Wiadomości › Miejskie

Koniec z darmowym parkowaniem na parkingu Filharmonii Gorzowskiej

26 lipca 2021, 15:30
Od czwartku 12 sierpnia na terenie dwupoziomowego parkingu Filharmonii Gorzowskiej przy ul. Dziewięciu Muz wprowadzona zostanie płatna strefa parkowania. Za godzinę parkowania zapłacimy 2,5 zł. Mieszkańcy Gorzowa będą mogli też wykupić też dwa rodzaje abonamentu. Natomiast melomani, którzy mają wykupiony abonament koncertowy na dany sezon artystyczny otrzymają bezpłatnie kartę parkingową.

ZCG M6 ogłosiło nowy przetarg na odbiór odpadów. Będzie kolejna podwyżka opłat za śmieci?

26 lipca 2021, 14:10
Pół roku wcześniej, niż planowano został ogłoszony przetarg na odbiór odpadów na terenie Gorzowa i podgorzowskich gmin. ZCG MG6 czeka na zgłoszenia firm do poniedziałku 16 sierpnia. Chociaż od 1 lipca mieszkańcy płacą więcej za śmieci, to niewykluczone, że w najbliższym czasie może czekać nas kolejny wzrost opłat. Wszystko zależy od ofert, które wpłyną do przetargu.

Mieszkańcy os. Europejskiego walczą o boisko. Zbierają podpisy pod petycją

26 lipca 2021, 09:45
Osiedle Europejskie to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających osiedli mieszkaniowych w Gorzowie. Dlatego też wiele osób zwraca uwagę na brak miejsca, gdzie najmłodsi mogliby spędzać wolny czas. Na osiedlu nie ma nawet boiska do gry w piłkę nożną. Dlatego mieszkańcy mają dosyć obietnic władz miasta Gorzowa i postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Właśnie zbierają podpisy pod petycją w sprawie budowy boiska wielofunkcyjnego na osiedlu.

Działkowcy z ROD „Magnolia” stracą swoje działki?

25 lipca 2021, 18:42
Mieszkańcy Gorzowa mający swoje ogródki działkowe na ROD „Magnolia” przy ul. Walczaka mają nie lada problem. Z jednej strony, część działek została źle wytyczona i wchodzi na teren dewelopera. Natomiast z drugiej, przez teren ogródków ma w przyszłości przebiegać droga, która będzie łączyć ul. Walczaka z ul. Niepodległości.

W weekend będzie się działo. Sprawdź program wydarzeń

23 lipca 2021, 10:46
W weekend 23-25 lipca w ramach cyklu "Dobry Wieczór Gorzów" na mieszkańców Gorzowa czeka mnóstwo wydarzeń. Zaplanowano nie tylko koncerty na scenie plenerowej na Starym Rynku czy na Wartowni, ale również przedstawienia na Scenie Letniej gorzowskiego teatru. Ponadto odbędzie się piknik integracyjny w ramach projektu „Lubuska Integracja Cudzoziemców”.

Zamiast boiska, parking dla samochodów? Mieszkańcy są podzieleni [zdjęcia]

22 lipca 2021, 19:00
Część mieszkańców bloków przy ul. Matejki 62-63 w Gorzowie chce, aby w miejscu boiska pomiędzy blokami powstał parking dla samochodów. W tej sprawie właśnie są zbierane podpisy pod petycją. Jednak jak się okazuje, władze Spółdzielni Mieszkaniowej Staszica nie podchodzą tak entuzjastycznie do tego pomysłu i tłumaczą, że miejsce z zielenią powinno zostać.

Odrestaurowana Willa nad Wartą będzie gotowa za dwa lata

22 lipca 2021, 14:59
Kilkanaście, a nawet i kilkadziesiąt milionów złotych kosztować ma remont dawnej Willi Pauckscha na gorzowskim Zawarciu. Do tej pory prace pochłonęły ponad 1 milion 200 tysięcy złotych, a do zrobienia jest jeszcze sporo rzeczy. Planowany termin zakończenia inwestycji to sierpień 2023 roku.

Ktoś wyrzucił szczeniaki do lasu. Trwa wakacyjna plaga porzuceń zwierząt

22 lipca 2021, 13:34
Wakacje w pełni. Niestety w okresie letnim nasila się liczba porzucanych zwierząt, w tym przede wszystkim psów. Czworonogi są porzucane na ulicy, przyprowadzane do schronisk czy wyrzucane z samochodów gdzieś w lesie. Tak też było w środę, gdzie porzucone w lesie zostały trzy szczeniaki. Na szczęście udało się je uratować.

Spółdzielnia posadziła drzewka. Teraz ktoś je zniszczył

21 lipca 2021, 15:23
Jeden z czytelników portalu gorzowianin.com zwrócił uwagę na zniszczone drzewka, które zostały posadzone przez Spółdzielnię Mieszkaniową Górczyn przy ul. Hallera w Gorzowie. Drzewka rosły zaledwie dwa tygodnie, ponieważ w miniony weekend zostały podlane lub spryskane silną chemią i usychają.

Trwa czyszczenie przystanków, które zniszczyli wandale [zdjęcia]

21 lipca 2021, 13:05
Żeby pobazgrać i zniszczyć przystanek komunikacji miejskiej wystarczy chwila, ale żeby doprowadzić go do stanu poprzedniego, potrzeba już kilkudziesięciu minut. W środę rozpoczęło się czyszczenie przystanków w kilku lokalizacjach na terenie Gorzowa.


Fotoreportaże


x