Wiadomości

Nowa rzeczywistość…

15 kwietnia 2021, 20:17
Świat Anno Domini 2021 to nowa rzeczywistość. Odmienna od przewidywalnej przeszłości. Zmieniły się nasze cele, priorytety i wartości. Dawniej obiektem pożądania był najnowszy model telefonu z „nadgryzionym jabłkiem”. Obecnie to szczepionka Pfizera, poszukiwana przez zapobiegliwych jak „Święty Graal” pandemicznej medycyny.

Kierowca audi zapłaci 5 tys. zł grzywny. Pędził przez miejscowość aż 171 km/h

15 kwietnia 2021, 12:22
Sąd Rejonowy w Gorzowie zajął się właśnie sprawą kierowcy audi, który pod koniec lutego pędził przez Kamień Mały aż 171 km/h. Sąd zdecydował o nałożeniu na mężczyznę grzywny w wysokości 5 tys. zł. Jak się okazało, wysoką grzywnę – 4 tys. zł otrzymał również kierowca BMW, który jechał przez miejscowość z prędkością 162 km/h.

Kwitnie handel ogródkami działkowymi. Działki ROD są w cenie

15 kwietnia 2021, 11:40
Kolejny rok z rzędu serwisy ogłoszeniowe zalewają oferty sprzedaży ogródków działkowych. Ofert w Gorzowie nie brakuje, ale wyraźnie widać, że przez pandemię ceny działek ROD znacząco wzrosły. Jeszcze w ubiegłym roku średnia cena ogródków działkowych w mieście wynosiła 6-9 tys. zł, teraz jest to 14-16 tys. zł.

Pacjent zakażony COVID-19 zmarł w szpitalnej toalecie. Szpital: Sam odłączył się od tlenu

15 kwietnia 2021, 10:00
We wtorek 13 kwietnia w szpitalnej toalecie oddziału zakaźnego przy ul. Dekerta zmarł 55-letni pacjent zakażony COVID-19. Rodzina obwinia szpital i zarzuca personelowi, że nie dbał o pacjentów. Z kolei Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie tłumaczy, że pacjent bez powiadomienia personelu sam odłączył się od aparatury tlenowej i wyszedł z sali do toalety, chociaż miał bezwzględny zakaz wstawania z łóżka.

Rozkopana Chrobrego koło Arsenału. Po asfalcie i torowisku nie ma już śladu [zdjęcia]

15 kwietnia 2021, 08:52
Tydzień temu została zamknięta ul. Chrobrego na wysokości Arsenału. Sprawdziliśmy, jak wygląda postęp prac na najbardziej newralgicznym punkcie tej inwestycji. Po asfalcie czy torowisku tramwajowym nie ma już śladu. Wykonawca spodziewa się, że w trakcie prac ziemnych natknie się m.in. na fragmenty murów miejskich. To spowoduje, że na plac budowy wejdą archeolodzy, a same roboty ziemne koło Arsenału zostaną wstrzymane.

Zaatakował dwóch mężczyzn maczetą. Mieszkaniec Gorzowa właśnie usłyszał wyrok

14 kwietnia 2021, 19:00
W sierpniu 2019 roku przy ul. Szarych Szeregów doszło do brutalnego ataku maczetą na dwóch mężczyzn. Sprawca został zatrzymany przez policję i usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia ciała oraz kierowania gróźb karalnych, za co groziła kara do 5 lat więzienia. We wtorek 13 kwietnia w Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd uznał, że mężczyzna jest winny i wymierzył mu karę 11 miesięcy pozbawienia wolności.

Co z dostawą autobusów elektrycznych od firmy Solaris dla Gorzowa?

14 kwietnia 2021, 16:10
Firma Solaris Bus & Coach jako jedyna złożyła ofertę na dostawę autobusów elektrycznych i budowę stacji ładowania. Chociaż mijają dwa miesiąca od otwarcia oferty, to wciąż nie ma rozstrzygnięcia przetargu. Jak się okazuje, miasto czeka na uzupełnienie wymogów formalnych przez firmę Solaris. Kiedy urzędnicy dostaną wszystkie dokumenty, będą podejmować decyzję rozstrzygnięciu postępowania.

Bezrobocie w Gorzowie nieznacznie w dół

14 kwietnia 2021, 14:51
Według najnowszego raportu Wojewódzkiego Urzędu Pracy stopa bezrobocia w Gorzowie nieznacznie spadła. W lutym 2021 roku bezrobocie wynosiło 3,9%, natomiast w marcu wzrosło o jedną dziesiątą punktu procentowego.

Oferty na posadzenie drzew i pielęgnację zieleni droższe, niż zakładało miasto

14 kwietnia 2021, 11:44
Miasto szukało firmy, która zajmie się posadzeniem 142 młodych drzew, ale również pielęgnacją zieleni na terenie Gorzowa. Zamówienie zostały podzielone na części i na każde zadanie wpłynęły oferty. Jednak jak się okazało, oferty są wyższe, niż zapisało w budżecie miasto. Na posadzenie drzew i pielęgnację zieleni zostało przeznaczone łącznie 609 tys. 667 zł. Natomiast oferty opiewają na łączną kwotę 911 tys. 686 zł.

Dzieci nie mają boiska na os. Europejskim. Same postanowiły je zrobić [zdjęcia]

14 kwietnia 2021, 09:06
Na osiedlu Europejskim w Gorzowie brakuje infrastruktury towarzyszącej dla dzieci i młodzieży. Wiele osób zwraca uwagę na brak miejsca, najmłodsi mogliby spędzać wolny czas. Na osiedlu nie ma nawet boiska do gry w piłkę nożną. Dlatego też grupa dzieci postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić boisko, oczyszczając zarośnięty teren.


Fotoreportaże