Straż pożarna

Dachowanie fiata na S3. Strażak zajął się 2-letnią dziewczynką z wypadku [zdjęcia]

16 września 2022, 10:29
Na drodze ekspresowej S3 na wysokości MOP Marwice doszło do dachowania samochodu osobowego marki fiat. Autem podróżowali rodzice z 2-letnią córeczką. W wyniku wypadku, rodzice zostali poszkodowani, natomiast dzieckiem zaopiekował się strażak z Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie.

Ogromne szkody po oberwaniu chmury. W Wawrowie zapadła się droga [zdjęcia]

8 września 2022, 12:41
W czwartek nad Gorzowem i okolicznymi miejscowościami przeszła burza, której towarzyszyło oberwanie chmury. Ulewny deszcz sprawił, że zalane zostały ulice, piwnice i garaże. Rwąca woda podmyła tory kolejowe w Czechowie, a w Wawrowie zapadła się droga.

Gorzów pod wodą. Przez miasto przechodzi burza z ulewą i gradobiciem [zdjęcia]

8 września 2022, 07:15
W czwartkowy poranek przez Gorzów przechodzi burza, której towarzyszy ulewny deszcz oraz opady gradu. Woda zalewa ulice, a wiatr łamie drzewa. Strażacy mają pełne ręce roboty i wyjeżdżają do kolejnych zdarzeń.

Kolejny pożar koła w autobusie MZK

31 sierpnia 2022, 09:43
W środowy poranek doszło do pożaru autobusu MZK, a dokładnie koła w pojeździe marki MAN. To kolejne tego typu zdarzenie w ostatnim czasie z udziałem miejskiego autobusu. Miejski Zakład Komunikacji będzie wyjaśniał dlaczego po raz kolejny przyczyną pożaru były prawdopodobnie hamulce.

Gorzów: Pożar autobusu MZK. Zapaliło się tyle koło

25 sierpnia 2022, 16:44
W czwartkowe popołudnie doszło do pożaru autobusu MZK, a dokładnie tylnego koła w pojeździe marki MAN. Kierowca próbował sam ugasić ogień, ale bezskutecznie. Na szczęście strażacy szybko opanowali sytuację i ugasili pożar. Kierowcy oraz pasażerom nic się nie stało.

Wypadek strażaków, którzy jechali do pożaru. Wóz przewrócił się na bok [film i zdjęcia]

17 sierpnia 2022, 10:29
Do poważnego wypadku z udziałem strażaków z Gorzowa doszło na drodze z Bogdańca do Stanowic. Wóz z JRG2 w Gorzowie uległ wypadkowi, kiedy jechał do pożaru. Poszkodowani zostali strażacy jadący na akcję.

Pali się las koło Gorzowa. Ktoś podłożył ogień w kilku miejscach

5 sierpnia 2022, 15:20
Strażacy z trzech powiatów - gorzowskiego, sulęcińskiego i międzyrzeckiego walczą z pożarem lasu pomiędzy miejscowością Kiełpin i Rudnica. Sytuacja jest dynamiczna, a pożar nie został jeszcze opanowany. Obecnie z ogniem walczy 25 zastępów straży pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze. Strażacy nie mają wątpliwości, że doszło tutaj do celowego podpalenia, ponieważ ogień pojawił się w kilku miejscach.

Ktoś znów podpala śmietniki w Gorzowie

4 sierpnia 2022, 09:19
Strażacy z Gorzowa tylko w środowy wieczór trzy razy wyjeżdżali do płonących śmietników. Do pożarów doszło przy ul. Edelmana, Spichrzowej i Sikorskiego. Natomiast w ciągu dwóch dni doszło do ośmiu takich pożarów. Służby oraz mieszkańcy nie mają wątpliwości, że były to celowe podpalenia.

Ogromny pożar zboża koło Barlinka. Dym widać nawet z Gorzowa

3 sierpnia 2022, 13:15
W środowe południe doszło do ogromnego pożaru zboża na pniu w miejscowości Płonno koło Barlinka. Z ogniem walczą nie tylko strażacy z województwa zachodniopomorskiego, ale również z lubuskiego. Na miejsce zostały wysłane również dwa zastępy straży pożarnej z Gorzowa.

Ściółka w lesie sucha jak pieprz. O tragedię nietrudno

26 lipca 2022, 12:20
Od poniedziałku 25 lipca na terenach leśnych w województwie lubuskim obowiązuje III najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. To oznacza, że ogień może wzniecić nawet najmniejsza iskra czy niedopałek papierosa. Dlatego leśnicy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania w lesie, a w razie zauważenia pożaru, o natychmiastowe powiadomienie służb.


Fotoreportaże