• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 109 Bardzo zła jakość powietrza! Zostań dziś w domu.
Wiadomości

Czytelnik: Nowo wyremontowana droga, a na niej stare i rozsypujące się latarnie

14 listopada 2023, 13:11, Anna Kluwak
fot. Tomasz Rybak
Mieszkaniec Gorzowa zwraca uwagę, że podczas przebudowy ul. Dworcowej nie zostały wymienione słupy oświetleniowe. Gołym okiem widać, że obecne latarnie są w fatalnym stanie.

Przebudowa ul. Dworcowej jest już na finiszu. Przebudową ul. Dworcowej zajmuje się firma ZUE S.A. z Krakowa. Koszt to 23 mln 327 tys. 780,92 zł. Pierwszy zakres przebudowy ul. Dworcowej dotyczy przebudowy drogi wraz z torowiskiem i tutaj wszystkie prace zostaną zakończona do końca listopada 2023 roku.

Po zakończeniu prac na Dworcowej wykonawca przeniesie się na plac przed dworcem PKP oraz na ul. Jancarza. Tam będzie prowadził prace przy budowie mini centrum przesiadkowego do czerwca 2024 roku.

Nowa droga, stare i rozsypujące się słupy oświetleniowe

W związku z inwestycją, do redakcji gorzowianin.com napisał czytelnik Tomasz, który zwraca uwagę, że przy przebudowie ul. Dworcowej nie zostały wymienione latarnie, chociaż słupy oświetleniowe są w fatalnym stanie. Na zdjęciach, które otrzymaliśmy od naszego czytelnika widać, że latanie mają lata świetności za sobą i po prostu się rozsypują.

- Jako mieszkaniec ul. Dworcowej, chciałbym podzielić się obawami pozostawienia oświetlenia z lat 70 podczas przebudowy ulicy. Gołym okiem widać, że słupy oświetleniowe nie spełniają jakichkolwiek standardów. Wszystkiemu winna jest Enea, która jest ich właścicielem i wygląda na to, że nie poczuwa się do partycypowania w projekcie miasta. Jako mieszkańcy, oczekujemy od miasta podjęcia próby do przekonania spółki do wymiany słupów, szczególnie, że poprzez swoje gabaryty nie pasują do układu ulicy – podkreśla Tomasz Rybak, mieszkaniec ul. Dworcowej, społecznik ze Stowarzyszenia na Rzecz Estetyki Miasta Gorzowa.

Mieszkaniec Dworcowej przekonuje, że na przebudowanej ulicy powinno pojawić się stylowe oświetlenie led, które pasowałoby do charakteru ulicy oraz poprawiłoby bezpieczeństwo. Ponadto podkreśla, że gorzowianie chcieliby, aby miasto miało spójną politykę wymiany oświetlenia na terenie całego Gorzowa.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Urzędu Miasta Gorzowa. Czekamy na odpowiedź.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości