Inwestycje

W centrum Gorzowa zostaną posadzone duże drzewa

25 czerwca 2022, 11:26
Jesienią w centrum Gorzowa mają zostać posadzone duże drzewa metodą maszynową. Inwestycja chociaż przegrała w budżecie obywatelskim 2022, to zostanie zrealizowana. To efekt działania radnej Marty Bejnar-Bejnarowicz i mieszkańca Gorzowa Krzysztofa Leśnickiego.

Atrakcyjna działka na sprzedaż. Powstaną tam tarasowce

23 czerwca 2022, 15:39
Gorzowscy radni zgodzili się na sprzedaż atrakcyjnej działku w pobliżu Gorzowskich Muraw. Działka o powierzchni 26 tys. m.kw. jest przeznaczona pod budowę domków lub bloków o zabudowie tarasowej. Teraz miasto będzie musiało przygotować przetarg na sprzedaż działki, której wartość rynkowa wynosi prawie 1,8 mln zł.

Tak wygląda oczyszczona kładka. Po bazgrołach nie ma śladu [zdjęcia]

23 czerwca 2022, 11:44
Zakończyły się prace przy usuwaniu graffiti ze ścian kładki w parku Kopernika. Oczyszczanie kładki wcale nie było takie łatwe, jak się wcześniej wydawało. Wykonawca zajął się również odmalowaniem i naprawą uszkodzeń, do których doszło podczas zmywania bazgrołów. Ponadto elewacja została odpowiednio zabezpieczona. Koszt prac to ponad 62 tys. zł.

Trwa wylewanie betonu. Tak wygląda remont fontanny w parku Kopernika [zdjęcia]

22 czerwca 2022, 13:00
W środę wykonawca remontu fontanny w parku Kopernika rozpoczął wylewanie betonu w niecce fontanny. Na montaż czekają jeszcze nowe tryskacze czy płyty granitowe wokół fontanny.

Cmentarzysko uschniętych drzewek w parku Kopernika. Sprawa trafi do sądu?

22 czerwca 2022, 09:03
Mieszkańcy Gorzowa zwracają uwagę na uschnięte drzewa w parku Kopernika, które zostały tam posadzone w ramach rewitalizacji parku. Uschnięta jest zdecydowana większość drzew. Władze Gorzowa tłumaczą, że winny jest wykonawca, który posadził wadliwe drzewa. Miasto zapowiada, że jeżeli uschnięte drzewa nie zostaną wymienione, do sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Gorzów: Dojazd do działek na os. Leśnym zostanie utwardzony

21 czerwca 2022, 16:52
Dla osób, które do tej pory kupiły działki budowlane na nowym osiedlu Leśnym w Gorzowie największym wyzwaniem był dojazd do posesji. Wszystko przez do, że ul. Sosnowej nie został zapewniony dojazd do poszczególnych działek. Teraz miasto zamierza utwardzić poszczególne ulice, tak aby mieszkańcy mogli dojechać do swoich posesji.

Samoobsługowa i całodobowa siłownia w Gorzowie. Znamy datę otwarcia

20 czerwca 2022, 19:45
W lipcu przy ul. Walczaka w Gorzowie zostanie otwarta nowoczesna siłownia Just Gym, która będzie czynna całą dobę przez 365 dni w roku. Przestrzeń siłowni będzie podzielona na 12 stref użytkowych, a do środka wejdziemy na odcisk palca. To będzie całkowita nowość w Gorzowie.

Najpierw wymalowano przejazd, teraz ruszyło obniżanie krawężników [zdjęcia]

18 czerwca 2022, 16:28
Zgodnie z zapowiedziami rozpoczęły się prace związane z przebudową wysepki i krawężników przez który został wyznaczony przejazd dla rowerów przy ul. Kombatantów w Gorzowie. Roboty potrwają kilka dni.

Na stadionie lekkoatletycznym pojawiły się bramki. Czy wrócą tam piłkarze?

17 czerwca 2022, 11:26
Stadion lekkoatletyczny przy ul. Krasińskiego jest już gotowy. Trwają ostatnie testy na obiekcie przed oddaniem go do użytku. Jednak na murawie pojawiły się bramki do gry w piłkę nożną. Postanowiliśmy sprawdzić czy to oznacza, że na stadion wrócą piłkarze.

Fuszerka w parku Róż. Wykonawca zabiera się za przebudowę schodów

17 czerwca 2022, 09:01
W parku Wiosny Ludów, czyli w popularnym parku Róż w Gorzowie rozpoczęła się naprawa kolejnych usterek, które wykryto podczas prowadzonej rewitalizacji. Tym razem wykonawca zabrał się za przebudowę schodów od strony ronda Kosynierów Gdyńskich.


Fotoreportaże