Wiadomości › Komunikacja

Tramwaje wrócą na tory, ale tylko na testy

23 września 2019, 09:36
Od poniedziałku 30 września na tory przy ul. Kostrzyńskiej i Al. 11 Listopada wyjadą wszystkie nowe tramwaje od Pesy, które do tej pory dotarły do Gorzowa. Motorniczowie będą odbywali jazdy szkoleniowe z obsługi nowych tramwajów, natomiast same pojazdy będą przechodziły testy. To wszystko potrwa dwa miesiące.

Gorzów: Autobusem MZK pod prąd

20 września 2019, 10:33
Do nietypowego i niebezpiecznego zdarzenia z udziałem autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji doszło w piątkowy poranek w Gorzowie. Kierowca autobusu linii 113 pojechał pod prąd na rondzie, a następnie kontynuował jazdę pod prąd dwupasmową drogą. Władze MZK podkreślają, że wyciągną konsekwencję wobec kierowcy.

Mewą i Gałczyńskim z Gorzowa do Warszawy

19 września 2019, 07:45
TLK Mewa i IC Gałczyński do Warszawy oraz wydłużenie TLK Bory Tucholskie do Kostrzyna. To nowości, jakie pojawią się w rozkładzie jazdy od grudnia 2019 roku.

„Ciepły guzik” w gorzowskich autobusach MZK

6 września 2019, 10:28
Od 1 października Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wprowadza funkcję otwierania drzwi autobusów przez pasażerów czyli tzw. „ciepłego guzika”. Wszystko po to, aby jesienią i zimą nie wychładzało się wnętrze pojazdu, a pasażerowie mogli podróżować w komfortowych warunkach.

Filxbusem z Gorzowa prosto na lotnisko

4 września 2019, 13:22
FlixBus wydłuża trasę linii 1388, dzięki czemu mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego zyskają bezpośrednie połączenie do Berlina i Frankfurtu. Inauguracyjny kurs odbędzie się 5 września.

Kolejne awarie taboru i odwołane pociągi

2 września 2019, 14:21
Nie mają szczęścia mieszkańcy północnej części naszego regionu do połączeń kolejowych. Dziś rano odwołano pociąg na trasie z Gorzowa w kierunku Kostrzyna. Nasi czytelnicy skarżyli się na brak informacji.

Gorzów: Podwójny rocznik i więcej kursów autobusów MZK

30 sierpnia 2019, 15:20
We wrześniu naukę w gorzowskich szkołach naukę rozpocznie prawie 22 tys. uczniów, z czego blisko 8 tys. w szkołach średnich. Dlatego też Miejski Zakład Komunikacji w związku z podwójnym rocznikiem w szkołach ponadpodstawowych będzie analizował potrzebę wprowadzenia dodatkowych kursów i dostosowania godzin odjazdów pod uczniów.

Z Gorzowa bardziej komfortowo

16 sierpnia 2019, 13:29
Nowa jakość wkracza na gorzowskie tory kolejowe. Składy TLK Kociewie oraz TLK Bory Tucholskie wzmocnione zostały ostatnio świeżo zmodernizowanymi wagonami. Co prawda wagony do składu podczepiane są w ramach testów, ale jest światełko nadziei w tunelu.

Od stycznia więcej pociągów do Kostrzyna

6 sierpnia 2019, 13:31
Znamy już wstępny zarys nowego rozkładu jazdy pociągów regionalnych, kursujących na trasie Kostrzyn – Gorzów – Krzyż – Poznań. Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, od stycznia 2020 roku uruchomione zostanie jedno nowe połączenie do Kostrzyna nad Odrą.

Małe szynobusy pójdą w odstawkę

8 lipca 2019, 12:40
Jedni mówią na to pudło, inni… jeżdżąca szafa. Chodzi o najstarsze i najmniejsze szynobusy w „stajni” województwa lubuskiego. Wyprodukowanych w 2003 roku Regio Trampów nasze województwo ma cztery.


Fotoreportaże


x