Wiadomości

Nowe przejścia dla pieszych i lepsze oznakowanie [zdjęcia]

14 sierpnia 2020, 13:11
W Gorzowie powstały dwa nowe przejścia dla pieszych przy ul. Czereśniowej oraz Żwirowej. Natomiast lepsze oznakowanie zyskały pasy przy ul. Piłsudskiego. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo pieszych.

Kolorowe festiwale nad Wartą

14 sierpnia 2020, 11:43
W niedzielę 16 sierpnia na mieszkańców Gorzowa czekają dwa wydarzenia, które odbędą się na Wale Okrężnym. Mowa o festiwalu Baniek Mydlanych oraz o Kolor Fest, czyli festiwalu kolorów z proszkami Holi. Organizatorami obu imprez są prywatne firmy.

Jedziecie nad morze? Będą korki!

14 sierpnia 2020, 08:20
Wyjeżdżacie nad morze? Już teraz warto pomyśleć o wybraniu trasy alternatywnej, bo przez cały weekend spodziewać się możemy korków. I to nie od godzin popołudniowych, ale od samego rana! Weźcie to koniecznie pod uwagę.

Psy na łańcuchu pośrodku pola. Miały odstraszać dziki [zdjęcia]

13 sierpnia 2020, 16:00
OTOZ Animals z Gorzowa interweniował we wsi Kołczyn w sprawie dwóch psów, które były uwiązane na łańcuchu pośrodku pola. Czworonogi miały pilnować upraw ziemniaków przed dzikami. Zwierzęta zostały zabrane z pola przez „Animalsów”.

Pierwszy gorzowski inwestor ruszył z budową na Miłej [zdjęcia]

13 sierpnia 2020, 14:47
Kolejna działka inwestycyjna przy ul. Miłej została sprzedana. Natomiast pierwszy gorzowski inwestor ruszył z pracami budowlanymi. W przyszłym roku otworzy tam salon samochodów ciężarowych wraz z serwisem.

Kierujący dacią potrącił 78-letniego rowerzystę

13 sierpnia 2020, 12:00
Poważnych obrażeń głowy doznał 78-letni rowerzysta, którzy został potrącony na przejeździe rowerowym przy skrzyżowaniu ul. Walczaka i Energetyków przez kierowcę dacii. Rowerzysta został zabrany do szpitala, natomiast kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy.

ZGM tłumaczy drastyczne podwyżki czynszów

13 sierpnia 2020, 11:27
Mieszkańcy Gorzowa, którzy zajmują mieszkania komunalne nie zgadzają się na prawie dwukrotną podwyżkę czynszów i podkreślają, że będzie ona gwoździem do trumny dla seniorów. Głos w sprawie postanowił zabrać Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, który tłumaczy dlaczego wprowadzenie podwyżek było konieczne.

Zamalował antyaborcyjną ciężarówkę. Zostanie ukarany

12 sierpnia 2020, 19:39
Gorzowski aktywista Stanisław Czerczak z fundacji Codex zostanie ukarany przez sąd za zamalowanie antyaborcyjnej ciężarówki, która od kilku miesięcy stoi przed Wielospecjalistycznym Szpitalem w Gorzowie. Mieszkaniec Gorzowa usłyszał właśnie zarzuty za zniszczenie mienia.

Gdy wszyscy cukrują, potrzebna jest gorzka prawda

11 sierpnia 2020, 21:48
Margot przyćmiła Madonnę, a obrona Częstochowy jest niczym, przy ataku na kierowcę furgonetki. Uwielbiamy wolność wyrażania opinii, ale tylko teoretycznie, i do jakiegoś czasu. To jest coś niesamowitego. Czuję się jak uczestnik biesiady z karafką La Fontine na stole albo jeszcze gorzej – jak Wolterowski Prostaczek, który rozumie coraz mniej.

Podpalacz złapany na gorącym uczynku

11 sierpnia 2020, 12:10
W poniedziałkowe popołudnie doszło do trzech pożarów trawy i ściółki leśnej pod Gorzowem. Jak się okazało, ogień był podkładany przez mężczyznę, który został zatrzymany na gorącym uczynku przez mieszkańca Ulimia. Podpalacz został przekazany policji.


Fotoreportaże


x