Wiadomości › Inwestycje

Ciężki sprzęt na terenie ruin leżakowni piwa. Sprawdziliśmy, co się tam dzieje [zdjęcia]

18 września 2021, 20:25
Inwestor, który kupił działkę z piwnicami po dawnej leżakowni piwa przy ul. Walczaka wciąż czeka na decyzję konserwatora zabytków. Jednak w sobotnie popołudnie na działce pojawił się ciężki sprzęt. Jak się okazało, deweloper przystąpił do prac porządkowych.

To była prawdziwa demolka. Jeszcze niedawno był tutaj parter Przemysłówki [zdjęcia]

17 września 2021, 10:23
Trwają prace przy przebudowie niskiego budynku Przemysłówki na potrzeby Miejskiego Centrum Kultury. Wykonawca zakończył już najbardziej spektakularne prace, czyli demolkę parteru Przemysłówki za pomocą ciężkiego sprzętu. Po budynku nie ma już praktycznie śladu.

Rozpoczęła się budowa trybun na stadionie lekkoatletycznym [zdjęcia]

16 września 2021, 14:50
Prace przy budowie stadionu lekkoatletycznego idą pełną parą. Gotowa jest już betonowa podbudowa pod nawierzchnię tartanową, prowadzone są również prace na środowej płycie boiska, gdzie pojawi się trawa. Ponadto wykonawca rozpoczął właśnie budowę nowej trybuny, która pomieści aż 990 osób.

Ruszył remont elewacji Przemysłówki. Tak ma wyglądać Arsenał Kultury [zdjęcia]

16 września 2021, 11:09
Trwa przebudowa Przemysłówki na potrzeby Arsenału Kultury. Oprócz prowadzonych prac w niskim budynku, rozpoczęły się również prace przy remoncie elewacji wysokiego budynku. Rusztowania zostały ustawione od strony skweru przy dawnym Empiku.

Nowa droga kosztem miejsc parkingowych dla mieszkańców? [zdjęcia]

14 września 2021, 20:05
Trwają prace przy budowie nowej jezdni ul. Spichrzowej od ul. Hejmanowskiej do ul. Teatralnej. Wykonawca prowadzi obecnie prace na całym odcinku planowanej inwestycji, co skutkowało również likwidacją miejsc parkingowych nie tylko od strony targowiska, ale również przy przystanku kolejowym oraz za kamienicami. To nie podoba się części mieszkańców, którzy narzekają na coraz trudniejsze parkowanie w mieście.

Gorzów zajmuje czołowe miejsce w wydatkach na remonty dróg

14 września 2021, 13:37
Portal Samorządowy przeanalizował wydatki majątkowe miast wojewódzkich na inwestycje drogowe w latach 2017-2021, które pochodziły z budżetu własnego, nie wliczając w to zewnętrzne dofinansowania. Jak się okazało, Gorzów znalazł się w czołówce miast wojewódzkich, jeżeli chodzi o największe nakłady finansowe na inwestycje drogowe.

Ulica Kombatantów została zamknięta. Sprawdziliśmy, co się tam dzieje [zdjęcia]

13 września 2021, 15:00
W poniedziałek 13 września została zamknięta ul. Kombatantów od wysokości galerii handlowej do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej i Grota-Roweckiego. Wszystko przez to, że wykonawca chce zająć się ułożeniem warstwy ścieralnej asfaltu na całym remontowanym odcinku. W poniedziałkowe popołudnie póki co, trwały prace przygotowawcze.

Niekończący się remont ul. Sosnkowskiego [zdjęcia]

13 września 2021, 09:40
Mieszkańcy ul. Sosnkowskiego ucieszyli się, kiedy została ogłoszona informacja o remoncie ich osiedlowej uliczki. Wydawałoby się, że inwestycja zostanie zrealizowana bez żadnych problemów w terminie. Jednak droga, która powinna być gotowa do końca lipca, wciąż nie została wyremontowana, a prace nada trwają, na co skarżą się mieszkańcy.

Remont Kombatantów na finiszu. Droga zostanie zamknięta na trzy dni

10 września 2021, 12:15
Z dwutygodniowym poślizgiem zakończą się prace przy przebudowie ul. Kombatantów. Wykonawca ostatnie roboty związane z układaniem warstwy ścieralnej przeprowadzi przy całkowitym zamknięciu dla ruchu remontowanego odcinka. To oznacza utrudnia dla kierowców i objazdy autobusów MZK.

Skatepark w parku Kopernika zostanie rozbudowany

10 września 2021, 10:13
Władze Gorzowa szukają firmy, która zajmie się rozbudową skateparku w parku Kopernika. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do 27 września. Natomiast wykonawca będzie miał 70 dni na realizację prac.


Fotoreportaże