Wiadomości

Deszczno rezygnuje z imprez. Pomoże przedsiębiorcom i szpitalowi

30 marca 2020, 21:05
Wójt gminy Deszczno podjął decyzję o rezygnacji z dwóch najważniejszych gminnych imprez takich jak powitanie lata oraz święto pieczonego kurczaka. Wójt chce zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na walkę z koronawirusem i pomoc przedsiębiorcom.

Wiwat! Wiwat! Niech żyją oni...

30 marca 2020, 15:37
Medialne pożary roznieca wyobraźnia o tych, którzy rzekomo nie mogą wykonać testów na koronawirusa. Najbardziej brawurowe tezy głosiły, że rządzący robią to z premedytacją, by nie wzrastała oficjalna krzywa zachorowań. To teza nieprawdziwa i niebezpieczna.

Pożar cysterny z gazem na S3

30 marca 2020, 11:57
W poniedziałkowe przedpołudnie na trasie S3 w powiecie międzyrzeckim doszło do pożaru ciężarówki przewożącej cysternę z gazem. Na miejscu jest 11 zastępów straży pożarnej. Droga w kierunku Zielonej Góry jest zablokowana, natomiast ruch w kierunku Gorzowa odbywa się jednym pasem.

Co z opłatami za żłobki i przedszkola? Płacić czy nie?

30 marca 2020, 11:22
Pandemia koronawirusa to trudny czas dla wszystkich. Wiele firm jest zamkniętych, przez co spora grupa osób jest pozbawiona pracy. Zamknięte są również żłobki i przedszkola, więc rodzice muszą szukać na własną rękę opieki dla dzieci. Dlatego też rodzice pytają się czy muszą płacić pełną opłatę za prywatny żłobek i przedszkole, skoro nie ma w nich dzieci.

Coraz więcej osób zakażonych koronawirusem

30 marca 2020, 09:47
W poniedziałkowy poranek 30 marca ministerstwo zdrowia poinformowało o 43 nowych przypadkach zakażenia korowawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wśród tych osób są również 3 są z województwa lubuskiego.

Tak prezentuje się nowy hełm i iglica na katedrze [zdjęcia]

29 marca 2020, 17:05
Sprawdziliśmy, jak prezentuje się nowa iglica i hełm na szczycie wieży gorzowskiej katedry. Odnowiona iglica jest złota – tak chciał konserwator zabytków. Gołym okiem widać również, że zdemontowano trzy poziomy rusztowań.

Gorzów: Wydrukowali drukarkami 3D przyłbice dla szpitala [film]

28 marca 2020, 15:50
Grupa mieszkańców Gorzowa postanowiła pomóc w obliczu walki z koronawirusem i wydrukować na drukarkach 3D przyłbice dla personelu medycznego gorzowskiego szpitala. W sobotę zostały przekazane pierwsze 24 przyłbice dla szpitala oraz 10 dla pogotowia.

Pijany kierowca opla śmiertelnie potrącił motorowerzystę

28 marca 2020, 13:33
W sobotnie południe w Międzyrzeczu doszło do tragicznego wypadku w którym zginął 23-letni kierujący motorowerem. Kierowca opla, który zderzył się z motorowerzystą był kompletnie pijany. Miał w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Ustawka pseudokibiców w Gorzowie. Policjanci zatrzymali kolejne osoby

28 marca 2020, 11:13
W ubiegły weekend w rejonie ul. Warszawskiej i Parkowej doszło do ustawki i bójki grupy 30 pseudokibiców. Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali 9 mężczyzn. Natomiast dzięki działaniom operacyjnym udało się zatrzymać kolejne 3 osoby.

Dni Gorzowa odwołane z powodu koronawirusa

27 marca 2020, 14:20
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez miejskich do końca czerwca. To oznacza, że nie odbędą się zaplanowane na 20-21 czerwca Dni Gorzowa. Oprócz tego, miasto zamierza zrezygnować z niektórych inwestycji, aby przeznaczyć pieniądze na ratowanie lokalnej gospodarki.


Fotoreportaże