• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Uważajcie na psy! Ktoś rozrzuca kiełbasę z gwoździami i trutką na szczury

14 grudnia 2023, 11:10, Anna Kluwak
fot. archiwum
Po raz kolejny ktoś chce zaszkodzić psom w Gorzowie. Na gorzowskich osiedlach są rozrzucane kiełbasy z gwoździami czy jedzenie z trutką na szczury. Zjedzenie takiego "przysmaku" przez psa może skończyć się tragicznie bez interwencji weterynarza.

Od kilku lat na gorzowskich osiedlach rozrzucane są kiełbasy z gwoździami, połamanymi żyletkami czy też wkrętami. W marcu 2020 roku do gorzowskiej lecznicy trafił york, który zjadł kiełbasę nafaszerowaną żyletkami. Na szczęście jego właściciel szybko zareagował i psiak trafił w odpowiednie ręce, dzięki czemu przeżył. Z kolei w listopadzie 2022 roku mały psiak chihuahua zjadł kiełbasę z haczykiem. Psiak Hugo musiał być pilnie operowany, bo haczyk przebił jego jelito. Na szczęście został uratowany.

Uważajcie na psy! Ktoś rozrzuca kiełbasę z gwoździami i trutką na szczury w Gorzowie

Niestety o takich skandalicznych sytuacji dochodzi cały czas, przed czym ostrzegają właściciele czworonogów. - Uważajcie na spacerach. Niedawno widziałam kiełbasę z gwoździami przy ul. Obrońców Pokoju. Spotkałam też pana, informującego, że aktualnie jest rozrzucane jedzenie naszprycowane trutką dla szczurów, z czym niestety zetknął się jego pies. Pilnujmy i uważajmy! - podkreśla pani Ola, mieszkanka Gorzowa. -Jagiellończyka koło starego biura paszportowego też są porozrzucane jakieś kawałki mięsa, uważajcie - przestrzega pani Anna. - Na Piaskach też rozrzucają kiełbasę z gwoździami – ostrzega pani Marta.

Dlatego tak ważne jest, aby właściciel miał cały czas na oku swojego czworonoga podczas spaceru i nie pozwalał mu nic jeść, w tym nawet trawę, bo jak widać bestialstwo człowieka chyba nie zna granic.

Połknięcie gwoździ lub kiełbasy z trutką może skończyć się tragicznie bez interwencji weterynarza. Pies zje taki "przysmak", ponieważ dobrze pachnie, a zanim zdążymy zareagować, może być już za późno. Jak rozpoznać czy pies zjadł na spacerze gwoździe lub trutkę? Zwierzę nie pozwala się dotykać, nie chce jeść, wymiotuje i boli je brzuch. Dlatego należy pilnie udać się wtedy do weterynarza.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości