Wiadomości › Miejskie

Na cmentarzu będzie bezpieczniej. Zostanie wybudowane nowe oświetlenie

18 października 2021, 16:10
Władze Gorzowa szykują się do kolejnej inwestycji na terenie cmentarza przy ul. Żwirowej. Nekropolia zostanie nie tylko rozbudowana, ale pojawi się na niej nowe oświetlenie. Rozbudowa oświetlenia dotyczyć będzie przede wszystkim bocznych alejek oraz nowej części cmentarza.

Gorzowianie pożegnali tragicznie zmarłego 4-letniego Piotrusia. W niebo poleciały balony [film i zdjęcia]

16 października 2021, 15:29
W sobotnie popołudnie na cmentarzu przy ul. Żwirowej w Gorzowie odbył się pogrzeb 4-letniego Piotrusia, który został śmiertelnie potrącony przez kierowcę chevroleta. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyły setki mieszkańców Gorzowa, którzy chcieli pożegnać tragicznie zmarłego chłopca. Oprócz białych róż i maskotek, gorzowianie przynieśli białe balony, które następnie zostały wypuszczone w niebo.

W sobotę pogrzeb 4-letniego Piotrusia. Będą dodatkowe autobusy na cmentarz

15 października 2021, 11:01
Wielu mieszkańców Gorzowa poruszyła tragiczna śmierć 4-letniego Piotrusia. Dlatego też w sobotę na pogrzebie chłopca spodziewane są tłumy gorzowian. Rodzina 4-latka prosi, aby każdy kto przyjdzie na pogrzeb, przyniósł ze sobą białe balony wypełnione helem, które następnie zostaną wypuszczone w niebo. Natomiast MZK wspólnie z Urzędem Miasta Gorzowa uruchamia dodatkowe autobusy na cmentarz.

Gorzów: Nie będzie świątecznego oświetlenia za 500 tys. zł

14 października 2021, 11:43
Władze Gorzowa właśnie unieważniły przetarg na świąteczne oświetlenie miasta. Wszystko przez to, że jedyna firma, która złożyła swoją ofertę chciała aż 496 tys. 426 zł za wykonanie usługi, czyli o 195 tys. 145 zł więcej, niż zapisało na ten cel miasto. Dlatego też postępowanie zostało unieważnione. To oznacza, że w najbliższych tygodniach zostanie ogłoszony nowy przetarg.

Gorzowscy Romowie zagrożeni zlinczowaniem. Stowarzyszenie wydaje oświadczenie

13 października 2021, 12:39
Do naszej redakcji wpłynęło oświadczenie Stowarzyszenia Romów w Polsce w sprawie podawania w mediach przez niektórych dziennikarzy narodowości sprawców czynów zabronionych.

Pomóżmy rodzinie tragicznie zmarłego 4-letniego Piotrusia

12 października 2021, 23:04
W niedzielę w Gorzowie doszło do tragedii. Na oczach swojego ojca zginął 4-letni Piotruś. Rodzina chłopca jest w trudnej sytuacji finansowej, dlatego ludzie dobrej woli chcą wesprzeć rodziców 4-latka i zorganizowali zrzutkę. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na organizację pogrzebu i budowę pomnika. Cel to 15 tys. zł.

Na nadwarciańskim bulwarze w końcu zostanie wybudowana... toaleta

12 października 2021, 17:47
Od wielu lat mieszkańców Gorzowa wnioskowało o wybudowanie miejskiej toalety na nadwarciańskich bulwarach, ponieważ wiele osób spędza tam wolny czas, a nie ma gdzie pójść za potrzebą. Jak się okazuje, władze Gorzowa w końcu zamierzają rozwiązać ten problem i zapowiadają budowę toalety miejskiej na Bulwarze Wschodnim.

Radny chce przeznaczenia pieniędzy z remontu Starego Rynku na rozbudowę skateparku

11 października 2021, 13:31
Wykonawca wycofał się z remontu nawierzchni Starego Rynku, więc miasto ma w budżecie zaoszczędzone 1,1 mln zł. Dlatego też radny Piotr Wilczewski chce, aby pieniądze zostały przeznaczone na rozbudowę skateparku. W tym przypadku przetarg został unieważniony, ponieważ oferta potencjalnego wykonawcy przekraczała założony budżet o ponad 600 tys. zł.

Oferty na oświetlenie stadionu żużlowego szokują. Co dalej z inwestycją?

9 października 2021, 20:45
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie otworzył oferty, które wpłynęły do przetargu na modernizację oświetlenia murawy na stadionie żużlowym im. Edwarda Jancarza. Miasto przeznaczyło na ten cel 600 tys. zł, natomiast kwoty jakie zaproponowały firmy po prostu szokują. Najtańsza oferta wynosi prawie 1,9 mln zł, a najdroższa przekracza 3 mln zł. Dlatego też OSiR zamierza unieważnić przetarg.

Gorzów: Chętne pary wciąż mogą zgłaszać się do programu in vitro

9 października 2021, 14:54
Pary z Gorzowa, które zmagają się z problemem niepłodności mogą wciąż zgłaszać się do programu in vitro, który jest dofinansowany z budżetu miasta Gorzowa. Jak zapewnia klinika, która jest realizatorem programu, wciąż są jeszcze wolne miejsca na 2021 rok. Natomiast osoby chcące skorzystać z pomocy w 2022 roku, będą mogły wysyłać swoje zgłoszenia od stycznia.


Fotoreportaże