Wiadomości › Z sali sądowej

Zapadł wyrok w sprawie antyaborcyjnej ciężarówki

22 października 2020, 17:15
1500 złotych grzywny ma zapłacić właściciel antyaborcyjnej furgonetki, która stoi zaparkowana przed szpitalem w Gorzowie Wielkopolskim. Dziś zapadł wyrok w tej sprawie. Właściciel pojazdu, który zawiesił drastyczne obrazy na plandece, nie zamierza go usuwać.

Sprawa znęcania się nad małą Hanią ponownie w sądzie

7 października 2020, 15:32
Kamil K., który miał znęcać się nad córką partnerki został uniewinniony w połowie stycznia 2020 roku. Prokurator złożył apelację, a Sąd Okręgowy uchylił wyrok sądu I instancji. To oznacza, że cała sprawa ruszy od początku i mężczyzna jeszcze raz zasiądzie na ławie oskarżonych. Pierwszą rozprawę zaplanowano na czwartek 15 października.

Zadał śmiertelny cios przed dyskoteką. Usłyszał wyrok

3 października 2020, 12:24
W Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie Pascala U., który śmiertelnie pobił 31-letniego mieszkańca Gorzowa. Sąd uznał, że Pascal U. jest winny spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym i wymierzył mu karę 4 lat więzienia. Ponadto Pascal U. będzie musiał zapłacić 100 tys. zł zadośćuczynienia córce zmarłego mężczyzny.

Nagrywał ukrytą kamerą w toalecie. Został skazany

27 września 2020, 18:01
W Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie Artura R., byłego urzędnika z Witnicy, który w damskiej toalecie dla pracowników magistratu zainstalował ukrytą kamerę. Sędzia uznał mężczyznę za winnego i wymierzył mu karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Sprawa antyaborcyjnej ciężarówki w sądzie. „Te obrazy są gorszące i bulwersujące”

22 września 2020, 15:37
W Sądzie Rejonowym w Gorzowie trwa proces w sprawie antyaborcyjnej ciężarówki, która stoi przed szpitalem. Podczas wtorkowej rozprawy zeznawało dwóch świadków, którzy złożyli zawiadomienie na policji. Obaj świadkowe podkreślali, że banery umieszczone na ciężarówce są gorszące i nie powinny się tam znaleźć.

Ksiądz proboszcz usłyszał wyrok w sprawie pożaru katedry

11 września 2020, 14:50
W Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie pożaru katedry. Sąd uznał, że oskarżony proboszcz Zbigniew K. jest winny niedopełnienia obowiązków oraz szeregu zaniedbań i wymierzył mu karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Poćwiartował ciało zmarłej Józefy, bo chciał pobierać jej rentę

7 września 2020, 21:00
Do Sądu Rejonowego w Międzyrzeczu trafił w końcu akt oskarżenia przeciwko Tadeuszowi M., który w styczniu poćwiartował ciało swojej partnerki. Mężczyzna usłyszał łącznie cztery zarzuty, w tym zarzuty oszustwa związane z wyłudzeniem emerytury po zmarłem Józefie oraz obiadów z OPSu.

Zamalował antyaborcyjną ciężarówkę. Zostanie ukarany

12 sierpnia 2020, 19:39
Gorzowski aktywista Stanisław Czerczak z fundacji Codex zostanie ukarany przez sąd za zamalowanie antyaborcyjnej ciężarówki, która od kilku miesięcy stoi przed Wielospecjalistycznym Szpitalem w Gorzowie. Mieszkaniec Gorzowa usłyszał właśnie zarzuty za zniszczenie mienia.

Przed sąd za antyaborcyjną furgonetkę

30 lipca 2020, 19:40
Właściciel antyaborcyjnej furgonetki odpowie przed sądem za ustawienie pojazdu z banerami martwych płodów przed gorzowskim szpitalem. Kazimierz S. odwołał się od wyroku nakazowego, który w marcu wydał sąd. Dlatego też w sierpniu ruszy normalny proces sądowy.

Pedofil skazany za brutalne zgwałcenie 9-letniej dziewczynki

17 lipca 2020, 13:03
W Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie 25-latka, który brutalnie zgwałcił 9-letnią dziewczynkę, a następnie ją związał i zamknął w wersalce. Sąd uznał, że Mateusz K. jest winny zarzucanych mu czynów i wymierzył mężczyźnie karę 20 lat pozbawienia wolności. Natomiast po odbyciu kary zostanie umieszczony w zakładzie psychiatrycznym.


Fotoreportaże


x