• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Awaria oświetlenia w centrum Gorzowa. „Doszło do uszkodzenia kabla”

28 listopada 2023, 19:56, Anna Kluwak
fot. Anna Kluwak
Od kilku tygodni przy ul. Sikorskiego oraz na skrzyżowaniu z ul. Chrobrego w centrum Gorzowa nie działa kilkanaście latarni. Jak się okazało, doszło do uszkodzenia kabla energetycznego, ale póki co, nie wiadomo w którym miejscu. Awaria ma zostać usunięta w grudniu przez wykonawcę przebudowy ul. Sikorskiego.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosili się mieszkańcy Gorzowa, którzy zwracają uwagę, że od dłuższego czasu nie działają latarnie wzdłuż ul. Sikorskiego – od wysokości skrzyżowania z ul. Pocztową oraz na samym skrzyżowaniu z ul. Chrobrego. Łącznie nie świeci kilkanaście lamp.

- Od kilku tygodni można zauważyć, że wzdłuż ul. Sikorskiego, a także na głównym skrzyżowaniu przy katedrze, wiele lamp oświetleniowych nie działa. Ta sytuacja źle wpływa na bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców - podkreśla czytelnik Michał, mieszkaniec Gorzowa. - Przy katedrze nie działają lampy. Kiedy działa telebim wyświetlający reklamy, jest jeszcze w miarę dobrze. Kiedy późnym wieczorem jest wyłączany, panuje wręcz mrok – opisuje czytelniczka Agata.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Urzędu Miasta Gorzowa. Zapytaliśmy się urzędników jaki jest powód tego, że latarnie przy ul. Sikorskiego oraz na skrzyżowaniu z ul. Chrobrego nie świecą.

Jak się okazało, doszło do uszkodzenia kabla energetycznego, ale póki co, nie wiadomo w którym miejscu. - Za naprawę oświetlenia odpowiada firma Trakcja, wykonawca przebudowy ulicy Sikorskiego. Awaria wynika z uszkodzenia kabla energetycznego. Firma Trakcja zleciła zlokalizowanie awarii specjalistycznej firmie. To się stanie w tym tygodniu. W grudniu rozpoczną naprawę - komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego zapewnił miasto, że awaria oświetlenia zostanie usunięta do 15 grudnia. Prace zostaną zrealizowane w ramach gwarancji.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości