Z sali sądowej

Śmiertelnie potrącił 4-letniego Piotrusia. Grozi mu do 12 lat więzienia

27 czerwca 2022, 10:34
Do Sądu Rejonowego w Gorzowie wpłynął akt oskarżenia w sprawie Krystiana K., który w październiku 2021 roku śmiertelnie potrącił 4-letniego Piotrusia i uciekł z miejsca wypadku. Mężczyźnie grozi od 2 do 12 lat więzienia.

Krzysztof utonął na basenie Słowianki. Ratownicy zostali skazani

19 maja 2022, 15:20
W środę 18 maja w Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok sprawie śmierci 54-letniego Krzysztofa na basenie Słowianki. Na ławie oskarżonych zasiadali ratownicy - Monika Sz. i Wojciech Ś., którzy usłyszeli zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia osoby nad którą ciąży obowiązek opieki. Sąd uznał, że ratownicy są winni i wymierzył im odpowiednio karę 6 i 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

10 lat za usiłowanie zabójstwa. Jest apelacja obrony i prokuratury

1 lutego 2022, 16:30
W Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie Sebastiana G., który w Skwierzynie dźgnął nożem w klatkę piersiową 59-latka. Mężczyzna został skazany na 10 lat więzienia. Apelację w tej sprawie złożył obrońca i prokurator.

Dziennikarz przegrał w sądzie z prezesem Stali Gorzów

22 grudnia 2021, 16:14
W środę 22 grudnia w Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie o zniesławienie Marka Grzyba, prezesa Stali Gorzów przez Dariusza O., dziennikarza Interii. Chodziło o opisanie wyjazdu żużlowców i działaczy Stali Gorzów na obóz na Teneryfę.

Gorzów: Ruszył proces policjantów. Chodzi o sprawę zabójstwa Kristiny w pralni

6 grudnia 2021, 12:21
Trzej policjanci z II komisariatu policji w Gorzowie usłyszeli zarzuty niedopełnienia swoich obowiązków w związku ze sprawą Kristiny, która została brutalnie zabita w pralni. W poniedziałek 6 grudnia w Sądzie Rejonowym w Gorzowie ruszył proces policjantów. Żaden z oskarżonych funkcjonariuszy nie przyznaje się do winy. Grozi im do 3 lat więzienia.

Wojewoda przegrał w sądzie z miastem. Co z podwyżkami za parkowanie?

24 listopada 2021, 10:30
W środę w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym odbyła się rozprawa w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały dotyczącej podwyżki opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania. Sąd doszedł do przekonania że wbrew stanowisku wojewody uchwała nie narusza podstawowych założeń prawa. Wyrok jest nieprawomocny. Teraz każda ze stron ma 30 dni na złożenie skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Żona poczęstowała męża kretem. Ruszył proces

5 listopada 2021, 17:37
W Sądzie Okręgowym w Gorzowie ruszył proces 55-letniej Krystyny M., która jest oskarżona o usiłowanie zabójstwa męża. Do zdarzenia doszło w marcu 2021 roku w miejscowości Stare Kurowo

Znęcał się nad 2-letnią Hanią. Najpierw został uniewinniony, teraz skazany

17 października 2021, 19:25
Kamil K., który miał znęcać się nad 2-letnią córką partnerki został uniewinniony w połowie stycznia 2020 roku. Prokurator złożył apelację, a Sąd Okręgowy uchylił wyrok sądu I instancji. Dlatego też sprawa ponownie wróciła do sądu, gdzie mężczyzna został uznany za winnego i został skazany 3 lata i 4 miesiące więzienia. Jednak od tego wyroku odwołał się obrońca mężczyzny i sprawa trafiła do Sądu Okręgowego. Ten również uznał Kamila K. za winnego i podtrzymał karę 3 lat i 4 miesięcy więzienia.

Czy dziennikarz zniesławił prezesa Stali Gorzów?

5 października 2021, 19:50
W środę 6 października w Sądzie Rejonowym w Gorzowie ruszy proces w sprawie o zniesławienie Marka Grzyba, prezesa Stali Gorzów przez Dariusza O., dziennikarza Interii. A chodzi o opisanie wyjazdu żużlowców i działaczy Stali Gorzów na obóz integracyjno-sportowy na Teneryfę. Prezes Grzyb uważa, że został zniesławiony i chce, aby Dariusz O. wpłacił 1 tys. zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nie ma kary za zamalowanie antyaborcyjnej furgonetki

7 września 2021, 09:46
W miniony piątek 3 września w Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie mieszkańca Gorzowa, który w ubiegłym roku zamalował antyaborcyjną furgonetkę stojącą przy szpitalu, a dokładnie wizerunek płodów po aborcji. Mężczyzna został oskarżony o zniszczenie mienia, chociaż w tej sprawie nie wpłynęło żadne zawiadomienie od właściciela pojazdu. Natomiast sąd zdecydował odstąpił od wymierzenia kary Stanisławowi Czerczakowi.


Fotoreportaże