycję raportu „Ranking elektromobilnych miast”. Jak się okazało, Gorzów znalazł się na podium w kategorii ułatwienia dla elektromobilności, gdzie zajął trzecie miejsce tuż za Poznaniem i Szczecinem.

W jeden dzień nie porzucimy samochodów. W Gorzowie potrzebne są duże zmiany

23 września 2021, 14:49
Czym miasto zachęca gorzowian, aby przesiedli się do bardziej ekologicznej komunikacji miejskiej? Zdezelowanym Jelczem oraz Helmutem którego ponoć oficjalnie pożegnaliśmy mniej więcej cztery lata temu. Argumentów za pozostawieniem w domu swoich czterech kółek szukać możemy ze świecą. Jednodniowa akcja nie zmieni w żaden sposób mentalności gorzowian.

Helmut i Jelcz nie przekonały mieszkańców do zamiany auta na komunikację miejską [zdjęcia]

22 września 2021, 13:53
W środę 22 września przypada Światowy Dzień bez Samochodu. Z tej okazji przejazdy komunikacją miejską w Gorzowie są całkowicie darmowe. Mieszkańcy, którzy zrezygnują z jazdy samochodem, mogą wybrać się w podróż Helmutem lub Jelczem M-11. Jednak obserwując od rana, to co się dzieje w Gorzowie, nie widać aby gorzowianie masowo wybrali komunikację miejską, zamiast auta.

Komunikacyjny powrót do przeszłości. Helmut i Jelcz będą wozić pasażerów po Gorzowie

20 września 2021, 10:53
W środę 22 września przypada Światowy Dzień bez Samochodu. Z tej okazji przejazdy komunikacją miejską będą całkowicie darmowe. Władze Gorzowa wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji przygotowały dla mieszkańców niespodziankę. Na trasę linii tramwajowej nr 1 wyjedzie odnowiony helmut, który będzie woził pasażerów. Natomiast na linii autobusowej 101 będzie kursował autobus Jelcz M-11.

Wraca linia 128! Pojedzie z Górczyna na Piaski

16 września 2021, 08:42
20 września na ulice Gorzowa powróci linia 128. Autobus połączy osiedle Piaski z osiedlem Górczyn. To ukłon władz miasta w stronę uczniów, którzy muszą dojeżdżać do szkół w zlokalizowanych na Piaskach.

Podróż pociągiem do Gdyni jest jak loteria. Nigdy nie wiesz, czy dojedziesz do celu

11 września 2021, 11:36
Prawdziwą jazdę bez trzymanki zafundował pasażerom pociągu TLK Kociewie nasz narodowy przewoźnik. Ci, którzy chcieli dostać się bezpośrednim, porannym pociągiem do Trójmiasta czekało kilka przesiadek.

FlixBus zawiesza bezpośrednie połączenie ze stolicą. Był za niski popyt

9 września 2021, 11:24
Gorzów znów traci bezpośrednie połączenie autobusowe z Poznaniem, Warszawą, czy Łodzią. Tym razem linię obsługującą między innymi mieszkańców naszego miasta zawiesił Flixbus.


Fotoreportaże