• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 109 Bardzo zła jakość powietrza! Zostań dziś w domu.
Wiadomości

Stare latarnie przy ul. Dworcowej zostaną wymienione

15 listopada 2023, 15:25, Anna Kluwak
fot. Anna Kluwak
Mieszkaniec Gorzowa zwracał uwagę, że na nowo wyremontowanej ul. Dworcowej nie zostały wymienione słupy oświetleniowe, które stare i w fatalnym stanie. Władze Gorzowa zapewniają, że są w trakcie rozmów z firmą Enea na temat wymiany latarni.

Wracamy do tematu oświetlenia przy ul. Dworcowej w Gorzowie, która jest obecnie remontowana. We wtorek 14 listopada informowaliśmy, że mieszkaniec Gorzowa zwraca uwagę, że podczas przebudowy ul. Dworcowej nie zostały wymienione słupy oświetleniowe, chociaż są w fatalnym stanie. Na zdjęciach, które otrzymaliśmy od naszego czytelnika widać, że latanie mają lata świetności za sobą i po prostu się rozsypują.

- Jako mieszkaniec ul. Dworcowej, chciałbym podzielić się obawami pozostawienia oświetlenia z lat 70 podczas przebudowy ulicy. Gołym okiem widać, że słupy oświetleniowe nie spełniają jakichkolwiek standardów. Wszystkiemu winna jest Enea, która jest ich właścicielem i wygląda na to, że nie poczuwa się do partycypowania w projekcie miasta. Jako mieszkańcy, oczekujemy od miasta podjęcia próby do przekonania spółki do wymiany słupów, szczególnie, że poprzez swoje gabaryty nie pasują do układu ulicy – podkreśla Tomasz Rybak, mieszkaniec ul. Dworcowej, społecznik ze Stowarzyszenia na Rzecz Estetyki Miasta Gorzowa.

Miasto zabiera głos w sprawie wymiany oświetlenia przy ul. Dworcowej w Gorzowie

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Urzędu Miasta Gorzowa. Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź. Jak się okazuje, miasto rozmawia w sprawie wymiany słupów oświetleniowych z firmą Enea.

- Dwie ważne kwestie dotyczące lamp na ulicy dworcowej są takie, że po pierwsze lampy są własnością grupy Enea, a po drugie inwestycja nie jest jeszcze zakończona. Miasto rozmawia w tej sprawie ze spółką i na pewno się porozumiemy. To nie pierwsza taka sytuacja podczas inwestycji i zawsze potrafiliśmy wspólnie doprowadzić do dobrego rozwiązania. A jest nim wymiana lamp na nowe – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Magistrat jest przekonany, że wspólnie z firmą Enea uda się wymienić słupy oświetleniowe na nowe w technologi led. Wszystko jest kwestią czasu. Ulica Dworcowa ma być gotowa do końca listopada 2023 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości