Wiadomości

Mieszkańcy chcieli zmian. Linia 764 pojedzie inaczej

5 sierpnia 2021, 15:03
Przed mieszkańcami Gorzowa dwie ostatnie soboty – 14 i 28 sierpnia, kiedy będzie można wybrać w wycieczkę wiekowym Jelczem po Gorzowie. Na wniosek gorzowian, linia 764 zmieni nie tylko godziny kursowania, ale również trasę przejazdu.

Jak rozliczać delegacje online?

5 sierpnia 2021, 14:55
Zgodnie z przepisami Kodeksu pracy każdemu pracownikowi, który wykonuje zadania służbowe na polecenie pracodawcy poza miejscowością, w której znajduje się siedziba firmy bądź poza miejscowością, w której zamieszkuje pracownik, to przysługują mu środki na pokrycie kosztów związanych z podróżą służbową. Ważne jest tu zatem prawidłowe wyliczanie i rozliczanie delegacji, zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych.

Wioślarz magnetyczny - jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia?

5 sierpnia 2021, 14:51
Spośród wszystkich maszyn kardio, które ostatnio zyskują na popularności, wioślarz znajduje się na szczycie listy. Nisko zawieszona na ziemi maszyna, znana również jako ergometr, spala kalorie, jednocześnie angażując ramiona, korpus, nogi i plecy. Nie wspominając o tym, że trening na maszynie do wiosłowania jest łatwiejszy dla kolan i stawów w porównaniu do innych ćwiczeń kardio. Nie dziwi więc fakt, że wioślarz to podstawa w każdej siłowni.

Remont Traktu Królewskiego w Gorzowie okiem drona

5 sierpnia 2021, 12:37
Zobaczcie, jak wygląda ulica Mieszka I od sądu do skrzyżowania z ulicą Borowskiego oraz Chrobrego od Borowskiego do Katedry. Nagraliśmy dla Was krótki film z drona, na którym możecie zobaczyć postęp prac na tzw. Trakcie Królewskim

Śmieci z lokalu zostały wyrzucone na Gorzowskie Murawy. Nowy właściciel je posprzątał [zdjęcia]

5 sierpnia 2021, 12:19
Zamiast na wysypisko, odpady z remontu lokalu trafiły na Gorzowskie Murawy. Obecny właściciel lokalu po restauracji tłumaczy, że to nie on wyrzucił odpady na terenie rezerwatu przyrody, a musiała to zrobić jedna z firm remontowych, którą wynajął. Jednak, aby nie szukać winnych, sam posprzątał śmieci.

Kolejne odkrycia archeologiczne na Chrobrego zostały zasypane [zdjęcia]

5 sierpnia 2021, 11:40
Trwa przebudowa ul. Chrobrego i Mieszka I. Odkrycia archeologiczne, które zostały odkopane na wysokości pomnika Edwarda Jancarza, czyli mury miejskiej oraz fosa zostały zbadane, zarchiwizowane oraz w ostatnich dniach zakopane. Wszystko po to, aby wykonawca przebudowy drogi mógł ruszyć z dalszymi pracami.

Czytelnik: Park Róż to obecnie obraz nędzy i rozpaczy [zdjęcia]

5 sierpnia 2021, 09:45
Termin zakończenia prac w parku Róż został po raz kolejny przełożony. Tym razem wykonawca będzie miał czas do końca listopada 2021 roku na zakończenie inwestycji. Jednak mieszkańcy Gorzowa nie wierzą w to, aby nowy termin został dotrzymany, ponieważ przez osiem miesięcy niewiele zrobiono. Jeden z czytelników portalu gorzowianin.com podkreśla, że park Róż jest to obecnie obraz nędzy i rozpaczy.

Trzy nastolatki jechały na elektrycznej hulajnodze. Zostały potrącone, kiedy przejeżdżały przez pasy

4 sierpnia 2021, 20:07
W środowy wieczór na przejściu dla pieszych przy ul. Wybickiego doszło do potrącenia. Kierującego samochodem osobowym marki opel potrącił trzy nastolatki, które jechały na jednej hulajnodze i przejeżdżały przez pasy. Wszystkie trzy dziewczyny zostały zabrane do szpitala.

Kiedy przejedziemy dwupasmową ul. Myśliborską? Wciąż nie wiadomo

4 sierpnia 2021, 15:35
Dwupasmowa ul. Myśliborska jest już gotowa od ponad miesiąca, jednak kierowcy wciąż korzystają tylko z jednej jezdni. Droga miała być w pełni otwarta dla kierowców już na początku lipca, jednak tak się nie stało. Miasto tłumaczy, że nie może puścić ruchu po nowej jezdni dopóki nie dostanie na to zgody Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Przejął lokal po restauracji i zrobił remont. Śmieci wyrzucił na Gorzowskich Murawach

4 sierpnia 2021, 10:24
Zamiast wywieźć śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Chróściku, wyrzucili odpady na Gorzowskich Murawach. Okazało się, że osoba, która przejęła lokal po restauracji, zrobiła remont, a następnie wyrzuciła odpady na terenie rezerwatu przyrody.


Fotoreportaże


x