Komunikacja

Nie będzie podwyżki cen biletów MZK! Prezydent tłumaczy co dalej

22 czerwca 2022, 14:40
Prezydent Gorzowa wycofał uchwałę w sprawie podwyżki cen biletów za przejazdy komunikacją miejską. Prezydent Wójciki tłumaczy, że dziurę budżetową trzeba będzie jakoś załatać, dlatego miasto będzie musiało zrezygnować z jednej z inwestycji i te pieniądze przeznaczyć na Miejskie Zakład Komunikacji w Gorzowie.

Gorzów: Pociąg, który nigdy nie odjechał, będzie... zlikwidowany!

20 czerwca 2022, 10:41
Jeżeli myśleliście, że toi-toie pod dworcem, czy podróż autobusem komunikacji zastępczej z wybitą tylną szybą, to szczyt tego, co może czekać nas w Gorzowie, to przeczytajcie o pociągu, który nigdy z naszej stacji nie odjechał. I wszystko wskazuje na to, że nie odjedzie, bo od grudnia znika z rozkładu jazdy.

Jak dojechać z Gorzowa nad morze bez samochodu?

17 czerwca 2022, 11:56
Wszyscy doskonale wiemy, jak trudno bez samochodu wydostać się z Gorzowa komunikacją publiczną. Na szczęście, na okres letni wiele firm przewozowych uruchamia dodatkowe połączenia. Także z naszego miasta. Przygotowaliśmy dla Was ściągawkę na temat tego, jak szybko dotrzeć nad morze.

Podwyżka cen biletów MZK. Tak będzie wyglądał nowy cennik

15 czerwca 2022, 15:21
W środę 22 czerwca odbędzie się Sesja Rady Miasta Gorzowa, podczas której radni zajmą się uchwałą w sprawie podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej. Bilet normalny będzie kosztował 4 zł zamiast 3 zł, a ulgowy 2 zł zamiast 1,5 zł. Jeżeli radni podejmą uchwałę, wówczas nowe ceny będą obowiązywały od 1 sierpnia.

PKP unieważnia przetarg na remont dworca. Gorzowianie skazani na toi-toie?

15 czerwca 2022, 13:51
PKP SA unieważniły przetarg na przebudowę dworca Gorzów Wielkopolski - informuje portal transport-publiczny.pl. Jak się okazuje, to efekt rezygnacji przez miasto z powiązanej inwestycji związanej z budową centrum przesiadkowego. Czy to oznacza, że przez kolejne lata skazani będziemy na toi-toie? Wszystko wskazuje na to, że tak

Kolejne kłopoty pasażerów PKP Intercity. Pożary lokomotyw i odwołane pociągi

15 czerwca 2022, 12:43
Nie mają szczęścia podróżujący z Gorzowa i okolic do pociągów uruchamianych przez PKP Intercity. Z powodu zdarzeń losowych, w ciągu ostatnich dni z obiegu wypadły dwie lokomotywy, które woziły pasażerów na niezelektryfikowanych trasach. To oznacza tylko jedno - kłopoty.

Brak zastępczej komunikacji, bo... są wycieczki szkolne. Absurdów na kolei ciąg dalszy

10 czerwca 2022, 13:33
Od dwóch dni pasażerowie chcący skorzystać z porannego połączenia Gorzów – Zielona Góra zostają na lodzie. Pociąg jest odwoływany, natomiast przewoźnik nie zapewnia autobusowej komunikacji zastępczej. Jak relacjonują pasażerowie, Polregio tłumaczy brak autobusów sezonem wycieczek szkolnych.

W oczekiwaniu na Polregio

7 czerwca 2022, 09:30
Dla wielu to tylko kolejny odwołany pociąg, a dla niektórych to prawdziwe życiowe utrapienie. Codzienne dojazdy do szkoły czy pracy dla mieszkańców okolic Gorzowa stają się prawdziwym utrapieniem. Polregio każdego dnia szykuje jakąś niespodziankę.

Pociąg nie odjechał? Pasażer może... złożyć reklamację

6 czerwca 2022, 10:29
Kilkanaście dni temu opisywaliśmy przygody naszych czytelników z pociągami spółki PKP Intercity, które dojeżdżały lub odjeżdżały z Gorzowa. W ciągu tylko jednego dnia skapitulowały praktycznie wszystkie lokomotywy, które ciągnęły "gorzowskie wagony". Przewoźnik przeprasza za zaistniałą sytuację i informuje o... możliwościach złożenia reklamacji.

Koniec z darmową komunikacją miejską dla uchodźców z Ukrainy

2 czerwca 2022, 17:30
Do końca czerwca uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Gorzowie będą mogli korzystać z darmowych przejazdów autobusami i tramwajami. Miasto nie zamierza przedłużać tej formy pomocy. Uchwała w sprawie pozostałego zakresu pomocy ma zostać podjęta podczas czerwcowej sesji.


Fotoreportaże