• Dziś 22°/12°
  • Jutro 27°/16°
  • Pojutrze 25°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 16 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Popękane płyty na Sikorskiego w Gorzowie. Kiedy wykonawca zajmie się naprawą fuszerki?

30 maja 2023, 10:35, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Od przebudowy ul. Sikorskiego w Gorzowie minęły niespełna trzy lata, jednak wiele elementów na nowo wyremontowanej drodze jest do poprawki. Największą fuszerką, jaką wytykają mieszkańcy Gorzowa, są popękane płyty. Te mają zostać w końcu wymienione w ramach gwarancji przez wykonawcę.

Przebudowa ul. Sikorskiego w Gorzowie to inwestycja, która miała nie tylko 12 miesięcy poślizgu, ale również budziła sporo kontrowersji wśród mieszkańców. Kiedy miasto podpisywało na początku 2018 roku umowę z firmą Trakcja PRKiI S.A. na przebudowę ul. Sikorskiego plan był taki, że cała inwestycja będzie gotowa do 23 sierpnia 2019 roku, natomiast torowisko i miejski deptak na odcinku od ul. Herberta do skrzyżowania z ul. Chrobrego do 1 stycznia 2019 roku. Ostatecznie cała inwestycja została oficjalnie zakończona dopiero we wrześniu 2020 roku.

Na początku 2023 roku, czyli niespełna trzy lata od zakończenia remontu, mieszkańcy Gorzowa postanowili przeprowadzić społeczny odbiór ul. Sikorskiego. Efekt? Cała lista usterek, które zdaniem gorzowian należy naprawić.

Na liście wstydu znalazły się m.in. popękane płyty na odcinku deptakowym, a także na skrzyżowaniu z ul. Wełniany Rynek, nierówności między asfaltem a kostką brukową przy przejściach dla pieszych czy zapadające się studzienki kanalizacyjne. Więcej na temat listy fuszerek przygotowanej przez gorzowskich społeczników przeczytasz w artykule „Mieszkańcy Gorzowa wytykają fuszerki na Sikorskiego”.

Popękane płyty na Sikorskiego w Gorzowie. Kiedy popękane płyty zostaną wymienione przez wykonawcę?

Od społecznego odbioru i przekazania listy do Urzędu Miasta Gorzowa minęło kilka miesięcy. Dlatego też mieszkańcy dopytują się czy i kiedy usterki zostaną naprawione w ramach gwarancji przez wykonawcę.

Jak się okazuje, na pierwszy ogień pójdą popękane płyty przy ul. Sikorskiego i na wjeździe w ul. Wełniany Rynek. Płyty zostaną wymienione przez firmę Trakcja PRKiI S.A. W ramach gwarancji.

- Prace związane z przełożeniem płyt rozpoczną się w połowie lipca i będą prowadzone przez około 6 tygodni, do końca sierpnia 2023 roku. Podany czas wykonania prac uzależniony jest od sprzyjających warunków pogodowych, ale przede wszystkim - od możliwości produkcyjnych wykonawcy płyt. Będą one wykonywane na specjalne zamówienie przez wykonawcę inwestycji na potrzeby wykonania prac naprawczych – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Jak podkreśla miasto, do prac naprawczych, płyty zostaną trwale zamocowane, aby nie powodowały utrudnień w ruchu pojazdów i pieszych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości