Wiadomości › Miejskie

Społecznicy znów w akcji. Walczą z brzydotą w mieście [zdjęcia]

27 listopada 2020, 10:14
Mieszkańcy działający w ramach Stowarzyszenia na Rzecz Estetyki Miasta Gorzowa wzięli po raz kolejny sprawy w swoje ręce. Tym razem zajęli się usuwaniem bazgrołów z przeróżnych powierzchni przy ul. 30 Stycznia oraz zagospodarowali klomby drzew, gdzie posadzili kwiaty.

Będą trzy niedziele handlowe w grudniu

26 listopada 2020, 09:37
Rząd zdecydował się wprowadzić dodatkową niedzielę handlową przed świętami Bożego Narodzenia. Wcześniej, przedświąteczne zakupy moglibyśmy zrobić w niedzielę 13 i 20 grudnia, natomiast według najnowszego projektu ustawy, zakaz handlu zostanie również zniesiony w niedzielę 6 grudnia. Wszystko po to, aby zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w tym samym czasie.

Gorzów: Jedni oszczędzają, drudzy mają wysokie niedopłaty

25 listopada 2020, 11:15
Zmiana systemu ogrzewania na dobre wyszła większości rodzin w śródmieściu Gorzowa, którym w mieszkaniach zlikwidowano piece kaflowe i podłączono do centralnego ogrzewania. Jak informuje Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, blisko 800 rodzin otrzyma zwrot wpłaconych zaliczek. Średnia kwota nadpłaty na rodzinę wyniesie 510 zł. Natomiast 700 gospodarstw domowych ma niedopłaty, które wynoszą średnio 580 zł. Bardzo często niedopłaty dotyczyły osób zajmujących lokale bez tytułu prawnego, posiadających zaległości, objętych prawomocnym wyrokiem o eksmisję czy zakłócających porządek domowy.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gorzowie odwołany

24 listopada 2020, 11:01
Najpierw został odwołany "Sylwester pod chmurką", później prezydent Gorzowa podjął decyzję o odwołaniu miejskiej Wigilii na Starym Rynku. Teraz już wiadomo, że również Jarmark Bożonarodzeniowy na deptaku nie dojdzie do skutku. Wszystko przez pandemię koronawirusa i wprowadzone obostrzenia.

Społecznicy w walce z wandalami

23 listopada 2020, 18:43
Pan Tymon, mieszkaniec Gorzowa napisał list do redakcji. Opisał w nim, jak wspólnie ze znajomymi z zagranicy postanowili oczyścić nieco z graffiti nasze miasto. Niestety, radość naszego czytelnika nie trwała zbyt długo, bo zaledwie po kilku dniach od kilkugodzinnego szorowania, znów w tym samym miejscu pojawiły się szepczące napisy.

Basen zostanie otwarty dla gorzowskich sportowców!

13 listopada 2020, 12:53
W poniedziałek 16 listopada zostanie otwarty basen sportowy w Gorzowie dla osób trenujących sporty pływackie. To odpowiedź władz miasta i zarządu Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Słowianka na apel środowiska pływackiego, które tłumaczyło, że przerwanie treningów wyeliminuje ich z możliwości startów w całym nadchodzącym sezonie.

Gorzów: Galerie handlowe świecą pustkami

13 listopada 2020, 09:48
Galerie handlowe świeca pustkami. W trzech największych gorzowskich galeriach ruch w ciągu dnia jest znikomy, nieco więcej osób pojawia się po południu. Najemcy alarmują, że taki stan rzeczy szybko doprowadzi ich do bankructwa i apelują o przywrócenie pełnego funkcjonowania centrów handlowych nie później niż od 30 listopada.

18 listopada rusza wsparcie dla seniorów

12 listopada 2020, 13:54
Wolontariusz zrobi zakupy, przywiezie obiad, czy wyprowadzi psa. Miasto Gorzów dołączyło się do ogólnopolskiej akcji „Wspieraj seniora” i dołożyło z własnej kasy ponad 85 tysięcy złotych. Na pomoc mogą liczyć ci, którzy ukończyli 70 rok życia.

Długi Lubuszan: nie płacimy za czynsz i telefon

12 listopada 2020, 13:06
Co ósmy mieszkaniec naszego regionu przyznaje się, że w obawie o utratę płynności finansowej, przestaje płacić za czynsz. To właśnie opłaty do spółdzielni mieszkaniowych, czy wspólnot mieszkaniowych, są obok rachunków za telefon i media do najczęściej opóźnianych zobowiązań. Teraz, w dobie pandemii COVID-19 jest jeszcze gorzej.

Biało-czerwone iluminacje w Gorzowie [film i zdjęcia]

11 listopada 2020, 19:54
Z uwagi na sytuację epidemiczną, tegoroczne obchody Święta Niepodległości zostały ograniczone do minimum, a większość wydarzeń kulturalnych odbywa się w sieci. Natomiast władze Gorzowa zdecydowały się oświetlić budynek magistratu w kolorze biało-czerwonym. Podobne iluminacje pojawiły się na budynku Filharmonii Gorzowskiej i IV Liceum Ogólnokształcącego.


Fotoreportaże


x