• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Tablica widmo. Miasto walczy o odszkodowanie

11 czerwca 2023, 15:50, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Od kilku miesięcy słup na przystanku autobusowym „Katedra” przy ul. Chrobrego nie ma tablicy systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. Tablica została uszkodzona przez samochód dostawczy, a następnie zdemontowana. Jak się okazuje, miasto zgłosiło szkodę firmie ubezpieczeniowej, jednak do tej pory nie otrzymała odszkodowania i czeka na wypłatę pieniędzy.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zwrócili się mieszkańcy Gorzowa, którzy dopytują co się stało, że od dłuższego czasu nie ma tablicy systemu dynamicznej informacji pasażerskiej na przystanku autobusowym "Katedra" przy ul. Chrobrego w kierunku Zawarcia.

- Co dzieje się z tablicą informującą o rozkładzie jazdy na przystanku autobusowym „Katedra” w stronę Zawarcia? Przez kilka miesięcy była zasłonięta czarną folią, a teraz od kolejnych kilku miesięcy nie ma jej wcale. Dłużej to nie działa, niż działało - opisuje czytelnik Paweł. - Kiedy zostanie naprawiona tablica informacyjna na przystanku „Katedra”? Najpierw została zniszczona, a później zdjęta. Czy ona w ogóle wróci na swoje miejsce? Przy zmianach w rozkładzie jazdy, które weszły ostatnio w życie byłaby bardzo pomocna – pisze czytelniczka Agata.

Tablica systemu dynamicznej informacji pasażerskiej na przystanku autobusowym „Katedra” została zniszczona w grudniu 2022 roku przez samochód dostawczy. Natomiast w lutym 2023 roku tablica została zdemontowana i nie wróciła już na swoje miejsce.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Urzędu Miasta Gorzowa. Zapytaliśmy się również urzędników kiedy na przystanku zostanie zainstalowana nowa tablica informująca o rozkładzie jazdy.

- Tablicę uszkodził samochód dostawczy, cofający po chodniku. Sprawę zgłoszono policji, a ta w lutym 2023 roku ustaliła sprawcę szkody. Służby miejskie otrzymały również dane dotyczące polisy ubezpieczeniowej OC sprawcy. Również w lutym zgłoszono szkodę firmie ubezpieczeniowej. Niestety do dzisiaj, miasto nie otrzymało ostatecznego stanowiska ubezpieczyciela, co do uznania wartości szkody, a firma ubezpieczeniowa ciągle rozpatruje odwołanie od decyzji, w której zdaniem miasta, zaniżono wartość szkody – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dlatego też do czasu rozstrzygnięcia tej decyzji, miasto musi się wstrzymać ze zleceniem produkcji nowej tablicy. Ta, która znajdowała się na przystanku, została całkowicie uszkodzona. Natomiast koszt zakupu i montażu nowej to ponad 90 tys. zł. Na ten moment trudno przewidzieć, kiedy słupie zostanie zainstalowana nowa tablica ledowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości