Wiadomości › Miejskie

Kiedy ruszy sezon grzewczy?

26 września 2020, 12:00
Pogoda w najbliższych dniach nie będzie nas rozpieszczać, a co za tym idzie w naszych mieszkaniach będzie po prostu zimno. W związku z tym do gorzowskiej elektrociepłowni trafiają już pierwsze wnioski o uruchomienie centralnego ogrzewania.

Koronawirus w gorzowskim Domu Pomocy Społecznej

26 września 2020, 08:00
W Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie potwierdzono obecność koronawirusa u jednego z pracowników. Na kwarantannę trafiło łącznie trzech pracowników wraz z rodzinami.

Awantura o "melinę w centrum"

24 września 2020, 11:33
Pijalnia piwa i wódki, która zupełnie niedawno otworzyła się dla gorzowian, wzbudziła u radnego partii rządzącej skrajnie negatywne emocje. Napisał w tej sprawie pismo do władz miasta.

Koronawirus w dwóch podstawówkach

23 września 2020, 08:32
W Szkole Podstawowej nr 13 w Gorzowie potwierdzono obecność koronawirusa u jednego z uczniów. Na kwarantannę trafiła cała klasa łącznie z rodzinami. COVID-19 wykryto również u jednej z nauczycielek w Szkole Podstawowej w Santoku. Tam kwarantanną objęto jedną klasę wraz z rodzinami oraz nauczycieli z bliskiego kontaktu.

Piękna gorzowianka została Miss Ziemi Lubuskiej! [zdjęcia]

21 września 2020, 14:55
W minioną niedzielę 20 września odbyła się gala finałowa konkursu Miss Ziemi Lubuskiej oraz Miss Nastolatek Ziemi Lubuskiej 2020. Tytuł Miss Ziemi Lubuskiej trafił do 24-letniej Julii Gryczan z Gorzowa, a trzecią wicemiss nastolatek została 16-letnia Laura Sembratowicz.

Kilkaset drzew pójdzie pod topór

16 września 2020, 12:32
Do przetargu na wycinkę 424 sztuk drzew na terenie Gorzowa zgłosiły się aż cztery firmy. Teraz urzędnicy analizują złożone oferty. Wykonawca będzie musiał się zająć wycinką drzew w kilkudziesięciu różnych lokalizacjach w mieście. Powód? Są to drzewa obumarłe lub zagrażające bezpieczeństwu mieszkańców.

Wyprzedaż garażowa na Sadach

15 września 2020, 09:29
W sobotę 19 września na os. Sady w Gorzowie odbędzie się nietypowe wydarzenie - wyprzedaż garażowa wraz z licytacją rowerów z akcji #NakręconyGorzów. Wszystko organizuje inicjatywa społeczna Gorzów to My, a udział może wziąć każdy chętny mieszkaniec.

Nie będzie monitoringu na cmentarzu

11 września 2020, 11:33
Mieszkańcy Gorzowa, którzy zwrócili się do portalu gorzowianin.com podkreślają, że nie czują się na cmentarzu, ponieważ na terenie nekropolii dochodzi do wielu kradzieży – od kwiatów i zniczy, poprzez wyrywanie torebek kobietom. Dlatego też chcą monitoringu na terenie cmentarza. Jak informuje zarządca cmentarza, monitoringu nie będzie, bo przekracza to możliwości techniczne i finansowe spółki.

Nie sprzątasz po psie? Teraz nie będziesz miał wymówki

9 września 2020, 12:18
Na terenie Gorzowa rozpoczęło się instalowanie dystrybutorów na woreczki na psie odchody oraz tabliczek informujących o konieczności sprzątania po psach. Pojawią się w parkach i na miejskich skwerach.

Rozbój na cmentarzu. Mieszkańcy chcą monitoringu

9 września 2020, 11:39
W miniony weekend na cmentarzu przy ul. Żwirowej doszło do rozboju. Mężczyzna wyszarpał torebkę kobiecie sprzątającej grób i uciekł. Mieszkańcy podkreślają, że na terenie nekropolii dochodzi do wielu kradzieży i nie czują się tam bezpiecznie. Dlatego też chcą monitoringu na cmentarzu i zamierzają zbierać podpisy pod petycją w tej sprawie, która trafi do prezydenta Gorzowa.


Fotoreportaże


x