Usuwanie wgniecień po gradobiciach

Wiadomości › Komunikacja

Małe szynobusy pójdą w odstawkę

8 lipca 2019, 12:40
Jedni mówią na to pudło, inni… jeżdżąca szafa. Chodzi o najstarsze i najmniejsze szynobusy w „stajni” województwa lubuskiego. Wyprodukowanych w 2003 roku Regio Trampów nasze województwo ma cztery.

Intercity chce zamontować biletomat w Gorzowie

3 lipca 2019, 18:40
Nie lubicie stać w kolejce do kasy? Już niebawem PKP Intercity zamontuje w Gorzowie swój biletomat. Podróżni odjeżdżający z Gorzowa mogę teraz w automacie kupić bilety jedynie na przewozy kolejami regionalnymi. Wkrótce ma to się zmienić.

Mniej autobusów w wakacje

18 czerwca 2019, 14:35
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o. o. informuje, iż w związku z końcem roku szkolnego od dnia 21 czerwca 2019r. (piątek) na czas wakacji zawieszone zostaną kursy szkolne oznaczone w rozkładzie literą „s”.

Pod prądem do Zbąszynia?

15 czerwca 2019, 18:20
Jeszcze przed wyborami do parlamentu europejskiego głośno było o modernizacji wielu linii kolejowych, które w bardzo krótkim czasie miałyby przewieźć wielu pasażerów do Centralnego Portu Komunikacyjnego. W planach znalazł się także Gorzów. Nasz miasto połączy dziewiąta szprycha. Jak to będzie wyglądać w praktyce?

Pociągi wracają na swoje trasy

14 czerwca 2019, 13:14
Od jutra wszystkie połączenia z Gorzowa w kierunku Zbąszynka realizowane będą zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. Przez kilka dni, ze względu na konieczność przebudowy przejazdów kolejowych na tej trasie funkcjonowała autobusowa komunikacja zastępcza.

Pociągi już odjeżdżają z dworca głównego

9 czerwca 2019, 06:08
W końcu mieszkańcy Gorzowa mogą odjechać w kierunku Krzyża i dodaje w głąb Polski ze świeżo wyremontowanego, pierwszego peronu na gorzowskim dworcu kolejowym. Z blisko rocznym poślizgiem do użytku zostaje oddana też estakada kolejowa.

Z Gorzowa pojedziemy do... Białegostoku!

8 czerwca 2019, 12:25
Dodatkowy pociąg do Gdyni oraz bezpośrednie połączenie z Białymstokiem. To nowości, jakie oferuje w nowym rozkładzie jazdy nasz narodowy przewoźnik. PKP Intercity zabiera nam też jedyny pociąg w kategorii IC.

Estakadą pierwsze pociągi pojadą w niedzielę [zdjęcia]

7 czerwca 2019, 12:40
Od niedzieli 9 czerwca podróżni z Gorzowa w kierunku Krzyża przejadą przez kolejową estakadę obok Warty. Historyczny obiekt zachował niepowtarzalny charakter, został wzmocniony i przygotowany do kursowania pociągów. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za 126 mln zł, współfinansowana w ramach POIiŚ ułatwi obsługę podróżnych także na stacji Gorzów Wielkopolski.

Tramwaj numer 302 przyjechał do Gorzowa

5 czerwca 2019, 08:30
Do Gorzowa przyjechał kolejny tramwaj z bydgoskiej fabryki PESA. Pojazd oznaczony numer bocznym 302 stoi już w gorzowskiej zajezdni tramwajowej. To 2 z 14 zamówionych przez miasto nowoczesnych, niskopodłogowych pojazdów.

Pasażerowie pozostawieni w Krzyżu

3 czerwca 2019, 08:10
- Zachowanie przewoźnika w stosunku do swoich klientów jest skandaliczne – tak opisuje sytuację, która miała miejsce w niedzielne przedpołudnie na dworcu kolejowym w Krzyżu jeden z naszych czytelników. Chodzi oczywiście o komunikację zastępczą na odcinku do Gorzowa.


Fotoreportaże


x