Wiadomości › Miejskie

Ławeczki na cmentarzu do likwidacji?

20 lutego 2020, 12:56
Przy wielu grobach na cmentarzu przy ul. Żwirowej stoją ławki, jedne są mniejsze, inne większe. Niestety wiele z nich uniemożliwia przejście pomiędzy grobami konduktom pogrzebowym lub osobom niepełnosprawnym. Dlatego też zarządca cmentarza wysłał pisma do kilkudziesięciu osób z prośbą o usunięcie ławeczek.

Włoskie smaki na Starym Rynku [film]

19 lutego 2020, 20:45
Tutti Santi to nowe miejsce na kulinarnej mapie miasta. Włoska restauracja otwiera swoje drzwi dla klientów już w czwartek 20 lutego. W budynku dawnego Kokosa na Starym Rynku będą serwowane dania nie tylko oparte o oryginalne włoskie produkty, ale też receptury wielokrotnego mistrza Europy i Włoch w pizzy klasycznej, który osobiście szkolił pracowników.

Lekarz krytykuje antyaborcyjną furgonetkę

19 lutego 2020, 14:33
Widok antyaborcyjnej furgonetki, która od kilku dni stoi na parkingu koło Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Dekerta w Gorzowie oburza nie tylko mieszkańców, ale i lekarzy. Dlatego głos w sprawie postanowił zabrać chirurg, który na co dzień ratuje życie noworodków.

Mieszkańcy Gorzowa żądają ukarania winnych masakry jeży

19 lutego 2020, 08:51
W sieci pojawiła się petycja dotycząca ukarania winnych masakry jeży, do jakiej doszło na miejskiej działce przy ulicy Niepodległości w miniony piątek. Autorem petycji jest gorzowski inspektorat OTOZ Animals.

Nowe miejsce dla maluchów w Gorzowie

18 lutego 2020, 08:18
Przy Przedszkolu Miejskim nr 2 został otwarty nowy punkt przedszkolny przy ul. Mieszka I. Miejsce znalazło tutaj 25 dzieci w wieku 3 i 4 lat. W poniedziałek odbyło się uroczyste otwarcie placówki.

Kolejne wiaty przystankowe zniszczone

16 lutego 2020, 11:05
Nie ma w Gorzowie weekendu podczas którego nie doszłoby do zniszczeniach wiat przystankowych. Tak było również i tym razem. W nocy z piątku na sobotę zostały wybite szyby na dwóch przystankach autobusowych.

Z miłości do Gorzowa [film]

14 lutego 2020, 20:00
W Walentynki mieszkańcy Gorzowa zebrani na Starym Rynku stworzyli świecące „serce dla Gorzowa. Wspólnie udało się pobić rekord Polski w próbie stworzenia największego „świecącego obrazu z ludzi”.

Od kiedy będziemy płacić więcej za śmieci?

14 lutego 2020, 15:23
Firma Eneris złożyła odwołanie od rozstrzygnięcia przetargu na wywóz śmieci z terenu Związku Celowego Gmin M6. To oznacza, że przesunięciu może ulec termin wprowadzenia obowiązkowej segregacji odpadów oraz podwyżki cen za odbiór odpadów. Początkowo planowano, że nowe przepisy miały wejść 1 marca. Teraz może to być nawet 1 kwietnia.

Nie będzie kar dla wykonawcy ul. Sikorskiego

14 lutego 2020, 08:26
Termin zakończenia prac przy ul. Sikorskiego po raz kolejny został przełożony. Tym razem inwestycja ma zostać ukończona do 21 czerwca 2020 roku. Wiele osób dopytywało się skąd wzięły się kolejne opóźnienia przy przebudowie drogi. Miasto postanowiło zabrać głos i wytłumaczyć skąd wzięły się opóźnienia. Jak podkreślają urzędnicy wystąpiły okoliczności niezależne od wykonawcy, dlatego też nie będzie kar umownych.

Gorzowianie zatańczą przeciwko przemocy

13 lutego 2020, 11:14
Po raz kolejny Gorzów włączy się w akcję „Nazywam się Miliard”. Dlatego też w piątek 14 lutego na Kwadracie mieszkańcy miasta zatańczą przeciwko przemocy wobec kobiet.


Fotoreportaże