Wiadomości › Inwestycje

Przebudowa ul. Kosynierów Gdyńskich w trzech etapach

13 września 2019, 11:43
Później niż zakładano, ale w większym zakresie zostanie przebudowana ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Prace mają ruszyć najwcześniej w 2021 roku i zostaną podzielone na trzy etapy, ale obejmą praktycznie cały odcinek drogi od ronda Kosynierów Gdyńskich do skrzyżowania z ul. Roosevelta i Słowiańską.

Fragment Kazimierza Wielkiego otwarty dla ruchu

13 września 2019, 09:24
W tym tygodniu wykonawca przebudowy ul. Kazimierza Wielkiego udostępnił dla ruchu dwukierunkowego fragment drogi na odcinku od ul. Roosevelta do ul. Kukuczki. Tym samym wjazd na osiedle Piaski jest obecnie możliwy zarówno od ul. Wyszyńskiego przez ul. Owocową, Chodkiewicza jak i od ul. Roosevelta.

Mieszkańcy protestują przeciwko wytwórni asfaltu. Wykonawca zabiera głos

12 września 2019, 14:28
Grupa blisko 100 osób od początku września protestuje przeciwko budowie wytwórni mas bitumicznych przy ul. Walczaka. W końcu głos w tej sprawie zabrała firma Budomex S.A., czyli wykonawca inwestycji, który tłumaczy że wytwórnia asfaltu będzie nowoczesna i bezpieczna.

Szczecińska ukończona przed czasem

12 września 2019, 10:24
W piątek kierowcy jadący do strefy ekonomicznej oraz w kierunku Baczyny nie będą już musieli korzystać z objazdów. Wszystko przez to, że wykonawca zakończył prace przy ul. Szczecińskiej i droga zostanie otwarta dla ruchu. Inwestycja została ukończona miesiąc przed czasem.

Wielkie otwarcie ścieżki nad Wartą

11 września 2019, 10:49
Tydzień przed terminem zostanie uroczyście otwarta ścieżka pieszo-rowerowa nad Wartą w Gorzowie. W niedzielę 22 września o godz. 16 zaplanowano uroczyste przecięcie wstęgi, a następnie przejazd nową ścieżką uczestników masy rowerowej.

Na os. Staszica będzie bezpieczniej

10 września 2019, 12:51
Jeszcze we wrześniu powinny ruszyć prace przy budowie dwóch aktywnych przejść dla pieszych przy ul. Fredry na os. Staszica w Gorzowie. Miasto wybrało wykonawcę, który zajmie się realizacją inwestycji. Nowe i bezpieczne przejścia powinny być gotowe najpóźniej w listopadzie 2019 roku.

Ścieżka „popłynęła”, teraz trwa naprawa [zdjęcia]

10 września 2019, 11:34
Władze Gorzowa wybrały firmę, która zajmuje się naprawą ścieżki koło filharmonii. Ścieżka prowadząca na os. Dolinki została zniszczona podczas czerwcowych opadów deszczu. Teraz ścieżka zostanie wykonana w nowej technologii.

Nowy etap prac na Śląskiej [zdjęcia]

5 września 2019, 10:24
W czwartek 5 września wykonawca przebudowy ul. Śląskiej w Gorzowie przystąpił do kolejnego etapu prac. Tym razem na odcinku od ul. Jasnej do Budowlanych. Kierowcy oraz mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Więcej udogodnień dla rowerzystów w Gorzowie

3 września 2019, 15:07
Władze Gorzowa szukają firmy, która zajmie się poprawą infrastruktury rowerowej w mieście. Chodzi o montaż 22 stojaków rowerowych, wybudowanie dwóch stacji naprawy rowerów czy budowę dwóch wiat rowerowych. Udogodnienia pojawią się m.in. w parku Kopernika czy parku Górczyńskim.

Osiem nowych siłowni plenerowych w Gorzowie

1 września 2019, 11:06
Jeszcze w tym roku w ośmiu lokalizacjach na terenie Gorzowa powstaną siłownie plenerowe. Nowe miejsca do ćwiczenia pod chmurką powstaną m.in. w parku Kopernika, w parku 750-lecia czy przy ul. Fabrycznej. Miasto szuka obecnie firmy, która zajmie się budową siłowni.


Fotoreportaże


x