Wiadomości › Miejskie

Wysyp grzybów w podgorzowskich lasach

20 września 2019, 13:04
Sezon na grzyby w pełni, więc podgorzowskie lasy są pełne grzybiarzy. Niektórzy zbierają grzyby na własny użytek, inni na handel. Jak się okazuje, ceny sprzedaży m.in. borowików potrafią być wysokie. Na jednym ze stoisk za kilogram prawdziwka trzeba było zapłacić nawet 50 zł.

Kiedy ruszy sezon grzewczy w Gorzowie?

19 września 2019, 14:00
Mieszkańcy bloków polegających pod Spółdzielnię Mieszkaniową Metalowiec i Staszica nie będą już marznąć w swoich mieszkaniach. Władze obu spółdzielni wystąpiły z wnioskiem do PGE Gorzów o włączenie ogrzewania w blokach. Z kolei pozostałe spółdzielnie analizują, kiedy rozpocząć sezon grzewczy.

Kolejne protesty przeciwko wytwórni asfaltu

16 września 2019, 16:07
Tym razem przeciwnicy wytwórni mas bitumicznych nie będą protestować przy ul. Walczaka i blokować przejścia dla pieszych, ale przeniosą się pod Urząd Miasta Gorzowa. Protest przed magistratem odbędzie się we wtorek o godz. 11.

Z przymrużeniem oka o przeciągających się remontach

15 września 2019, 20:57
Trochę z przymrużeniem oka, trochę przeciw malkontentom, którzy ciągle narzekają. Gorzowski magistrat zaprezentował w niedzielny wieczór swój własny teledysk do piosenki zespołu Starship - We Built This City.

Problem z dzikami w Gorzowie [zdjęcia]

14 września 2019, 19:35
Władze Gorzowa zabezpieczyły pieniądze w budżecie miasta na odłów dzików. Wszystko przez to, że w Gorzowie jest problem z dzikami, które coraz śmielej wychodzą na ulice miasta. Dlatego też zwierzęta trzeba będzie złapać i wywieźć.

Kultowa Letnia idzie pod młotek

13 września 2019, 12:55
Właścicielka Letniej w centrum Gorzowa wystawiła właśnie kultowy lokal na sprzedaż. Pani Aniela chce sprzedać lokal, ponieważ jest już na emeryturze i chce odpocząć. Cena za jaką została wystawiona Letnia to 1 mln 280 tys. zł i jak podkreśla właścicielka, podlega negocjacji.

Mieszkańcy nie chcą marketu pod oknami

12 września 2019, 08:50
Kolejny protest mieszkańców naszego miasta. Tym razem chodzi o zablokowanie sprzedaży działki przy ulicy Kazimierza Wielkiego, przylegającej do bloku 102-112. - Boimy się hałasu, sprzedaż działki pozbawi się nas spokojnego odpoczynku. Pozbawi się też nas miejsca, gdzie ludzie mogą wyjść z domu – piszą w piśmie do prezydenta Gorzowa – mieszkańcy osiedla Piaski.

Ruszyła budowa OIOMu i hematologii

9 września 2019, 18:27
Planowana od miesięcy rozbudowa Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp., o pawilon medyczny dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Kliniki Hematologii i Banku Komórek Macierzystych dziś stała się faktem. W poniedziałek przed południem podpisano akt erekcyjny pod budowę obiektu i symbolicznie wkopano pierwszą łopatę. Wszystko to niemal dokładnie w 6. rocznicę przekształcenia szpitala w Gorzowie w spółkę prawa handlowego.

Skandal! Asfaltownia na osiedlu [film i zdjęcia]

9 września 2019, 16:10
W poniedziałkowe popołudnie mieszkańcy osiedla Magnolia Park oraz okolicznych bloków przy ul. Walczaka w Gorzowie rozpoczęli protest przeciwko wytwórni mas bitumicznych podczas którego blokowali przejście dla pieszych obok pętli autobusowej. W proteście wzięło udział około 100 osób.

Protesty mieszkańców zablokują drogę krajową nr 22 w Gorzowie

8 września 2019, 19:20
W poniedziałek 9 września mieszkańcy osiedla Magnolia Park rozpoczną serię protestów przeciwko budowie wytwórni mas bitumicznych podczas których będą blokować przejście dla pieszych przy ul. Walczaka. Protest z blokowaniem drogi będzie odbywał się codziennie, aż do piątku 13 września w godz. 16-18.


Fotoreportaże


x