Wiadomości › Inwestycje

W Gorzowie powstała „szkoła marzeń”. To nowe skrzydło SP20 [zdjęcia]

30 października 2020, 14:51
Lada dzień nastąpi otwarcie nowego skrzydła Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów w Gorzowie. Do nowego budynku przeprowadzą się dzieci z klas I-III. Jak podkreśla dyrektor placówki, jest to szkoła marzeń, a znalazły się w niej nie tylko sale lekcyjne i nowa sala gimnastyczna, ale przede wszystkim przestrzeń przyjazna dzieciom.

Gorzów wysoko w rankingu inwestycyjnym

29 października 2020, 13:52
Pismo Wspólnota przygotowało po raz kolejny ranking „Liderzy inwestycji”, czyli zestawienie wydatków inwestycyjnych w okresie 2-letnim w przeliczeniu na mieszkańca. Jak się okazało, Gorzów tym rankingu ma się czym pochwalić, ponieważ znacząco awansował i zajmuje 6 miejsce w kraju na 18 miast wojewódzkich.

Kiedy zakończy się rozbudowa ul. Myśliborskiej? [zdjęcia]

24 października 2020, 14:24
Wykonawca przebudowy ul. Myśliborskiej zajmuje się obecnie budową ronda na skrzyżowaniu z ul. Dobrą, Mironicką i Szczecińską. Chociaż firma Budomex S.A. zapowiadała, że prace zakończą się nawet trzy miesiące przed czasem, to już wiadomo, że roboty potrwają co najmniej do końca listopada.

Praca wre przy torowisku na Chrobrego [zdjęcia]

21 października 2020, 18:10
Największe postępy prac przy przebudowie ul. Chrobrego i Mieszka I widać na odcinku od ul. 30 Stycznia do ul. Krzywoustego, gdzie zostały zamontowane już szyny tramwajowe oraz nowe słupy trakcyjne. Natomiast od soboty, wykonawca przystąpi do kolejnego etapu robót i zmiany organizacji ruchu.

Niebawem ruszą kolejne prace w parku Kopernika

16 października 2020, 08:00
Władze Gorzowa rozstrzygnęły właśnie przetarg na zagospodarowanie drugiej części parku Kopernika. Zajmie się nią firma Exalo Drilling z Piły za kwotę 1 mln 543 tys. zł. Wykonawca będzie miał trzy miesiące na przeprowadzenie wszystkich prac.

Zabytkowa willa w końcu przestanie straszyć!

13 października 2020, 17:37
Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa, która jest właścicielem willi Jaehnego podpisała właśnie umowę z wykonawcą na remont zabytkowego obiektu. Prace powinny ruszyć jeszcze w październiku i potrwać do 7 grudnia 2021 roku.

Trwają prace przy Parku Handlowym Walczaka [zdjęcia]

11 października 2020, 12:35
W budynku, w którym mieściła się zakładowa straż pożarna byłych zakładów Stilon przy ul. Walczaka prowadzone są obecnie intensywne prace. Jak się okazało, powstaje tam właśnie Park Handlowy Walczaka. Obiekt będzie gotowy w 2021 roku i znajdzie się w nim m.in. drogeria Hebe, Lunch Pub czy klub fitness Just Gym.

Miasto zajmie się zaniedbanym skwerem Wolności

8 października 2020, 10:32
Pani Magdalena, mieszkanka Gorzowa zwraca uwagę na zaniedbany skwer Wolności. Połamane ławki, brak śmietników czy zniszczona nawierzchnia alejek, to tylko niektóre rzeczy do naprawy. Jak się okazuje, miasto planuje w najbliższych miesiącach zająć się skwerem.

Remont Kombatantów przełożony

7 października 2020, 14:03
Mamy złą wiadomość dla kierowców, którzy jeżdżą dziurawą ul. Kombatantów. Remontu drogi w tym roku nie będzie. Wszystko przez to, że miasto musiało szukać oszczędności z powodu niższych wpływów do budżetu i zrezygnować z niektórych inwestycji.

Druga część parku Kopernika również wypięknieje!

6 października 2020, 10:15
Władze Gorzowa analizują oferty, które wpłynęły do przetargu na zagospodarowanie drugiej części parku Kopernika gdzie znajduje się skate park. Pracami chcą zająć się trzy firmy, których oferty są znacznie niższe, niż to co zapisało w budżecie miasto. Roboty mają zostać przeprowadzone jeszcze w tym roku.


Fotoreportaże


x