Wiadomości

Wiemy, jakie sklepy znajdą się w parku handlowym N-Park! Właśnie rusza budowa [zdjęcia]

21 stycznia 2021, 19:00
W tym tygodniu rozpoczęły się prace przy budowie N-Parku przy ul. Chemicznej w Gorzowie. Wykonawca inwestycji właśnie grodzi teren, ustawia kontenery i prowadzi prace porządkowe. Nowoczesny park handlowy ma zostać otwarty pod koniec 2021 roku. Znajdzie się w nim m.in. Biedronka, Pepco czy Rossmann.

Gorzów chce dołączyć do stowarzyszenia „Samorządy dla żużla”

21 stycznia 2021, 13:33
Podczas najbliższej Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 27 stycznia, radni zajmą się uchwałą w sprawie przystąpienia naszego miasta do stowarzyszenia „Samorządy dla żużla”. W ten sposób władze Gorzowa wspólnie z innymi samorządami chcą mieć m.in. możliwość inicjowania zmian w przepisach regulujących sport żużlowy.

Skrzyżowanie Mieszka I i Mickiewicza zostanie zamknięte

21 stycznia 2021, 12:27
W sobotę 23 stycznia wykonawca przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I przystąpi do jednego z ostatnich etapów prac. Zamknięty zostanie ostatni odcinek ul. Mieszka I od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do ul. Roosevelta wraz ze skrzyżowaniem ul. Miesza I i Mickiewicza. Wykonawca jednocześnie podkreśla, że zapewni dojazd do przychodni i Sądu Okręgowego.

Pies utknął w stodole. Uratowali go strażacy [zdjęcia]

21 stycznia 2021, 09:44
Strażacy z OSP Bogdaniec zostali wezwani do nietypowej interwencji w Racławiu. Do zawalonej stodoły wszedł pies, który nie mógł się z niej wydostać. Na szczęście zwierzę zostało bezpiecznie ściągnięte na ziemię przez strażaków ochotników.

Policjanci jechali „na sygnałach” na interwencję. Zderzyli się z toyotą

20 stycznia 2021, 15:58
W środowe popołudnie na skrzyżowaniu ul. Walczaka i Nowej doszło do zderzenia policyjnego radiowozu z kierującym toyotą. Policjanci w oznakowanym radiowozie jechali do pilnej interwencji używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, natomiast kierujący toyotą skręcając w lewo doprowadził do zderzenia z radiowozem. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

ZGM walczy z osobami niepłacącymi za prąd

20 stycznia 2021, 14:35
Osoby mieszkające w lokalach socjalnych i nie płacące rachunków to spory problem dla Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie. Aż 15 z 20 gospodarstw domowych jest objętych wyrokiem eksmisyjnym i obecnie bezumownie korzysta z lokalu. Na koniec 2020 roku zadłużenie z tytułu nieopłaconych rachunków za prąd wynosiło ponad 612 tys. zł. Dlatego też ZGM postanowił zainstalować w lokalach socjalnych liczniki przedpłatowe.

Pacjent podpalił łóżko w szpitalu. 61-latek nie uniknie kary

20 stycznia 2021, 13:50
Pacjent, który podpalił łóżko w szpitalu w Gorzowie odpowie prawdopodobnie za sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy. Póki co 61-letni mężczyzna nie usłyszał jeszcze zarzutów. Również władze szpitala chcą wyciągnąć konsekwencje wobec nieodpowiedzialnego pacjenta i skierować sprawę do prokuratury.

Wymuszenie pierwszeństwa na autobusie MZK. Poszkodowana pasażerka autobusu

20 stycznia 2021, 13:13
W środę przy ul. Wybickiego w Gorzowie doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Kierujący samochodem osobowym wymusił pierwszeństwo przejazdu na autobusie MZK. Chociaż nie doszło do zderzenia obu pojazdów, to poszkodowana została pasażerka autobusu. Starsza kobieta podczas gwałtownego hamowania upadła. Została zabrana do szpitala.

Niebezpiecznie na przejściu dla pieszych [film]

20 stycznia 2021, 10:29
Do niebezpiecznej sytuacji doszło na przejściu dla pieszych przy ul. Piłsudskiego. Pan Michał jadąc ul. Piłsudskiego w kierunku ronda Górczyńskiego zatrzymał się przed pasami, aby przepuścić pieszego. W momencie, kiedy pieszy chciał wejść na jezdnię, prawym pasem z dużą prędkością przejechał kierujący fordem. Pan Michał ostrzegł pieszego trąbieniem, aby ten nie wchodził na pasy, inaczej mogłoby dojść do tragedii.

Uprawa roślin to nie wszystko! Zobacz, jak jeszcze można wykorzystać szklarnie ogrodowe

19 stycznia 2021, 16:38
Szklarnie to proste konstrukcje, które kojarzą nam się przede wszystkim z uprawą roślin. Jeśli pozwolimy sobie jednak na nieszablonowe myślenie, stelaż pokryty szklanymi lub poliwęglanowymi płytami może służyć nam na wiele innych sposobów. Poznaj te najciekawsze!


Fotoreportaże


x