• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Czytelnicy: Dlaczego nie działa fontanna w parku Kopernika w Gorzowie?

12 czerwca 2023, 15:22, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Od kilku dni fontanna w parku Kopernika nie tryska wodą. Mieszkańcy Gorzowa dopytują co się stało, że wyremontowana w ubiegłym roku fontanna nie działa. Jak się okazało, doszło do usterki pompy, której nie obejmowały prace przy modernizacji fontanny.

W ubiegłym roku została wyremontowana fontanna w parku Kopernika. Pracami zajmowała się firma Water Control z Rawicza za kwotę 676 tys. 500 zł. W ramach inwestycji została wyremontowana niecka fontanny, wymienione betonowe tryskacze tzw. "zodiaki", wymienione dysze oraz oczyszczone "grzybki".

Nie działa fontanna w parku Kopernika w Gorzowie. Doszło do awarii

W ostatnich dniach do redakcji portalu gorzowianin.com zaczęli zgłaszać się mieszkańcy Gorzowa, którzy dopytywali się, dlaczego fontanna w parku Kopernika nie działa, chociaż w ubiegłym roku została wyremontowana.

- Co się stało z fontanną w parku Kopernika? Mamy upały, a fontanna nie działa – pyta się czytelnik Paweł. - Człowiek idzie do parku schłodzić się, a tutaj fontanna nie działa. Wiecie co się stało? - dopytuje się z kolei Bartosz.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Urzędu Miasta Gorzowa. Zapytaliśmy się urzędników czy doszło do jakiejś usterki, a także kiedy woda ponownie tryśnie z fontanny.

- Awarii uległa pompa fontanny. W tym tygodniu przyjedzie ekipa serwisowa, która zajmie się naprawą usterki. Pompa nie była elementem zeszłorocznej renowacji. Była sprawna przez długi czas, ale w ostatnim czasie rozszczelniła się, stąd konieczność wyłączenia fontanny – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości