• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 15 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Interwencja pomogła. Piesi będą mogli czuć się bezpieczniej

11 maja 2023, 16:34, Marcin Kluwak
fot. Damian Pyta
Czytelniczka Alicja zwracała uwagę, że na przejściu dla pieszych przy ul. Słowiańskiej w Gorzowie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, a kierowcy nie zwalniają nawet przed pasami. Wszystko przez to, że sygnalizacja na skrzyżowaniu z Fredry została wyłączona, a pasy na jezdni były ledwo widoczne. Po interwencji portalu gorzowianin.com pasy zostały odmalowane na kolor żółty, a do tego ustawiono nowe oznakowanie.

W środę 10 maja portal gorzowianin.com poruszał problem bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry od strony lodowiska. Na przejściu dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, ponieważ sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu na czas budowy ronda jest wyłączona i chociaż są znaki informujące o przejściu dla pieszych, to pasy na jezdni są ledwo widoczne.

To powoduje, że wielu kierowców z uwagi na brak świateł zapomina o tym, że jest tam przejście dla pieszych. Kierowcy nawet nie zwalniają przed pasami, pomimo tego, że często stoją tam piesi czekający na to, aż ktoś się zatrzyma i ich przepuści.

. - W związku z przebudową skrzyżowania wyłączono światła na przejściu dla pieszych. Natomiast pasy na jezdni są ledwo widoczne, nie zostały w ogóle odmalowane. Kierowcy jadą tamtędy z pełną prędkością, nikt nawet nie zwalnia. Od strony lodowiska jeszcze można zostać zauważonym, jednak od strony ul. Fredry mija się maszyny robotnicze na połowie zamkniętej ulicy i stojąc na wysepce kierowcy mają słabą widoczność. W tym miejscu jest naprawdę bardzo niebezpiecznie – opisywała w wiadomości do redakcji czytelniczka Alicja.

Dlatego też zwróciliśmy się z prośbą o interwencję i odmalowanie oznakowania poziomego oraz ustawienie znaków ostrzegawczych do Urzędu Miasta Gorzowa i spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie. Jeszcze w środę dostaliśmy odpowiedź w tej sprawie.

- Zgodnie z deklaracją wykonawcy firma utrzymująca tymczasowe oznakowanie, niezwłocznie przystąpi do odmalowania całego przejścia dla pieszych na żółto. Kierownik robót firmy Eurovia zadeklarował również, że pracownicy postarają się dołożyć wszelkich starań, aby nie gromadzić materiałów, bądź sprzętów w rejonie przejścia dla pieszych celem zapewnienia bezpieczeństwa i widoczności pieszych – odpowiedziała Ewa Iwańska, dyrektor biura zarządu spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Jak się okazało, interwencja portalu gorzowianin.com poskutkowała. W czwartek 11 maja na przejściu dla pieszych na wysokości Słowianki zostały odmalowane żółte pasy oraz ustawiono nowe znaki informujące przejściu, które są lepiej widoczne dla kierowców.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości