Wiadomości › Inwestycje

Tak prezentuje się nowy hełm i iglica na katedrze [zdjęcia]

29 marca 2020, 17:05
Sprawdziliśmy, jak prezentuje się nowa iglica i hełm na szczycie wieży gorzowskiej katedry. Odnowiona iglica jest złota – tak chciał konserwator zabytków. Gołym okiem widać również, że zdemontowano trzy poziomy rusztowań.

Archeolodzy zakończyli prace na Sikorskiego

23 marca 2020, 12:23
W minionym tygodniu zakończyły się prace archeologiczne w rejonie skrzyżowania ul. Sikorskiego i ul. Młyńskiej. To oznacza, że wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego będzie mógł ruszyć z dalszymi pracami na odcinku, który ma największe opóźnienia.

Druga nitka ul. Myśliborskiej z asfaltem [zdjęcia]

21 marca 2020, 17:57
Prawdopodobnie jeszcze pod koniec marca kierowcy będą mogli pojechać dwupasmową ul. Myśliborską na odcinku 700 metrów. Wykonawca właśnie ułożył warstwę ścieralną na drugiej nitce przebudowywanej drogi. Cała inwestycja ma się zakończyć nawet 3 miesiące przed terminem.

Firma z Gorzowa zaprojektuje Wełniany Rynek i Hawelańską?

17 marca 2020, 09:17
Miasto otworzyło właśnie oferty, które wpłynęły na przygotowanie dokumentacji projektowej modernizacji deptaka przy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek oraz ul. Hawelańskiej. Na oba zadania ofertę złożyła jedna firma z Gorzowa, która mieści się w budżecie założonym przez władze Gorzowa.

Cztery firmy chcą przebudować Spichrzową

16 marca 2020, 13:13
Do przetargu na przebudowę ul. Spichrzowej zgłosiły się aż cztery firmy. Najtańsza oferta jest niższa o 565 tys. zł od planowanego przez miasto budżetu. Teraz urzędnicy będą analizowali dokumenty i jeżeli wszystko będzie dobrze, przetarg zostanie rozstrzygnięty. Spichrzowa powinna zostać wyremontowana do końca października 2020 roku.

Kostrzyńska gotowa dopiero pod koniec roku? [zdjęcia]

11 marca 2020, 17:00
Ponad rok poślizgu będzie miała remontowana ul. Kostrzyńska w Gorzowie. Po raz kolejny został zmieniony termin zakończenia prac. Pierwotnie cała droga miała być gotowa we wrześniu 2019 roku, teraz mówi się o połowie grudnia 2020 roku. Wszystko przez prace archeologiczne przy kościele.

Takiego hipermarketu w Gorzowie jeszcze nie było

10 marca 2020, 19:20
Prawdopodobnie jeszcze w tym roku ruszą pierwsze prace przy budowie nowego parku handlowego przy ul. Walczaka w Gorzowie. Jak się okazuje, na terenie nowego parku handlowego zostanie wybudowany hipermarket Selgros, park rozrywki czy stacja paliw.

Nowy park handlowy również na Walczaka

10 marca 2020, 13:53
Prawdopodobnie jeszcze w tym roku ruszą pierwsze prace przy budowie nowego parku handlowego przy ul. Walczaka w Gorzowie. Chodzi o teren w rejonie ul. Jedwabniczej i Silwanowskiej, który w 2018 roku kupiły dwie spółki z Koszalina.

Ta droga niedługo będzie miała dwa pasy [zdjęcia]

9 marca 2020, 10:18
Trwają prace przy budowie drugiej jezdni ul. Łukasińskiego. To wszystko w ramach rozbudowy drogi krajowej nr 22 w Gorzowie. Wykonawca zajmuje się obecnie robotami ziemnymi i budową kanalizacji deszczowej.

Znad Walczaka znikną rury

6 marca 2020, 13:03
W sobotę i niedzielę nie przejedziemy częścią ulicy Walczaka. Ma to związek z planowaną rozbiórką napowietrznej sieci ciepłowniczej, która przecina tę ulicę w okolicach skrzyżowania z Dowgielewiczowej.


Fotoreportaże