Wiadomości › Z sali sądowej

Czy dziennikarz zniesławił prezesa Stali Gorzów?

5 października 2021, 19:50
W środę 6 października w Sądzie Rejonowym w Gorzowie ruszy proces w sprawie o zniesławienie Marka Grzyba, prezesa Stali Gorzów przez Dariusza O., dziennikarza Interii. A chodzi o opisanie wyjazdu żużlowców i działaczy Stali Gorzów na obóz integracyjno-sportowy na Teneryfę. Prezes Grzyb uważa, że został zniesławiony i chce, aby Dariusz O. wpłacił 1 tys. zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nie ma kary za zamalowanie antyaborcyjnej furgonetki

7 września 2021, 09:46
W miniony piątek 3 września w Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie mieszkańca Gorzowa, który w ubiegłym roku zamalował antyaborcyjną furgonetkę stojącą przy szpitalu, a dokładnie wizerunek płodów po aborcji. Mężczyzna został oskarżony o zniszczenie mienia, chociaż w tej sprawie nie wpłynęło żadne zawiadomienie od właściciela pojazdu. Natomiast sąd zdecydował odstąpił od wymierzenia kary Stanisławowi Czerczakowi.

Zaatakował przechodnia nożem. Będzie odpowiadał za usiłowanie zabójstwa

25 sierpnia 2021, 10:00
We wrześniu w Sądzie Okręgowym w Gorzowie ruszy proces Sebastiana G., który w ubiegłym roku w Skwierzynie dźgnął nożem w klatkę piersiową 59-letniego przechodnia. Mężczyzna w momencie ataku był kompletnie pijany, miał w swoim organizmie 3 promile alkoholu. Został oskarżony o usiłowanie zabójstwa. Grozi mu od 8 do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Po pijaku prowadził szpitalną karetkę. Sąd warunkowo umorzył postępowanie

9 sierpnia 2021, 20:22
W ubiegłym roku gorzowscy policjanci zatrzymali Łukasza C., który prowadził szpitalną karetkę będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna od razu stracił pracę w szpitalu, a sprawa trafiła do sądu. Jak się okazało, Sąd Rejonowy w Gorzowie zdecydował właśnie o warunkowym umorzeniu postępowania wobec Łukasza C. Ponadto orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów na rok oraz zobowiązał do zapłaty 6 tys. zł na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym. Prokurator złożył już apelację w tej sprawie.

Oblali Henryka denaturatem i podpalili. Trafią do więzienia na 10 lat

13 lipca 2021, 15:35
W poniedziałek 12 lipca w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie dwóch mężczyzn, którzy oblali 64-letniego Henryka denaturatem, a następnie podpalili. Ofiara zmarła w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń. Sędzia zmienił kwalifikację czynu i Tomasz Sz. oraz Krzysztof Ł. odpowiadali za spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała ze skutkiem śmiertelnym, a nie tak jak wcześniej wnioskował prokurator o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Sąd wymierzył obu mężczyznom karę 10 lat pozbawienia wolności

Sąd umorzył postępowanie w sprawie współorganizacji Strajku Kobiet w Gorzowie

11 lipca 2021, 11:45
Gorzowska działaczka LGBT Monika Drubkowska byłą jedną z twarzy Strajków Kobiet, które odbywały się jesienią 2020 roku w Gorzowie usłyszała zarzuty dotyczące naruszenia przepisów o zgromadzeniach. W marcu Sąd Rejonowy w Gorzowie wymierzył jej karę nagany. Drubkowska odwołała się od wyroku, ponieważ nie czuła się winna. Jak się ostatecznie okazało, po ponownym rozpoznaniu sprawy, sąd umorzył postępowanie.

Apelacja w sprawie brutalnego ataku maczetą. Sąd podtrzymał wyrok

22 czerwca 2021, 14:28
W Sądzie Okręgowym w Gorzowie odbyła się rozprawa apelacyjna w sprawie ataku maczetą do którego doszło dwa lata temu na os. Górczyn. Sąd podtrzymał wyrok pierwszej instancji i oskarżony Adrian D. za brutalny atak maczetą trafi do więzienia na 11 miesięcy. Ponadto mężczyzna ma zakaz zbliżania się do swoich ofiar przez dwa lata.

Koniec sprawy 68-latka, który poćwiartował konkubinę. Odnaleziono zwłoki mężczyzny

18 czerwca 2021, 13:54
Tadeusz M. został w lutym 2021 roku skazany za poćwiartowanie zwłok konkubiny, chociaż zaginął i był poszukiwany przez policję. W piątek 18 czerwca miała ruszyć rozprawa apelacyjna w tej sprawie, ale sąd umorzył postępowanie. Wszystko przez to, że okazało się, że w grudniu 2020 roku z rzeki Warty wyciągnięto zwłoki mężczyzny, ale dopiero w maju 2021 roku udało się potwierdzić tożsamość 68-latka za pomocą badań genetycznych.

Przewoził busem kontrabandę, wpadł podczas rutynowej kontroli.

18 czerwca 2021, 11:00
20 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzowych przewoził swoim busem mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego. Mężczyzna zatrzymali do rutynowej kontroli funkcjonariusze gorzowskiej policji. Po kontroli okazało się, że w przestrzeni ładunkowej znajdują się kartony z papierosami.

Brutalne zabójstwo Kristiny w pralni. Policjanci jednak staną przed sądem w Gorzowie

15 czerwca 2021, 18:01
Trzej policjanci z II komisariatu w Gorzowie nie dopełnili swoich obowiązków w związku ze sprawą Kristiny, która została brutalnie zabita w pralni. Dlatego też do Sądu Rejonowego w Gorzowie został skierowany akt oskarżenia w tej sprawie. Jednak gorzowski sąd zwrócił się do Sądu Najwyższego o rozważenie możliwości przekazania sprawy innemu sądowi. Jednak Sąd Najwyższy odmówił i proces policjantów odbędzie się przed Sądem Rejonowym w Gorzowie.


Fotoreportaże


x
-->