Wiadomości › Interwencje

Kolejne wiaty przystankowe zniszczone

16 lutego 2020, 11:05
Nie ma w Gorzowie weekendu podczas którego nie doszłoby do zniszczeniach wiat przystankowych. Tak było również i tym razem. W nocy z piątku na sobotę zostały wybite szyby na dwóch przystankach autobusowych.

Wycinka krzaków zabiła jeże [zdjęcia]

15 lutego 2020, 17:13
To była dosłownie rzeź jeży – tak komentują to co się stało przy ul. Niepodległości mieszkańcy Gorzowa oraz działacze OTOZ Animals. W trakcie ferii zimowych podczas karczowania krzaków ciężkim sprzętem, doszło do zabicia jeży, które zimowały w liściach. Sprawa została zgłoszona na policję.

Wynajął busa, aby podrzucić śmieci na inne podwórko

10 lutego 2020, 20:43
Podjechał busem i zaczął wyrzucać z bagażnika odpady do osiedlowego śmietnika na os. Staszica. Świadkiem takiej sytuacji był pan Stanisław, który zwrócił uwagę mężczyźnie oraz zgłosił sprawę do straży miejskiej. Okazało się, że mężczyzna mieszka ulicę dalej i wynajął busa do wyrzucenia śmieci.

Dziki w Gorzowie zostaną odstrzelone

10 lutego 2020, 16:02
W najbliższych miesiącach na terenie Gorzowa odbędzie się odstrzał redukcyjny dzików. Wszystko przez to, że populacja tych zwierząt zwiększyła się prawie dwukrotnie na terenie miasta i dziki stają się coraz bardziej śmiałe. Największy problem z dzikami mają mieszkańcy osiedla Europejskiego.

Mieszkańcy wyrzucają śmieci gdzie popadnie [zdjęcia]

6 lutego 2020, 11:29
Nasza czytelniczka zwraca uwagę na problem z wyrzucaniem śmieci na łono natury i podkreśla, że jest to przykry widok. Dlatego też chwali akcję, która ma uświadomić mieszkańcom, że to jak będzie wyglądał Gorzów, zależy od ich samych.

Na czerwonym świetle i po chodniku

25 grudnia 2019, 17:36
Jazda na czerwonym świetle i blokowanie ruchu. A w niektórych przypadkach nawet zawracanie i próba przejechania po chodniku. Tak wyglądało środowe popołudnie przy ul. Żwirowej w Gorzowie. Jak się okazuje, do takich sytuacji dochodzi tutaj często.

Ktoś chce zaszkodzić psom na os. Piaski?

7 grudnia 2019, 13:15
W piątkowe popołudnie ktoś rozrzucił gwoździe i wkręty owinięte w suszone mięso na trawniku i chodniku wzdłuż ul. Dowbora-Muśnickiego w Gorzowie. Taki „przysmak” znalazła pani Katarzyna, która apeluje do właścicieli psów, aby uważali na swoich pupili.

Parkingowy problem przy Asnyka [film]

6 grudnia 2019, 11:10
Mieszkańcy bloku przy ul. Asnyka w Gorzowie przez wiele miesięcy zabiegali o interwencję w sprawie nielegalnego parkingu, który powstał na terenie zielonym tuż przy budynku. Zgłaszali problem do administracji osiedla i sugerowali żeby postawić w tym miejscu specjalne słupki. Teraz w ramach budżetu obywatelskiego powstaje tam parking, ale mieszkańcy wskazują, że nie rozwiązuje on problemu.

Kontrowersyjne mini rondo na osiedlu Piaski [film]

4 grudnia 2019, 18:10
Mini rondo, które pojawiło się na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i ul. Czarnieckiego wywołuje skrajne emocje. Wiele osób podkreśla, że budowa mini ronda w tym miejscu to absurd. Natomiast miasto tłumaczy, że sami mieszkańcy os. Piaski chcieli takiego rozwiązania w tym miejscu.

Park Słowiański w tragicznym stanie [zdjęcia]

22 listopada 2019, 09:23
Mieszkanka Gorzowa zwróciła się do redakcji portalu gorzowianin.com z prośbą o interwencję w sprawie niszczejącego parku Słowiańskiego. Czytelniczka zwraca uwagę przede wszystkim na schody, które są w fatalnym stanie oraz na brak oświetlenia.


Fotoreportaże