• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Gorzów: Ukradł wózek niepełnosprawnego dziecka. Został zatrzymany

5 grudnia 2023, 10:40, Anna Kluwak
fot. Agata Krać
We wtorek 5 grudnia z klatki schodowej bloku przy ul. Grabskiego w Gorzowie został skradziony specjalny wózek spacerowy niepełnosprawnego dziecka. Policjantom udało się zatrzymać złodzieja.

- Nie-człowieku, który ukradłeś wózek niepełnosprawnemu dziecku, życzę ci wesołych świąt. Mam nadzieje, ze sumienie Cie zeżre. Jeśli ktoś widział ten wózek gdziekolwiek na mieście, proszę o informacje. To wózek specjalny dla dziecka niepełnosprawnego o nazwie WeGo. Wierzę, ze uda się odzyskać wózek, bo do cholery, dziecko nie ma teraz czym jeździć - opowiadała pani Agata Krać, mama 1,5-rocznej Weroniki.

Wózek został skradziony z klatki schodowej w bloku przy ul. Grabskiego w Gorzowie. Jak informuje pani Agata, do kradzieży musiało dojść we wtorek 5 grudnia pomiędzy północą a godz. 10 rano. Firefly WeGo to specjalny wózek spacerowy inwalidzki, który jest przeznaczony dla dzieci o specjalnych potrzebach.

Na szczęście złodziej został zatrzymany przez policję, a wózek odzyskany. - Policjanci podczas nocnego patrolu zauważyli mężczyznę, który pchał metalowy wózek transportowy, w którym znajdowały się różne przedmioty. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który jak się okazało miał w wózku rzeczy pochodzące z kradzieży. Wśród nich znajdował się wózek niepełnosprawnego dziecka. Wobec mężczyzny jest prowadzone postępowanie - komentuje Ewelina Banaszek z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć rodzinę Weroniki, może to zrobić za pomocą fundacji Serce dla Maluszka.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości