Wiadomości › Miejskie

Przetarg na oświetlenie stadionu żużlowego został unieważniony!

21 stycznia 2022, 16:00
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie unieważnił właśnie trzeci przetarg na modernizację oświetlenia murawy na stadionie żużlowym im. Edwarda Jancarza. Chociaż do przetargu zgłosiło się 5 firm, to niestety jedyna oferta, która mieściła się w budżecie nie spełnia wymogów formalnych.

TEDi i Kaes otworzą się w N-Parku

21 stycznia 2022, 15:27
W czwartek 27 lutego w N-Parku otworzy się pierwszy w Gorzowie sklep TEDi. Natomiast pod koniec lutego zaplanowano otwarcie sklepu Kaes. Są to ostatni dwaj najemcy nowego parku handlowego, który powstał przy ul. Chemicznej w Gorzowie.

Trwają przygotowania do przebojowej zimy w Gorzowie [zdjęcia]

21 stycznia 2022, 12:51
W piątkowy poranek na Starym Rynku w Gorzowie trwają przygotowania do „Przebojowej Zimy w mieście z Radiem Zet”. Będzie sztuczne lodowisko czy też górka do snowtubingu. Start o godz. 15.

Radny chce, aby dron sprawdzał, kto pali śmieciami

20 stycznia 2022, 10:44
Strażnicy miejscy sprawdzają czym palą w piecach mieszkańcy Gorzowa. Kontrole odbywają się najczęściej na wniosek innych gorzowian. Natomiast radny Piotr Wilczewski proponuje, aby straż miejska miała na wyposażeniu drona antysmogowego, który w szybki sposób sprawdzałby czym palą w piecach gorzowianie.

Czy czujesz się bezpiecznie w Gorzowie?

19 stycznia 2022, 10:17
Władze Gorzowa chcą sprawdzić czy mieszkańcy czują się bezpiecznie w mieście. W tym celu została przygotowana ankieta zawierająca 13 pytań. Urzędnicy czekają na odpowiedzi do 15 lutego.

Grażyna Wojciechowska ma swój mural. Będzie też ławeczka i skwer jej imienia?

18 stycznia 2022, 12:32
Gorzowscy artyści z ARToteki upamiętnili zmarłą radną Grażynę Wojciechowską. Na Filarach Sztuki został namalowany mural z wizerunkiem Wojciechowskiej. Natomiast radna Alicja Burdzińska proponuje, aby w pobliżu Urzędu Miasta Gorzowa została ustawiona ławka z figurą Grażyny Wojciechowskiej, a skwer przy Herberta i Warszawskiej został nazwany jej imieniem.

Woda i prąd na doładowanie. ZGM walczy z dłużnikami

17 stycznia 2022, 10:35
Osoby mieszkające w lokalach socjalnych i nie płacące rachunków to spory problem dla Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie. Dlatego też w kolejnych budynkach, gdzie znajdują się mieszkania socjalne, a lokatorzy zalegają z opłatami, są montowane liczniki przedpłatowe.

Mieszkańcy Gorzowa składają wnioski o dodatek osłonowy

17 stycznia 2022, 08:05
Do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie wpłynęło już prawie 600 wniosków o przyznanie dodatku osłonowego. Punkt ich składania znajduje się w dwóch oznakowanych miejscach przy ul. Teatralnej.

Gorzów: Nasze drogie parkowanie

17 stycznia 2022, 07:50
Od poniedziałku 17 stycznia obowiązują nowe, wyższe opłaty za parkowanie na terenie Strefy Płatnego Parkowania w Gorzowie. Za 15 minut parkowania zapłacimy 1 zł, natomiast za godzinę 3,5 zł.

Alert RCB. Mieszkańcy dostają ostrzeżenia o silnym wietrze

16 stycznia 2022, 16:57
W poniedziałek ma mocno wiać, w porywach nawet do 100 km/h. Możliwe są również przerwy w dostawie prądu. Przed zagrożeniem ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, a operatorzy wysyłają na telefony alerty.


Fotoreportaże