• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Gorzów: Dominanta po pożarze rozdzielni prądu. Wprowadzono tymczasowe rozwiązania

29 listopada 2023, 11:30, Anna Kluwak
Niespełna dwa tygodnie temu doszło do pożaru rozdzielni prądu w Dominancie w Gorzowie. Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej spowodowane przez przeciek wody. Od tamtej pory nie ma oświetlenia w przejściu podziemnym pod Dominantą. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie znalazł tymczasowe rozwiązanie, dopóki nie zostanie zamontowana nowa rozdzielnia prądu.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zwróciła się mieszkanka Gorzowa, która wskazywała, że od niespełna dwóch tygodni w przejściu podziemnym pod Dominantą jest ciemno. Oświetlenia nie ma od soboty 18 listopada, kiedy doszło do pożaru rozdzielni prądu w Dominancie.

- Codziennie rano około godziny 5.15 jestem pod Dominantą. Zmuszona jestem przejść tamtędy do pracy, jednak boję się tamtędy chodzić z powodu braku oświetlenia. Ponadto jest to miejsce, gdzie często śpią bezdomni. Nie tylko ja idę tamtędy na szóstą rano do pracy - podkreśla pani Izabela, mieszkanka Gorzowa.

Jak się okazało, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie zareagował od razu po pożarze. Zostały rozstawione lampy, które jednak były za słabe, aby dobrze doświetlić przejście podziemne. Dlatego we wtorek 28 listopada zostały ustawione nowe, mocniejsze halogeny, które dobrze oświetlają przejście. Jest to oczywiście tymczasowe rozwiązanie.

- Z pomocą firmy Enea udało się nam podłączyć awaryjne zasilanie z innego źródła, niż do tej pory była oświetlana Dominanta. Dzięki awaryjnemu zasilaniu, prąd mają właściciele lokali usługowych. Możliwe było również ustawienie halogenów na schodach, tak aby przejście zostało dobrze doświetlone – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

Znamy przyczynę pożaru w Dominancie w Gorzowie. Kiedy wróci oświetlenie w Dominancie?

Do pożaru rozdzielni prądu w Dominancie doszło w sobotę 18 listopada. W przejściu podziemnym panowało bardzo duże zadymienie, a kłęby dymu unosiły się nad rondem św. Jerzego w Gorzowie. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie energetyczne.

- Przeciek wody dostał się szybem wentylacyjnym do rozdzielni prądu, co spowodowało zwarcie instalacji elektrycznej, a następnie pożar szafy, w której znajdowała się rozdzielnia prądu. Czujki przeciwpożarowe zadziałały i sygnał poszedł do straży pożarnej, która błyskawicznie pojawiła się na miejscu. Natomiast pracownicy energetyki odłączyli prąd. Cała akcja poszła bardzo sprawnie – opowiada dyrektor Rój.

Obecnie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie przygotowuje dokumentację potrzebną do rozpisania przetargu na zakup nowej rozdzielni prądu. - Kiedy będziemy mieć niezbędną dokumentację, ogłosimy postępowanie przetargowe na dostawę nowej rozdzielni prądu. Spodziewamy się, że na początku stycznia 2024 roku wszystko będzie już gotowe. Tym samym prąd i oświetlenie wróci do Dominanty – przyznaje dyrektor OSiR-u.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości