Wiadomości

Wypadek na Kasprzaka. Renault zderzył się z nissanem [zdjęcia]

27 czerwca 2022, 16:53
W poniedziałkowe popołudnie przy ul. Kasprzaka w Gorzowie doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych - renault i nissana. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, która trafiła pod opiekę pogotowia.

Gorzów: Czy mury Łaźni Miejskiej doczekają się oczyszczenia? [zdjęcia]

27 czerwca 2022, 14:00
Na początku czerwca doszło do zdewastowania murów Łaźni Miejskiej przez nieznanych sprawców. Służby prowadzą postępowanie w sprawie zniszczenia mienia. Natomiast jeden z mieszkańców Gorzowa dopytuje się czy mury zabytkowego budynku zostaną w ogóle oczyszczone.

Upał w Gorzowie. Zostały uruchomione kurtyny wodne [zdjęcia]

27 czerwca 2022, 11:53
Od poniedziałku 27 czerwca w kilku lokalizacjach na terenie Gorzowa zostały uruchomione kurtyny wodne. Wszystko przez to, że kolejny dzień z rzędu utrzymują się wysokie temperatury, a IMGW wydało ostrzeżenie przed upałami. Temperatura w cieniu może wynieść nawet 33 stopnie Celsjusza.

Śmiertelnie potrącił 4-letniego Piotrusia. Grozi mu do 12 lat więzienia

27 czerwca 2022, 10:34
Do Sądu Rejonowego w Gorzowie wpłynął akt oskarżenia w sprawie Krystiana K., który w październiku 2021 roku śmiertelnie potrącił 4-letniego Piotrusia i uciekł z miejsca wypadku. Mężczyźnie grozi od 2 do 12 lat więzienia.

Czytelnik: Wysoka trawa na skrzyżowaniach zagraża bezpieczeństwu

27 czerwca 2022, 09:03
Władze Gorzowa drugi rok z rzędu zdecydowały się na ograniczenie koszenia traw w mieście. Ten temat wciąż wzbudza skrajne emocje wśród mieszkańców Gorzowa. Do portalu gorzowianin.com zgłosił się czytelnik, który skarży się na wysoką trawę na skrzyżowaniu ul. Walczaka i Silwanowskiej i podkreśla, że zagraża ona bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego.

Dobry Wieczór Gorzów. Co będzie grane w weekend?

25 czerwca 2022, 12:47
Przed nami kolejny weekend wydarzeń w ramach cyklu "Dobry Wieczór Gorzów". Tym razem na mieszkańców Gorzowa czekają koncerty nie tylko na scenie plenerowej na Starym Rynku, ale również Scena Letnia gorzowskiego teatru czy Wartownia.

Gdzie umiejscowić legowisko dla psa?

25 czerwca 2022, 12:42
Nowy, czworonożny towarzysz w rodzinie wymaga właściwej pielęgnacji i opieki. Oprócz takich oczywistości jak zagwarantowanie pożywienia, bezpieczeństwa i rekreacji, tak kluczowe jest stworzenie idealnego kącika, w którym zwierzę spokojnie wypocznie. Poznaj ciekawe i polecane przez specjalistów rozwiązania na umiejscowienie legowiska dla psa.

Jakie opony wybrać - całoroczne czy sezonowe?

25 czerwca 2022, 12:38
Wybór między oponami całorocznymi a sezonowymi dla niektórych kierowców może nie być łatwy. O czym warto pamiętać przed podjęciem decyzji?

Gorzów: Rachunki w górę. Czeka nas podwyżka za wodę, ścieki i ogrzewanie

25 czerwca 2022, 12:08
Od 1 sierpnia mieszkańców Gorzowa czekają kolejne podwyżki. Tym razem o ponad 50% wzrosną opłaty za ogrzewanie, a do tego mają dojść jeszcze podwyżki za wodę i ścieki.

W centrum Gorzowa zostaną posadzone duże drzewa

25 czerwca 2022, 11:26
Jesienią w centrum Gorzowa mają zostać posadzone duże drzewa metodą maszynową. Inwestycja chociaż przegrała w budżecie obywatelskim 2022, to zostanie zrealizowana. To efekt działania radnej Marty Bejnar-Bejnarowicz i mieszkańca Gorzowa Krzysztofa Leśnickiego.


Fotoreportaże