• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Tutaj trawa ma ponad metr wysokości. Czytelniczka: Zagraża bezpieczeństwu

21 maja 2023, 20:25, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Do portalu gorzowianin.com zgłosiła się czytelniczka Katarzyna, która zwraca uwagę na wysoką trawę na os. Górczyn w Gorzowie. Trawa mająca ponad metr wysokości ogranicza widoczność i zagraża bezpieczeństwu, zarówno kierowców jak i pieszych.

Temat koszenia traw w Gorzowie zawsze wzbudza kontrowersje. Część mieszkańców popiera ograniczenie koszenia traw, które obowiązuje w mieście od 2021 roku. Jednak są też osoby, które wskazują, że trawa jest za rzadko koszona w rejonie skrzyżowań, co zagraża bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego.

W ostatnich tygodniach trawa były koszona przy głównych ulicach w mieście. Jednak wciąż pozostaje wiele dróg w mieście, gdzie kosiarka się nie pojawiła, a trawa i chwasty mają ponad metr wysokości i ograniczają widoczność.

Tak jest na os. Górczyn, na co zwraca uwagę nasza czytelniczka Katarzyna. - Wysokość traw na osiedlu Górczyn i Manhattan to jakaś masakra. Przy skrzyżowaniu ul. Kombatantów i Batalionu Zośka, przy Starzyńskiego i Bora-Komorowskiego czy Ogińskiego i Czartoryskiego trawa jest tak wysoka, że ogranicza widoczność. Wyjechanie z niektórych uliczek graniczy z cudem, bo jak nie masz suva, to nic nie widzisz – opisuje czytelniczka Katarzyna.

Nie ona jedna zwróciła uwagę na wysokie trawy na skrzyżowaniach, a także w rejonie przejść dla pieszych. Niebezpiecznie jest na pasach przy ul. Kombatantów na wysokości ul. Batalionu Zośki. Tam trawa ma ponad metr wysokości i ledwo widać dzieci zbliżające się do przejścia.

- Mój młody ma 7 lat i 120 cm wysokości. Trawa za nim minimum metr przy przejściu dla pieszych przy parku Górczyńskim. Ja rozumiem, że nie wszystko da się skosić naraz, ale środek osiedla czy przejścia dla pieszych ciężko potraktować priorytetowo? Widoczność dla kierowców zerowa. Czy nasze miasto musi być aż tak zaniedbane? To nie urosło z dnia na dzień - pisze na gorzowskiej grupie osiedlowej pan Kamil.

Wybraliśmy się na miejsce w niedzielne popołudnie i faktycznie, trawa w rejonie przejścia dla pieszych ma ponad metr wysokości. Z perspektywy kierowcy w ogóle nie widać zbliżających się do pasów dzieci.

W poniedziałek 22 maja skontaktujemy się w tej sprawie z Urzędem Miasta Gorzowa. Podobna sytuacja miała miejsce w 2021 roku, kiedy na skrzyżowaniu ul. Bora-Komorowskiego i Obrońców Pokoju, trawa była równie wysoka i ograniczała widoczność. Wówczas po interwencji portalu gorzowianin.com została skoszona.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości