Wiadomości › Z sali sądowej

Zaatakował dwóch mężczyzn maczetą. Mieszkaniec Gorzowa właśnie usłyszał wyrok

14 kwietnia 2021, 19:00
W sierpniu 2019 roku przy ul. Szarych Szeregów doszło do brutalnego ataku maczetą na dwóch mężczyzn. Sprawca został zatrzymany przez policję i usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia ciała oraz kierowania gróźb karalnych, za co groziła kara do 5 lat więzienia. We wtorek 13 kwietnia w Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd uznał, że mężczyzna jest winny i wymierzył mu karę 11 miesięcy pozbawienia wolności.

Zabójca rodziców trafi na oddział zamknięty szpitala psychiatrycznego

12 kwietnia 2021, 11:59
Pod koniec listopada 2020 roku w Jeninie koło Gorzowa doszło do wstrząsającego zabójstwa. 43-letni Krzysztof D. za pomocą łomu zabił ze szczególnym okrucieństwem swoich rodziców. Mężczyzna jednak nie trafi do więzienia, ponieważ w momencie popełniania zbrodni był niepoczytalny. Prokurator zawnioskował o umieszczenie 43-latka na oddziale zamkniętym w zakładzie psychiatrycznym. Jednak ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Sąd Okręgowy w Gorzowie.

Kolejna sprawa antyaborcyjnej furgonetki w sądzie. Postępowanie zostało umorzone

25 marca 2021, 12:37
Sąd Rejonowy w Gorzowie umorzył postępowanie w sprawie Kazimierza Sokołowskiego, który jest właścicielem antyaborcyjnej furgonetki stojącej od ponad roku przed gorzowskim szpitalem. Chodziło o kolejną sprawę wywoływania zgorszenia banerami płodów po aborcji. Sąd zdecydował, że umorzy postępowanie, ponieważ Sokołowski nie będzie drugi raz sądzony za ten sam czyn, ponieważ wcześniej został w tej sprawie uniewinniony.

Szpital wygrał w sądzie z właścicielem antyaborcyjnej furgonetki

18 marca 2021, 10:45
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie pozwał właściciela antyaborcyjnej furgonetki, która od ponad roku stoi przed gorzowskim szpitalem. Władze lecznicy podkreślały, że za napisy, które znalazły się na banerach zniesławiły szpital. W środę w Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd uznał, że właściciel antyaborcyjnej furgonetki jest winny i wymierzył mu karę grzywny w wysokości 4 tys. zł oraz zobowiązał go do zapłaty nawiązki w wysokości 4 tys. zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wyrok za współorganizację Strajku Kobiet w Gorzowie

17 marca 2021, 19:23
Gorzowska działaczka LGBT Monika Drubkowska jako jedyna ze współorganizatorek jesiennych Strajków Kobiet w Gorzowie usłyszała zarzuty dotyczące naruszenia przepisów o zgromadzeniach. Sąd właśnie wymierzył jej karę nagany. Drubkowska podkreśla, że nie czuje się winna i będzie się odwoływać.

Ksiądz proboszcz winny zaniedbań w katedrze. Właśnie usłyszał wyrok

16 marca 2021, 12:18
We wtorek 16 marca w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie pożaru katedry, w którym oskarżony był obecny proboszcz Zbigniew K. Ksiądz odwołał się od wyroku Sądu Rejonowego w Gorzowie, który uznał go za winnego wymierzył mu karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Natomiast sąd drugiej instancji uznał, że proboszcz jest winny zaniedbań w katedrze i wymierzył mu karę 1 roku więzienia w zawieszeniu na rok oraz obowiązek powstrzymania się Zbigniewa K. od pełnienia funkcji związanych z realizacją zadań i obowiązków dotyczących zapewnienia ochrony przeciwpożarowej obiektów budowlanych.

Jaka kara za pożar katedry? Proboszcz czuje się niewinny

15 marca 2021, 09:54
We wtorek w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadnie wyrok w sprawie pożaru katedry, w którym oskarżony jest obecny proboszcz Zbigniew K. Ksiądz odwołał się od wyroku Sądu Rejonowego w Gorzowie, który uznał go za winnego wymierzył mu karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Wyrok w tej sprawie zostanie ogłoszony we wtorek 16 marca. Obrońca proboszcza chce jego uniewinnienia, zresztą sam Zbigniew K. podkreśla, że jest niewinny i czuje się ofiarą.

Zabił rodziców ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna nie trafi jednak do więzienia

9 marca 2021, 12:29
Pod koniec listopada w Jeninie koło Gorzowa doszło do wstrząsającego zabójstwa. 43-letni Krzysztof D. za pomocą łomu zabił ze szczególnym okrucieństwem swoich rodziców. Mężczyzna jednak nie trafi do więzienia, ponieważ w momencie popełniania zbrodni był niepoczytalny. Prokurator będzie wnioskował o umieszczenie 43-latka w zakładzie psychiatrycznym.

Strażacy są odpowiedzialni za pożar katedry? Prokuratura podjęła decyzję w tej sprawie

5 marca 2021, 13:20
Na początku stycznia do Prokuratury Rejonowej w Gorzowie wpłynęło zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa jeżeli chodzi o pożar katedry. Zawiadomienie złożył Marek Surmacz, radny sejmiku województwa lubuskiego, który uważał, że straż pożarna nie dochowała należytych procedur związanych z bezpieczeństwem i również powinna odpowiadać za pożar. Prokuratura właśnie zdecydowała, że nie ma podstaw do wszczęcia postępowania i strażacy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za pożar.

Trzy lata więzienia za poćwiartowanie zwłok konkubiny

15 lutego 2021, 18:13
W poniedziałek przed Sądem Rejonowym w Międzyrzeczu zapadł wyrok w sprawie Tadeusza M., który poćwiartował zwłoki swojej konkubiny – na mężczyźnie ciążyły również inne zarzuty. Sędzia uznał mężczyznę za winnego i wymierzył mu karę 3 lat pozbawienia wolności. Wyrok został ogłoszony pomimo tego, że Tadeusz M. jest osobą zaginioną.


Fotoreportaże