Miejskie

Gorzów: Woda w Kłodawce jest brązowa. Coś zanieczyściło rzekę [zdjęcia]

30 września 2022, 16:41
Czytelnicy portalu gorzowianin.com alarmują, że woda w rzece Kłodawce ma kolor brązowy. Jak się okazało, zanieczyszczona woda wpływa do rzeki z jednego z kanałów w rejonie skrzyżowania ul. Mickiewicza i Krasinskiego.

Doszło do awarii sieci ciepłowniczej. Mieszkańcy nie będą mieć ogrzewania

30 września 2022, 13:43
Przy ul. Czereśniowej w Gorzowie doszło do awarii sieci ciepłowniczej. PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłowni w Gorzowie informuje, że prace naprawcze rozpoczną się w poniedziałek 3 października i potrwają do godzin wieczornych 4 października. Na czas naprawy, mieszkańcy bloków przy ul. Bohaterów Lenino oraz budynków przy ul. Czereśniowej nie będą mieć ogrzewania.

Wokół centrum Gorzowa, czyli przedostatni spacer po mieście

30 września 2022, 11:36
W sobotnie przedpołudnie 1 października odbędzie się 7 z 8 zaplanowanych spacerów po Gorzowie w ramach cyklu „ChodźMY na spacer”. Tym razem uczestnicy spaceru będą poruszali się po centrum miasta – odwiedzą bulwary, park muzealny czy pałac Gustava Schroedera. Przewodnikiem będzie tradycyjnie Zbigniew Rudziński.

Ostanie dni dworca PKS w Gorzowie. W środku hula tylko wiatr [zdjęcia]

29 września 2022, 17:08
Tak wygląda dworzec autobusowy PKS w ostatnich dniach jego komercyjnej działalności. Służył mieszkańcom Gorzowa od ponad 46 lat. Na dwa dni przed definitywnym zamknięciem dworca czynna była toaleta za 4 złote (!), jeden automat z kawą oraz jedna z pięciu kas biletowych.

Gorzów: Sukces programu in vitro. Są kolejne ciąże

29 września 2022, 08:33
Pary z Gorzowa, które zmagają się z problemem niepłodności mogą zgłaszać się do programu in vitro. W tym roku zgłosiło się aż 66 par, a 6 z nich spodziewa się dziecka. Jedna z gorzowianek zapłodniona metodą in vitro jest w ciąży mnogiej.

Na Staszica w klatkach będzie zimno. Spółdzielnia odłączy kaloryfery

28 września 2022, 13:26
Sezon grzewczy jeszcze w pełni nie ruszył, a już niektórzy przykręcają kurki z ogrzewaniem. Spółdzielnia Mieszkaniowa Staszica w Gorzowie Wielkopolskim poinformowała swoich mieszkańców, że ze względu na wzrost cena za ogrzewanie, od dnia 29.09.2022 sukcesywnie będą odłączane kaloryfery na klatkach schodowych. Mieszańcy swoje uwagi w tej sprawie mogą zgłaszać do administracji SM Staszica.

Chcą dodatek węglowy, ale... nie płacą za śmieci

27 września 2022, 12:54
Trwa nabór wniosków o dodatek węglowy dla osób, których głównym źródłem ogrzewania domu lub mieszkania jest węgiel. Zgodnie z nowelizacją ustawy o dodatku węglowym, każda osoba, która złożyła wniosek o pieniądze na węgiel, będzie sprawdzana czy płaci za odbiór śmieci. Związek Celowy MG-6 znalazł już 5 osób, które nie były w systemie odpadowym.

Ktoś wyrzucił małe kotki w lesie. Były skazane na pewną śmierć

26 września 2022, 14:04
W niedzielę 25 września przypadkowa osoba znalazła porzucone kociaki. Dwa małe kotki zostały wyrzucone w lesie pomiędzy Gorzowem, a Kłodawą. Kotki były wygłodniałe, brudne i chore. OTOZ Animals Gorzów apeluje o wsparcie w leczeniu 2-miesięcznych maluchów, które były skazane na pewną śmierć.

Stan po burzy. Naprawa szkód będzie kosztować 1 mln zł [film]

26 września 2022, 12:25
Na początku września przez Gorzów i okolice przeszła burza, której towarzyszyły rekordowe opady deszczu oraz gradobicie. Rwąca woda wyrządziła wiele szkód na terenie miasta – zapadła się skarpa przy rondzie Santockim oraz przy ścieżce nad Wartą, zostały rozmyte drogi i zniszczone chodniki. Władze Gorzowa szacują, że naprawa szkód wyniesie ponad 1 mln zł.

Kibicuj Stali Gorzów w strefie kibica na bulwarze

24 września 2022, 17:50
W niedzielę 25 września w Lublinie odbędzie się decydujące starcie, jeżeli chodzi o finał drużynowych mistrzostw Polski. Stal Gorzów jest o krok od zdobycia mistrzowskiego tytułu. Na kibiców gorzowskiego klubu czeka specjalna strefa kibica, która decyzją prezydenta Jacka Wójcickiego zostanie utworzona na Bulwarze Zachodnim.


Fotoreportaże