Wiadomości › Inwestycje

Zobacz, jak wygląda rozbudowa ul. Zawackiej [zdjęcia]

24 stycznia 2021, 12:42
Sprawdziliśmy jak przebiegają prace przy rozbudowie drogi krajowej nr 22 w Gorzowie. Tym razem wybraliśmy się na plac budowy przy ul. Zawackiej. Po drzewach czy ciepłociągu nie ma już śladu, a wykonawca zajmuje się obecnie pracami ziemnymi w miejscu, gdzie powstanie druga jezdnia.

Jedziesz za szybko? Tablice poinformują, abyś ściągnął nogę z gazu

22 stycznia 2021, 17:43
Elektroniczne tablice informujące o przepisowej prędkości z jaką jedziemy lub ewentualnej konieczności zdjęcia nogi z gazu zostały ustawione przy ul. Łukasińskiego w Gorzowie. Wszystko w ramach rozbudowy drogi krajowej nr 22. Jak się okazuje, takie same tablice zostaną również zainstalowane przy ul. Walczaka i Zawackiej.

Wiemy, jakie sklepy znajdą się w parku handlowym N-Park! Właśnie rusza budowa [zdjęcia]

21 stycznia 2021, 19:00
W tym tygodniu rozpoczęły się prace przy budowie N-Parku przy ul. Chemicznej w Gorzowie. Wykonawca inwestycji właśnie grodzi teren, ustawia kontenery i prowadzi prace porządkowe. Nowoczesny park handlowy ma zostać otwarty pod koniec 2021 roku. Znajdzie się w nim m.in. Biedronka, Pepco czy Rossmann.

Skrzyżowanie Mieszka I i Mickiewicza zostanie zamknięte

21 stycznia 2021, 12:27
W sobotę 23 stycznia wykonawca przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I przystąpi do jednego z ostatnich etapów prac. Zamknięty zostanie ostatni odcinek ul. Mieszka I od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do ul. Roosevelta wraz ze skrzyżowaniem ul. Miesza I i Mickiewicza. Wykonawca jednocześnie podkreśla, że zapewni dojazd do przychodni i Sądu Okręgowego.

Ruszyły prace przy budowie stadionu lekkoatletycznego [zdjęcia]

18 stycznia 2021, 12:47
W końcu ruszyły długo wyczekiwane prace przy budowie stadionu lekkoatletycznego w Gorzowie. Na początek wykonawca zajął się zerwaniem nawierzchni trawiastej z byłego boiska piłkarskiego oraz demontażem krzesełek z trybun. Według zapowiedzi firmy Tamex, stadion będzie gotowy do 18 marca 2022 roku.

Fontanna w parku Kopernika doczeka się remontu!

17 stycznia 2021, 12:56
Mieszkańcy Gorzowa od dłuższego czasu dopytywali się co z remontem fontanny w parku Kopernika, która lata świetności ma za sobą. Gorzowianie zwracali uwagę, że sam park przechodzi rewitalizację, a fontanna jest w ogóle nie ruszana. Dlatego też mamy dobrą wiadomość dla wszystkich osób, które lubią spędzać czas w parku Kopernika. Jeszcze w 2021 roku fontanna zostanie wyremontowana.

Ruszyło grodzenie terenu oraz wycinka drzew i krzewów pod budowę hali [zdjęcia]

14 stycznia 2021, 14:30
Zgodnie z zapowiedziami wykonawcy budowy hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie, w tym tygodniu ruszyły pierwsze prace związane z inwestycją. Trwa grodzenie placu budowy oraz wycinka pierwszych drzew i krzewów. Jak podkreśla firma Budimex S.A., wycinka drzew to zadanie pilne, ponieważ trzeba ją przeprowadzić do końca lutego.

Kto wyremontuje zniszczoną "jedynkę"?

11 stycznia 2021, 09:00
Władze Gorzowa szukają właśnie firmy, która zajmie się modernizacją Szkoły Podstawowej nr 1. Budynek nie widział generalnego remontu od ponad 20 lat, dlatego też przed potencjalnym wykonawcą sporo pracy. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do 19 stycznia 2021 roku.

Wójcicki: Węzeł przesiadkowy to kluczowa inwestycja

10 stycznia 2021, 13:14
Prawdopodobnie w marcu zostanie ogłoszony przetarg na budowę węzła przesiadkowego przy dworcu PKP wraz z przebudową ul. Dworcowej. Miasto liczy, że prace uda się rozpocząć jeszcze w 2021 roku. Według założeń mają potrwać dwa lata o kosztować ponad 18 mln zł.

Gorzów: Drogowe rewolucje w 2021 roku

8 stycznia 2021, 10:57
Sprawdziliśmy co czeka mieszkańców Gorzowa w 2021 roku, jeżeli chodzi o inwestycje drogowe. Jak się okazuje, w tym roku zaplanowano również wiele remontów najważniejszych ulic w mieście, ale również tych mniejszych, które spowodują spore utrudnienia w ruchu. W 2021 roku zostaną również wybudowane nowe drogi, które zmienią całkowicie układ komunikacyjny danej części Gorzowa.


Fotoreportaże


x