Wiadomości

Gorzowianie ruszyli na groby swoich bliskich

25 października 2020, 10:35
Piękna słoneczna pogoda, wolne od pracy i zbliżające się dzień Wszystkich Świętych. Gorzowianie ruszyli na groby swoich bliskich, aby przygotować je do zbliżającego się święta. Na drogach dojazdowych korki, a przed cmentarzem handel kwiatami i zniczami nabiera rozpędu.

Potężny pożar w fabryce produkującej pellet [zdjęcia]

24 października 2020, 17:55
Dwanaście zastępów straży pożarnej walczy z pożarem, który wybuchł w fabryce produkującej pellet w miejscowości Przytoczna. Obecnie ogniem objętych jest pięć stogów słomy belowanej oraz wiaty magazynowe.

Kiedy zakończy się rozbudowa ul. Myśliborskiej? [zdjęcia]

24 października 2020, 14:24
Wykonawca przebudowy ul. Myśliborskiej zajmuje się obecnie budową ronda na skrzyżowaniu z ul. Dobrą, Mironicką i Szczecińską. Chociaż firma Budomex S.A. zapowiadała, że prace zakończą się nawet trzy miesiące przed czasem, to już wiadomo, że roboty potrwają co najmniej do końca listopada.

Znicze i nekrolog przed biurem PiS w Gorzowie [zdjęcia]

23 października 2020, 18:10
„Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci praw kobiet, które odeszły z Polski 22.10.2020” możemy przeczytać na nekrologu, który został umieszczony przed biurem PiS przy ul. Hawelańskiej w Gorzowie. Obok nekrologu zostało zapalonych kilkadziesiąt zniczy, a na deptaku zebrała się grupa ponad 200 mieszkańców, aby wyrazić swój sprzeciw wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Ukradł kwiatka i latarnię. Rozpoznajesz tego złodzieja?

23 października 2020, 16:35
Ukradł kwiatka w doniczce i latarkę. Wcześniej zdmuchnął w niej palącą się świeczkę. Zachowanie złodzieja zarejestrowały kamery w kwiaciarni w centrum Gorzowa. Może ktoś z Was rozpoznaje tego człowieka?

Burmistrzowie Słubic i Frankfurtu napisali list do premiera Brandenburgii

23 października 2020, 15:02
Od soboty 24 października cała Polska będzie w Niemczech traktowana jako obszar zwiększonego ryzyka zachorowania na COVID-19. To oznacza spore problemy dla mieszkańców miast transgranicznych, zwłaszcza dla Słubic i Frankfurtu nad Odrą. Dlatego też władze dwumiasta wysłały w piątek list do premiera Brandenburgii, w którym proszą o złagodzenie przepisów dotyczących przekraczania granicy.

Od soboty cała Polska w czerwonej strefie!

23 października 2020, 11:21
Podczas piątkowej konferencji prasowej premier poinformował, że od soboty 24 października cała Polska będzie czerwoną strefą. Zostały ogłoszone również nowe restrykcje. Uczniowie z klas 4-8 szkół podstawowych będą pracować w trybie zdalnym, zostaną zamknięte restauracje, a w zgromadzeniach nie będzie mogło wziąć udział więcej niż 5 osób.

Tramwajem tylko do Dowgielewiczowej

23 października 2020, 11:00
W poniedziałek 26 października ruszają prace przy przebudowie ul. Walczaka od ronda Gdańskiego do granic miasta. W związku z tym tramwaj linii nr 1 będzie kursował tylko do przystanku Dowgielewiczowej, który będzie równocześnie przystankiem początkowym i końcowym.

Zapadł wyrok w sprawie antyaborcyjnej ciężarówki

22 października 2020, 17:15
1500 złotych grzywny ma zapłacić właściciel antyaborcyjnej furgonetki, która stoi zaparkowana przed szpitalem w Gorzowie Wielkopolskim. Dziś zapadł wyrok w tej sprawie. Właściciel pojazdu, który zawiesił drastyczne obrazy na plandece, nie zamierza go usuwać.

Inwazja biedronek azjatyckich w Gorzowie [zdjęcia]

22 października 2020, 14:58
Czwartek okazał się wyjątkowo ciepłym dniem w Gorzowie, ponieważ termometry wskazywały 20 stopni Celsjusza. To spowodowało, że na balkonach, oknach i ścianach bloków pojawiła się dosłownie plaga biedronek azjatyckich.


Fotoreportaże


x