Wiadomości › Miejskie

Radni powołali Centrum Edukacji Zawodowej, chociaż szkoła jest ciągle w budowie

25 lutego 2021, 10:19
Podczas środowej sesji Rady Miasta Gorzowa, radni powołali Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Oficjalnie placówka ruszy 1 września 2021 roku, ale na początek zajęcia będą odbywać się przy ul. Pomorskiej. Wszystko przez to, że jej docelowa siedziba przy ul. Warszawskiej jest ciągle w budowie. Inwestycja ma kosztować prawie 104 mln zł.

Zgłoś swój obywatelski pomysł. Do podziału jest prawie 7,5 mln zł

24 lutego 2021, 11:11
W poniedziałek 8 marca rusza nabór wniosków do budżetu obywatelskiego 2022. Każdy mieszkaniec Gorzowa może zaproponować swój pomysł do realizacji. Może to być remont chodnika, budowa placu zabaw czy nawet organizacja imprezy tematycznej dla gorzowian. Na realizację zadań zgłoszonych przez mieszkańców miasto przeznaczy aż 7 mln 455 tys. zł.

Parkomaty na terenie gorzowskiej giełdy już działają

22 lutego 2021, 11:29
W niedziele 21 lutego lutego zostały uruchomione parkomaty na terenie giełdy przy ul. Szczecińskiej i Złotego Smoka w Gorzowie. Co istotne, teraz za parkowanie trzeba będzie płacić przez cały tydzień, a nie tak jak do tej pory podczas niedzielnej giełdy. Brak biletu będzie słono kosztował, bo aż 95 zł.

Mieszkańcy na własną rękę szukają zaginionego pana Władysława

20 lutego 2021, 14:31
Cały czas trwają poszukiwania pana Władysława, który w środowe popołudnie po wyjściu ze szpitala na Dekerta zaginął. Mężczyzna chorujący na Alzheimera do tej pory nie wrócił do miejsca zamieszkania oraz nie nawiązał kontaktu z bliskimi. W poszukiwania 80-latka włączyli się mieszkańcy Gorzowa.

W Gorzowie powstanie nowoczesna spalarnia śmieci?

16 lutego 2021, 10:07
Podczas poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego została przyjęta Strategia Województwa Lubuskiego w której zapisano miasto Gorzów, jako lokalizację budowy nowoczesnej spalarni odpadów. Spalarnia będzie inwestycją wojewódzką i zostanie zlokalizowania najprawdopodobniej na terenie Chróścika.

Dziki pojawiły się pod szkołą rodzenia na Dekerta

13 lutego 2021, 12:00
W piątkowe popołudnie na terenie Wielospecjalistycznego Szpitala przy ul. Dekerta pojawiły się dziki. Zwierzęta spacerowały oraz ryły ziemię w okolicach szkoły rodzenia, rehabilitacji i budynku apteki. Szpital apeluje, aby nie zbliżać się do dzików oraz ich nie dokarmiać.

Mieszkańcy niecierpliwią się z powodu przedłużających się prac na Myśliborskiej

12 lutego 2021, 16:00
Rozbudowa ul. Myśliborskiej do dwóch pasów miała być lekiem na korki prowadzące do strefy przemysłowej w godzinach szczytu, kiedy w zakładach pracy są zmiany. Niestety inwestycja się przedłuża, a mieszkańcy stojący w korkach niecierpliwą się z tego powodu i dopytują się, kiedy w końcu droga będzie gotowa.

Zakochaj się w Gorzowie na Walentynki

12 lutego 2021, 11:45
Walentynki już w niedzielę 14 lutego, więc sporo osób zastanawia się, jak spędzić ten dzień lub wieczór ze swoją drugą połówką. Jak się okazuje, wydział promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa przygotował dla mieszkańców muzyczno-fotograficzną niespodziankę na Starym Rynku.

Parking Filharmonii Gorzowskiej będzie płatny, ale z wyjątkami

12 lutego 2021, 11:10
Od kilku lat dwupoziomowy parking Filharmonii Gorzowskiej zamienił się w miejsce garażowe dla wielu mieszkańców okolicznych bloków, a przestał pełnić funkcję parkingu dla melomanów i osób, które chcą coś szybko załatwić w centrum Gorzowa. Dlatego też Filharmonia Gorzowa chce ogłosić przetarg na zarządzanie obiektem. Firma, która wygra postępowanie będzie zajmowała się nie tylko utrzymaniem parkingu, ale również pobieraniem opłat. Te mają nie dotyczyć melomanów oraz prawdopodobnie mieszkańców zostawiających swoje auto krócej niż godzinę.

Słowianka otwiera basen i lodowisko!

11 lutego 2021, 15:36
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich osób, które nie mogły się doczekać otwarcia basenów. Od piątku 12 lutego zostanie otwarty basen sportowy na Słowiance. Mało tego, zostanie otwarte również lodowisko. Zarówno basen, jak i lodowisko będzie funkcjonowało w reżimie sanitarnym.


Fotoreportaże