Usuwanie wgniecień po gradobiciach

Wiadomości › Miejskie

Protestujący ponownie zablokują drogę pod Gorzowem

17 lipca 2019, 11:30
Mieszkańcy gminy Kłodawa i Santok sprzeciwiają się budowie biogazowni i 33 kurników przy drodze wojewódzkiej nr 22 z Gorzowa do Różanek. Dlatego też po raz kolejny zapowiadają protest. Tym razem, we wtorek 23 lipca zablokowane zostanie rondo w Wawrowie.

Wielki dźwig i prace na wieży katedry [film i zdjęcia]

16 lipca 2019, 12:33
Rozpoczęły się prace przygotowawcze do zawieszenia kopuły i latarni na wieży katedry. Za pomocą dużego dźwigu wciągane są belki na wieżę. Są to drewniane elementy konstrukcji hełmu, które będą montowane już na górze.

Stal i Stilon przeciwko wandalizmowi

13 lipca 2019, 16:16
W poniedziałek na os. Słonecznym w Gorzowie odbędzie się wyjątkowa akcja, w której weźmie udział Bartosz Zmarzlik, kapitan Stali Gorzów oraz Łukasz Maliszewski, kapitan Stilonu Gorzów. Obaj sportowcy będą zamalowywali napisy, które zostały nabazgrane przez kibiców na elewacjach bloków.

Ratuj Wartę, wejdź do wody

13 lipca 2019, 12:17
W niedzielę w całej Europie odbędzie się akcja pod hasłem „Big Jump 2019 – ratuj rzeki i wejdź do wody!”. Również w Gorzowie mieszkańcy będą mogli spotkać się na przystani przy ul. Wał Okrężny i wziąć udział w nietypowym wydarzeniu.

Co ze żłobkiem i przedszkolem na os. Europejskim?

9 lipca 2019, 11:00
Władze Gorzowa nie rezygnują z budowy żłobka i przedszkola na os. Europejskim. W planach jest budowa jednej placówki, w której będzie mieściło się przedszkole z oddziałem żłobkowym. Zanim miasto ruszy z inwestycją, musi zająć się aktualizacją dokumentów, które zostały przygotowane dwa lata temu.

Centrum Gorzowa będzie bez wody

8 lipca 2019, 16:20
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje, że we wtorek od rana do popołudnia mieszkańcy kilku ulic w centrum Gorzowa nie będą mieli wody. Wszystko przez prace modernizacyjne sieci wodociągowej.

2-latek zamknął rodziców na balkonie

8 lipca 2019, 12:00
Do nietypowej interwencji doszło w poniedziałek przy ul. Wiedeńskiej w Gorzowie. Na balkonie zostali zamknięci rodzice 2-letniego chłopca, którzy wyszli na zewnątrz na papierosa. Dziecko zatrzasnęło drzwi, ale nie potrafiło już ich otworzyć. Na miejsce została wezwana policja i straż pożarna.

W końcu doczekamy się remontu stadionu lekkoatletycznego?

8 lipca 2019, 11:26
Władze Gorzowa otrzymają 5 mln zł dofinansowania z ministerstwa sportu na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego. To oznacza, że magistrat będzie musiał poszukać pieniędzy na inwestycję, która łącznie może kosztować blisko 13 mln zł.

Butelkomaty w Gorzowie jeszcze nie teraz

6 lipca 2019, 16:34
Pomysł ustawienia butelkomatu w Gorzowie spodobał się mieszkańcom. Żadna inicjatywa nie miała takiego pozytywnego odzewu wśród gorzowian, jak właśnie propozycja radnego Roberta Surowca, który wnioskował do prezydenta o ustawienie buletkomatu w naszym mieście. Niestety zbyt szybko tej maszyny nie doczekamy się w Gorzowie.

Co słychać na remontowanej ul. Kostrzyńskiej? [zdjęcia]

5 lipca 2019, 12:10
Wykonawca przebudowy ul. Kostrzyńskiej prowadzi obecnie prace na kilku etapach. Niedawno rozpoczął również budowę nowego wiaduktu kolejowego na Zatorze. Cała inwestycja ma zakończyć się w grudniu, ale ul. Kostrzyńska będzie przejezdna wcześniej.


Fotoreportaże


x