Wiadomości › Miejskie

Koncerty na Starym Rynku przyciągnęły gorzowian [film]

6 lipca 2020, 12:35
Centrum Gorzowa dawno nie widziało takich tłumów, jakie zebrały się podczas weekendowych koncertów w ramach projektu „Dobry wieczór Gorzów”. Mieszkańcy zajęli wszystkie dostępne miejsca siedzące na Starym Rynku i deptaku. Nie było żadnej wolnej ławki, a wiele osób po prostu stało słuchając muzyki.

Zobacz, jak wygląda gorzowski deptak nocą [zdjęcia]

3 lipca 2020, 09:48
Zupełnie jak nie Gorzów – to można było usłyszeć od mieszkańców, którzy wybrali się w czwartkowy wieczór na deptak i Stary Rynek. Podświetlone torowisko, kiedy nadjeżdża tramwaj Twist, nowe ławki, oświetlenie, a do tego zieleń i czynne do późnych godzin ogródki gastronomiczne – to obraz obecnego centrum miasta.

Pożar wybuchł podczas mszy w katedrze. Alarm włączył się kilka razy [film]

1 lipca 2020, 10:07
Dokładnie 1 lipca mijają trzy lata od pożaru wieży gorzowskiej katedry. Remont świątyni powoli zbliża się do końca, tak samo jak proces w sprawie pożaru. Na ławie oskarżonych zasiada obecny proboszcz katedry, który jest usłyszał zarzuty związane z niedopełnieniem obowiązków i szeregiem zaniedbań, które miały doprowadzić do pożaru.

Coraz więcej ławek na deptaku [zdjęcia]

30 czerwca 2020, 21:19
Deptak przy Sikorskiego ma być gotowy na czwartek 2 lipca. We wtorek wykonawca zajmował się montażem kolejnych ławek, które zostały przywiezione na deptak.

W Gorzowie Trzaskowski bezkonkurencyjny

29 czerwca 2020, 10:31
Są już oficjalne wyniki wyborów z wszystkich okręgów wyborczych w Gorzowie. W naszym mieście bezapelacyjnie wygrywa Rafał Trzaskowski. Kandydat PO zdobywa ponad 42 procent wszystkich głosów. Drugi jest Andrzej Duda, na którego zagłosował co trzeci wyborca. Niecałe 15% głosów zdobył Szymon Hołownia.

Zobacz jak głosują gorzowianie

28 czerwca 2020, 19:53
Mieszkańcy Gorzowa tłumnie ruszyli do urn. To pokazują najnowsze statystyki przekazane przez Państwową Komisję Wyborczą. W niedzielę na godz. 17 w Gorzowie zagłosowało 50,16% osób uprawnionych do głosowania. Natomiast lokal wyborczy mieszczący się w Domu Studenta może pochwalić się frekwencją wynoszącą aż 62,24%.

Gorzowianie tłumnie ruszyli do urn

28 czerwca 2020, 11:49
Jak informuje Państwowa Komisja Wyborcza, wszystkie lokale w Gorzowie i okolicach są otwarte. Na godzinę 11:30 nie zanotowano żadnych incydentów. Nie doszło też do złamania ciszy wyborczej.

Gorzów jest miastem dla pokoleń?

26 czerwca 2020, 09:43
Urzędnicy rozpoczęli prace nad Strategią Miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030. „Miasto dla pokoleń” to hasło przewodnie strategii. W stworzeniu dokumentu pomogą nie tylko naukowcy i fachowcy, ale również mieszkańcy.

Prezydent Wójcicki z absolutorium

24 czerwca 2020, 16:11
Podczas czerwcowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, prezydent Jacek Wójcicki otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2019 roku oraz otrzymał wotum zaufania od gorzowskich radnych.

IMGW ostrzega przed burzami z gradem

24 czerwca 2020, 15:20
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem na terenie Gorzowa i województwa lubuskiego. W czwartek 25 czerwca mogą wystąpić miejscami burze z intensywnymi opadami deszczu oraz porywami do 70 km/h. Lokalnie mogą wystąpić również opady gradu.


Fotoreportaże


x