Interwencje

Kilkadziesiąt drzew nad Kłodawką pójdzie do wycinki [zdjęcia]

24 maja 2022, 19:00
Na początku maja odbył się przegląd drzew rosnących wzdłuż rzeki Kłodawki. Jak się okazało, aż 43 drzewa pójdą pod topór. Wszystko przez to, że są w złym stanie fitosanitarnym i występuje realne ryzyko ich połamania podczas kolejnych silnych wiatrów.

Wandalu, kamera nagrała Twój wyczyn. Napraw swoje szkody!

23 maja 2022, 13:05
To wydarzyło się w sobotni wieczór w samym centrum miasta. Niby nic nowego, bo pomalowanych sprayem bram w Gorzowie mamy setki. Ale tym razem właściciel nie machnął ręką, tylko umieścił w sieci zdjęcia „artystów” apelując do nich o naprawienie swoich szkód.

Wejście do Łaźni Miejskiej straszy. Czytelnik: To obraz nędzy i rozpaczy [zdjęcia]

22 maja 2022, 19:00
Odpadające płytki i zdemontowany próg, a do tego pół wejścia zasłonięte zniszczoną siatką - tak wygląda obecnie wejście do zabytkowego budynku Łaźni Miejskiej w samym centrum Gorzowa. Na to w jakim stanie jest budynek Łaźni zwraca uwagę czytelnik Tadeusz, który napisał w tej sprawie do redakcji portalu gorzowianin.com.

Czytelnik: Drzewa nad Kłodawką zostały oznakowane. Pójdą do wycinki? [zdjęcia]

19 maja 2022, 16:00
Kilkadziesiąt drzew nad rzeką Kłodawką zostało oznakowanych. Numery lub kropki nie pojawiły się tylko na pomnikach przyrody. Mieszkańcy Gorzowa obawiają się, że drzewa pójdą po topór. Jak się okazuje, drzewa znajdują się na terenie należącym do Państwowego Gospodarstwa Wody Polskie.

Kolejna fuszerka w parku Róż? Mieszkańcy skarżą się na niebezpieczne podjazdy [zdjęcia]

19 maja 2022, 10:48
Mieszkańcy Gorzowa zwracają uwagę na nowe podjazdy dla wózków przy schodach w parku Wiosny Ludów, czyli w popularnym parku Róż. Gorzowianie skarżą się na sposób ich wykonania oraz to, że prowadząc po nich wózek łatwo o wypadek.

Niekończące się prace na Żwirowej. Mieszkańcy mają dość

16 maja 2022, 11:07
Mieszkańcy ul. Żwirowej i okolicznych ulic skarżą się na niekończące się prace. Kanalizacja deszczowa wraz z odtworzeniem nawierzchni miała być gotowa najpierw do końca 2021 roku, później do maja 2022 roku. Teraz wiadomo, że inwestycja będzie miała kolejny poślizg.

Pieniądze wyrzucone w błoto? Kolejne tabliczki są niszczone

6 maja 2022, 10:03
Na gorzowskich osiedlach zostało umieszczonych 100 tabliczek informujących o zakazie parkowania na terenach zielonych. Niestety tabliczki są łamane lub wyrywane. Jak podkreśla czytelnik Piotr, jest to po prostu wyrzucenie pieniędzy w błoto, bo mieszkańcy i tak nic sobie nie robią z zakazu i dalej parkują przed blokami niszcząc trawniki.

Nowe oznakowanie i likwidacja miejsc parkingowych. Mieszkańcy: To jakiś żart?

20 kwietnia 2022, 09:50
Do redakcji portalu gorzowianin.com napisała czytelniczka Iwona, która zwraca uwagę na nowe oznakowanie skrzyżowania ul. Borowskiego i Armii Polskiej oraz likwidację miejsc parkingowych wzdłuż ulicy. Miasto natomiast tłumaczy, że zdecydowały o tym względy bezpieczeństwa.

Wandale zniszczyli oznakowanie trasy Parkrun

19 kwietnia 2022, 09:27
Jesienią 2021 roku 5-kilometrowa trasa Parkrun w parku Kopernika w Gorzowie została oznakowana specjalnymi tabliczkami. Zadanie zostało zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Niestety, drewniane tabliczki zostały właśnie zniszczone. Ktoś je połamał i wyrzucił do kosza.

Mikroskopijny plac zabaw. Spółdzielnia: Mieszkańcy nie mieli uwag

11 kwietnia 2022, 14:35
Przy nowym bloku przy ul. Piłsudskiego w Gorzowie został wybudowany plac zabaw na którym zmieściła się ławka, jeden bujak i mała piaskownica. Mieszkańcy Gorzowa podkreślają, że jest to budowlany absurd i patodeweloperka. Natomiast Spółdzielnia Mieszkaniowa Górczyn tłumaczy, że mieszkańcy bloku nie mieli żadnych uwag do placu zabaw, który powstał.


Fotoreportaże