Wiadomości › Komunikacja

Autobus nie mógł podjechać pod górkę. Pasażerowie musieli iść pieszo [film]

20 stycznia 2022, 17:04
Do niecodziennej sytuacji doszło przy Al. ks. Andrzejewskiego w Gorzowie. Z powodu padającego śniegu i śliskiej nawierzchni, autobus linii 104 nie mógł podjechać pod górkę. Kierowca podjął decyzję o wysadzeniu pasażerów i próbie podjechania na pusto.

Chcesz kupić autobus? MZK w Gorzowie sprzedaje używane Solarisy

20 stycznia 2022, 09:30
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wystawił właśnie na sprzedaż 8 autobusów marki Solaris Urbino 12, które zostały wycofane z użytkowania. Wszystkie pojazdy mają na liczniku ponad 1 mln kilometrów oraz ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Cena wywoławcza najtańszego autobusu wynosi 8487 zł brutto.

Nie ma chętnych na przebudowę dworca w Gorzowie

14 stycznia 2022, 16:41
Oddala się wizja nowoczesnego dworca kolejowego w Gorzowie. W piątek, 14 stycznia minął termin składania ofert w przetargu, które ogłosiła spółka PKP S.A. Nie było chętnych, którzy podjęliby się tego zadania tak samo jak wcześniej nie było chętnych na budowę centrum przesiadkowego.

Nowość w Gorzowie. Sprawdź na mapie, gdzie jest autobus lub tramwaj

12 stycznia 2022, 10:58
Urząd Miasta Gorzowa uruchomiła właśnie portal pasażera za pomocą której w czasie rzeczywistym sprawdzimy, gdzie znajduje się oraz za ile przyjedzie autobus lub tramwaj.

Tramwaje na os. Piaski wrócą w wakacje 2022

12 stycznia 2022, 10:17
W końcu, po pięciu latach przerwy na osiedle Piaski w Gorzowie wrócą do kursowania tramwaje. Jak zapowiada Urząd Miasta Gorzowa, tramwaje linii nr 2 i 3 wrócą do kursowania od lipca 2022 roku.

Gorzów: Nie będzie podwyżki cen biletów MZK. Będzie za to mniej kursów

11 stycznia 2022, 10:21
Władze Gorzowa wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji podjęły decyzję o ograniczeniu częstotliwości kursowania autobusów oraz tramwajów. Wszystko po to, aby nie podnosić cen biletów.

Pociąg do Gorzowa odjechał bez pasażerów. Ktoś pomylił peron

7 stycznia 2022, 08:39
Blisko 100 pasażerów pociągu TLK Zamoyski do Gorzowa Wielkopolskiego zostało na peronie w Warszawie Zachodniej, bo skład wjechał nie tam, gdzie powinien. Ktoś pomylił perony - przyznaje PKP

Gorzów wciąż bez sensownych połączeń i z kiepskim skomunikowaniem

31 grudnia 2021, 11:00
Do małej ilości dalekobieżnych pociągów odjeżdżających z Gorzowa zdążyliśmy już się przyzwyczaić. Jest jak jest, nikt, oprócz paru osób nie zauważa problemu i nic z tym zupełnie nie robi. Problem jest jeszcze większy, gdy dotrzeć musimy na czas do stacji przesiadkowej, a tu nagle okazuje się, że nie ma żadnego skomunikowania.

Gorzów: Jak będą jeździć autobusy i tramwaje w Sylwestra?

30 grudnia 2021, 10:47
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie postanowił ograniczyć kursowanie autobusów i tramwajów w Sylwestra. Niektóre linie zostaną całkowicie zawieszone, a inne będą kursować ze zmniejszoną częstotliwością.

Autobusy MZK nie wszędzie dojeżdżają. Sprawdź listę miejscowości

29 grudnia 2021, 14:53
Kolejny dzień autobusy MZK nie dojadą do wszystkich miejscowości pod Gorzowem. Wszystko z uwagi na oblodzenie lokalnych dróg. Na liście jest aż 14 miejscowości.


Fotoreportaże