Wiadomości

Potrącenie 84-letniego mężczyzny przez kierującego volkswagenem

21 października 2021, 16:57
W czwartkowe popołudnie doszło do potrącenia 84-letniego mężczyzny przez kierowcę volkswagena przy ul. Wyszyńskiego w Gorzowie. Mężczyzna doznał urazu głowy i został zaopatrzony przez strażaków. Następnie ranny mężczyzna został zabrany do szpitala. Jak się okazało, 84-latek przechodził przez jezdnie w miejscu, gdzie nie ma pasów.

Wichura dała się we znaki MZK. Tramwaj nie mógł podjechać pod górkę [film i zdjęcia]

21 października 2021, 16:01
W czwartkowe popołudnie doszło do niecodziennego zdarzenia związanego z silnym wiatrem. Tramwaj linii nr 1 nie mógł podjechać pod górkę przy ul. Pomorskiej. Jak się okazało, podjazd utrudniały nie tylko podmuchy wiatru, ale również liście leżące na szynach.

Gorzów: Cmentarze w mieście zostały zamknięte

21 października 2021, 14:55
Władze miasta Gorzowa podęły decyzję o zamknięciu cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej oraz cmentarza wojennego przy ul. Walczaka. Wszystko przez silny wiatr, który łamie gałęzie i konary drzew, przez co stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców.

Silny wiatr przewrócił dostawcze iveco na barierki na S3 [zdjęcia]

21 października 2021, 13:59
Od samego rana wiatr w Gorzowie i całym regionie daje się we znaki. Silne podmuchy wiatru łamią drzewa i konary. W Gorzowie kilka spadających drzew uszkodziło zaparkowane auta, w tym pojazdy Inspekcji Transportu Drogowego. Natomiast w czwartkowe popołudnie silny podmuch wiatru przewrócił dostawcze iveco na barierki na drodze ekspresowej S3.

Sprawdź przed zimą swoje światła. To nic nie kosztuje!

21 października 2021, 13:23
Po raz kolejny policjanci zapraszają do stacji kontroli pojazdów. W sześciu wybranych punktach na terenie Gorzowa, a także w wielu punktach w całym regionie będzie można bezpłatnie sprawdzić ustawienie swoich świateł

Skatepark zostanie rozbudowany dopiero w 2022 roku

21 października 2021, 12:15
Skatepark w parku Kopernika miał zostać rozbudowany w tym roku. Niestety oferta, którą złożył potencjalny wykonawca ponad dwukrotnie przewyższała założony budżet. Dlatego miasto zdecydowało, że nie dołoży brakujących 628 tys. zł i nie rozstrzygnie pozytywnie przetargu. Jak się okazało, inwestycja została przełożona na przyszły rok. Natomiast podczas październikowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni zajmą się podjęciem uchwały w sprawie zaciągnięcia kredytu w wysokości 479 tys. zł na rozbudowę skateparku w 2022 roku.

Wiatr łamie drzewa i gałęzie. Strażacy mają pełne ręce roboty [film i zdjęcia]

21 października 2021, 10:10
Od samego rana w czwartek 21 października strażacy z Gorzowa i okolic mają pełne ręce roboty. Co chwilę są wysyłani do kolejnych zdarzeń dotyczących usuwania skutków silnego wiatru. Strażacy wyjeżdżają do połamanych drzew i konarów.

Ile kosztują okna do domu jednorodzinnego w Polsce?

20 października 2021, 20:48
Wymiana stolarki otworowej w całym budynku to spory wydatek, dlatego wybór danego produktu powinien być dobrze przemyślany. Ile kosztują okna do domu jednorodzinnego? Jakie modele cieszą się obecnie największą popularnością? Zdecydowana większość inwestorów i właścicieli domów jednorodzinnych wybiera okna PCV, które są wytrzymałe oraz najbardziej uniwersalne. Bez problemu można je dopasować do wyglądu elewacji czy stylu wnętrza.

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

20 października 2021, 20:38
Uwaga na pogodę, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem na terenie Gorzowa i całego województwa lubuskiego. W czwartek wiatr w porywach może dochodzić do 100 km/h na północy naszego regionu.

Niekończący się remont katedry. Co się stało z głównymi drzwiami do świątyni?

20 października 2021, 15:06
Chociaż minęło już 51 miesięcy od pożaru katedry, to prace remontowe w świątyni wciąż trwają. Jednak nie obejmują one jedynie wieży, ale również pozostałą część kościoła. Gorzowianie co jakiś czas zwracają uwagę ciągnący się remont i wypominają m.in. brak wskazówek na zegarze znajdującym się na wieży. Jednak w ostatnich dniach, zdemontowane zostały również główne drzwi wejściowe do katedry.


Fotoreportaże