• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Gorzów: Plac zabaw zamienił się w wybieg dla psów. "Ludzie rzucają jajkami"

23 lipca 2023, 18:20, Anna Kluwak
fot. czytelniczka
Mieszkańcy bloków przy ul. Popławskiego w Gorzowie skarżą się, że miejsce gdzie kiedyś funkcjonował plac zabaw, zamieniło się w nielegalny wybieg dla psów. Gorzowianie podkreślają, że przez szczekające psy, nie mogą otworzyć okien. Dochodzi do absurdalnych sytuacji, gdzie niektóre osoby rzucają jajkami we właścicieli psów.

Do redakcji portalu gorzowianin.com napisała czytelniczka, która w imieniu mieszkańców bloków przy ul. Popławskiego w Gorzowie zwraca uwagę, że miejsce gdzie kiedyś znajdował się plac zabaw, zostało zamienione w wybieg dla psów. Jak relacjonuje czytelniczka, pomiędzy blokami funkcjonował ogrodzony plac zabaw, z którego w pewnym momencie zostały zdemontowane huśtawki, zniknęła piaskownica i pozostałe wyposażenie. Zostały tylko ławki i płot. Ten fakt postanowili wykorzystać właściciele psów, który z ogrodzonego terenu zrobili wybieg dla swoich pupili.

- Nikt nie wie, z jakiego powodu plac zabaw został zlikwidowany, a pozostało ogrodzenie i ławka. Z tej sytuacji w ostatnim czasie bardzo chętnie korzystają właściciele psów z okolicy, którzy pod naszymi oknami postanowili urządzić sobie wybieg dla psów. Przez to my, mieszkańcy bloków przy ul. Popławskiego nie są w ostatnim czasie w stanie otworzyć w ciągu dnia okna. Hałas generowany przez sforę psów w letni dzień, nawet czasami przy zamkniętych oknach, jest po prostu nie do wytrzymania – opowiada czytelniczka.

Kobieta podkreśla, że nie bez powodu takie wybiegi dla czworonogów są budowane w ustronnych miejscach, a nie powstają pod oknami bloków. Dlatego hałas, który jest spowodowany przez psy, nie pozwalają na odpoczynek czy obejrzenie telewizji we własnych mieszkaniu.

- Sama kocham zwierzęta, jednak poziom decybeli generowany przez te psy naprawdę nie pozwala na odpoczynek. Dochodzi już do chorych sytuacji. Mieszkańcy, którzy mają dosyć ciągłego szczekania, rzucają jajkami z balkonów we właścicieli psów – przyznaje czytelniczka.

Gorzowianka podkreśla, że próba interwencji w Spółdzielni Mieszkaniowej „Górczyn” zakończyła się fiaskiem. Mieszkańcy bloku nie wiedzą czy w tym miejscu ponownie powstanie plac zabaw czy może ogrodzenie zostanie usunięte i nielegalny wybieg dla psów zostanie zlikwidowany.

- Proszę o interwencję w imieniu mieszkańców, ponieważ lato jeszcze potrwa, a spółdzielni się nie spieszy ze zrobieniem porządku na osiedlu – apeluje czytelniczka. Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Spółdzielni Mieszkaniowej „Górczyn”. Czekamy na odpowiedź.

Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje lub widzisz absuralną sytuację? Daj nam znać! Kontakt pod numerem telefonu 45 00 66 400 lub redakcja@gorzowianin.com. A także na Whatsappie lub messengerze.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości