Na drogach

Jest drogo, ale to nie koniec podwyżek. Kiedy paliwo po 8 złotych za litr?

2 czerwca 2022, 11:39
Z dnia na dzień, dosłownie jak grzyby po deszczu, rosną ceny paliw. Dzieje się tak z dnia na dzień, bo jeszcze jakiś czas temu skok cen był powolny. Teraz okazuje się, że paliwo potrafi podrożeć w ciągu jednej doby nawet o kilkadziesiąt groszy na litrze.

W Gorzowie mniej wypadków i kolizji na przejściach dla pieszych

2 czerwca 2022, 09:45
W okresie od czerwca do grudnia 2021 roku liczba kolizji i wypadków na przejściach dla pieszych w Gorzowie Wielkopolskim była mniejsza o 12,5% niż w analogicznym okresie 2020 roku. Na każdych 10 tys. mieszkańców przypadło 1,1 takiego zdarzenia. Na tle innych miast w Polsce to zauważalna poprawa.

Widzieli drona nie niebie, a nie widzieli świateł na sygnalizatorze

19 maja 2022, 10:58
Kilkanaście osób otrzymało wczoraj mandaty karne za wykroczenia drogowe, które zarejestrowali policjanci latający dronem nad ulicą Piłsudskiego. Kierowcy na skrzyżowaniu z Czereśniową bardzo często lekcaważą przepis nakazujący zatrzymanie się przy "zielonej strzałce"

Kierowcy w Gorzowie nie potrafią jeździć na suwak

19 kwietnia 2022, 09:53
To najbardziej zauważalne w godzinach komunikacyjnego szczytu. Jadąc ulicą Roosevelta, w kierunku skrzyżowania z Mieszka I i Kazimierza Wielkiego, pomimo ustawionych znaków i obowiązującego od 2019 roku przepisu, na palcach jednej ręki można policzyć kierowców, którzy jeżdżą na suwak.

Gorzów: Będą kolejne stacje ładowania. Jedne ładowarki już są, ale nie działają

15 kwietnia 2022, 11:54
Na terenie Gorzowa ma zostać wybudowanych 13 stacji ładowania pojazdów elektrycznych przez firmę Power Dot. Ładowarki znajdą się na osiedlu Staszica, Górczyn, Europejskim czy na Zawarciu. Warto podkreślić, że w ubiegłym roku zostało wybudowanych już 17 ładowarek, które do tej pory nie działają i blokują tylko miejsca parkingowe.

Tutaj jeszcze przed wakacjami ruszy odcinkowy pomiar prędkości!

12 kwietnia 2022, 11:00
Blisko 9-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej 132 już niebawem monitorowany będzie przez kamery wykonujące odcinkowy pomiar prędkości. To będzie prawdziwy bat na piratów drogowych, którzy lekceważą przepisy jadąc w obszarze zabudowanym, bo pomiar zacznie się tuż za wjazdem do Łupowa a zakończy przy wyjeździe z Motylewa.

Będzie kolejne łatanie dziur w Gorzowie. Lista miejsc do naprawy jest długa

12 kwietnia 2022, 09:45
Pogoda sprzyja, więc na gorzowskich drogach ponownie pojawią się robotnicy, którzy zajmą się naprawią zniszczonych nawierzchni. Dziury będą łatane na 15 odcinkach na terenie Gorzowa. Naprawy doczekają się również drogi gruntowe.

Tysiąc motocyklistów przejechało ulicami Gorzowa

9 kwietnia 2022, 13:38
W sobotę ulicami Gorzowa przejechał blisko tysiąc motocyklistów. Wszystko w ramach imprezy „Moto Start”, czyli motocyklowego rozpoczęcie sezonu. Impreza, jak zawsze jest charytatywna. W tym roku pieniądze są zbierane dla 17-letniego Natana, podopiecznego z Fundacja Mam Marzenie.

Rusza sprzątanie miejsc parkingowych. Znów będzie wielkie odholowywanie aut?

1 kwietnia 2022, 12:43
Po weekendzie rusza akcja sprzątania miejsc parkingowych na terenie Gorzowa. W miejscach gdzie pojawią się zamiatarki, zostaną ustawione znaki zakazu parkowania. Auta, których kierowcy nie zabiorą i będą stały na zakazie, zostaną odholowane.

Czy gorzowianie jeżdżą wolniej? Policja podała statystyki

1 kwietnia 2022, 11:05
Czy nowe, wyższe mandaty spowodowały, że kierowcy w Gorzowie jeżdżą rozważniej? Statystyki pokazują, że tak się dzieje, chociaż wciąż zatrzymywanych jest sporo kierujących, którzy za nic mają ograniczenia prędkości. A takie lekceważenie jest bardzo kosztowne.


Fotoreportaże