• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Czytelniczka: Śmieciarka czy straż pożarna tutaj nie dojedzie. „Jesteśmy odcięci” [zdjęcia]

6 czerwca 2023, 14:36, red
fot. gorzowianin.com
Mieszkańcy kamienic przy ul. Sikorskiego 126-132 w Gorzowie podkreślają, że przez przebudowę deptaka przy ul. Hawelańskiej, ich podwórko zostało odcięte od wszystkiego. Z powodu rozkopanej drogi nikt nie odbiera już śmieci, nie mówiąc już o dojeździe straży pożarnej. Gorzowianie twierdzą, że nikt z urzędników nie chce rozmawiać z nimi w tej sprawie.

Pod koniec maja rozpoczęły się prace przy przebudowie deptaka na Hawelańskiej oraz ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek. Wykonawca podzielił roboty na etapy i zabrał się za odcinek deptakowy od strony ul. Sikorskiego. To spowodowało, że zamknięty został ruch kołowy na deptaku oraz dojazd do podwórka mieszczącego się za budynkami przy ul. Sikorskiego 130-132.

Do portalu gorzowianin.com zwrócili się właśnie mieszkańcy kamienic przy ul. Sikorskiego 126-132, który podkreślają, że przez przebudowę deptaka przy ul. Hawelańskiej, ich podwórko zostało dosłownie odcięte od wszystkiego.

- Wszystko jest rozkopane, a my zostaliśmy pozbawieni dojazdu do mieszkań. Poza tym, nikt nie odbiera już śmieci, bo nie ma możliwości wjechania śmieciarką na podwórko. Również w przypadku pożaru, straż pożarna tutaj nie dojedzie – opowiada czytelniczka Małgorzata, mieszkanka ul. Sikorskiego.

Mieszkańcy twierdzą, że zwracali się z prośbą o rozwiązanie problemu do Urzędu Miasta Gorzowa, jak i spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie, jednak nikt nie chce z nimi rozmawiać na ten temat. - Miasto twierdzi, że to jest ich teren, a my musimy się dostosować do sytuacji związanej z remontem - podkreśla pani Małgorzata.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Urzędu Miasta Gorzowa oraz do spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie. Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź od gorzowskiej spółki.

-  Mamy świadomość tego, że utrudnienia w związku z modernizacją ul. Hawelańskiej są dla mieszkańców wyzwaniem i generują niedogodności, z którymi się zmagają. Jest to trudny czas budowy, jednakże realizacja zadania przełoży się w przyszłości na wspólne dobro, które będzie służyło wszystkim mieszkańcom Gorzowa. Kierownik działu wywozu odpadów spółki Inneko zapewnił nas, iż jest w stałym kontakcie z wykonawcą robót. Kwestie, które zostały poruszone w związku z odbiorem odpadów, były czasowym utrudnieniem wynikającym z fazy prowadzonych robót. Wszelkie pojawiające się niedogodności staramy się rozwiązać na bieżąco. Gabaryty ponadnormatywne odebrane zostaną dzisiaj, natomiast pozostałe rodzaje odpadów odbierane są zgodnie z harmonogramem. Wjazd służb ratunkowych na podwórko ul. Sikorskiego 126-132 został zaplanowany od strony ul. Sikorskiego poprzez odstawienie barierek - komentuje Ewa Iwańska ze spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/9 Remont Hawelańskiej "odciął" podwórko przy ul. Sikorskiego

1/9 Remont Hawelańskiej

2/9 Remont Hawelańskiej "odciął" podwórko przy ul. Sikorskiego

2/9 Remont Hawelańskiej

3/9 Remont Hawelańskiej "odciął" podwórko przy ul. Sikorskiego

3/9 Remont Hawelańskiej

4/9 Remont Hawelańskiej "odciął" podwórko przy ul. Sikorskiego

4/9 Remont Hawelańskiej

5/9 Remont Hawelańskiej "odciął" podwórko przy ul. Sikorskiego

5/9 Remont Hawelańskiej

6/9 Remont Hawelańskiej "odciął" podwórko przy ul. Sikorskiego

6/9 Remont Hawelańskiej

7/9 Remont Hawelańskiej "odciął" podwórko przy ul. Sikorskiego

7/9 Remont Hawelańskiej

8/9 Remont Hawelańskiej "odciął" podwórko przy ul. Sikorskiego

8/9 Remont Hawelańskiej

9/9 Remont Hawelańskiej "odciął" podwórko przy ul. Sikorskiego

9/9 Remont Hawelańskiej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości