Wiadomości › Miejskie

Dni Gorzowa odwołane z powodu koronawirusa

27 marca 2020, 14:20
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez miejskich do końca czerwca. To oznacza, że nie odbędą się zaplanowane na 20-21 czerwca Dni Gorzowa. Oprócz tego, miasto zamierza zrezygnować z niektórych inwestycji, aby przeznaczyć pieniądze na ratowanie lokalnej gospodarki.

Gorzowianie otrzymają specjalne ulotki o koronawirusie

27 marca 2020, 11:45
Do czterdziestu tysięcy gorzowskich gospodarstw domowych trafi ulotka informacyjna związana z epidemią koronawirusa i wprowadzonymi w związku z tym zmianami. Broszura zawiera najważniejsze informacje, dotyczące funkcjonowania Urzędu Miasta, a także innych miejskich instytucji. Są w niej również niezbędne zalecenia, dotyczące postępowania w przypadku wystąpienia objawów zakażenia.

"Odkażanie" koronawirusa po polsku

26 marca 2020, 21:06
„Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości.

Na jaką pomoc mogą liczyć przedsiębiorcy w Gorzowie? [film]

26 marca 2020, 08:26
Prezydent Jacek Wójcicki wspólnie z gorzowskimi radnymi podjął decyzję o potrzebie pomocy przedsiębiorcom w Gorzowie, którzy w drastyczny sposób odczuwają skutki pandemii koronawirusa. Dlatego też został stworzony pakiet pomocowy "gorzowska dycha" na łączną kwotę 10 mln zł.

Apel prezydenta Wójcickiego do mieszkańców Gorzowa [film]

25 marca 2020, 18:46
Od środy 25 marca obowiązują kolejne obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Dlatego też prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki postanowił zaapelować do mieszkańców, aby zostali w domach i przede wszystkim nie okłamywali medyków, tak jak miało to miejsce w Zielonej Górze.

Nie wyrzucaj śmieci do nowych pojemników, bo nikt ich nie zabierze [zdjęcia]

25 marca 2020, 13:04
Związek Celowy Gmin MG6 apeluje do mieszkańców południowej części Gorzowa oraz podgorzowskich gmin, aby nie wyrzucali śmieci do nowych pojemników, które zostały podstawione przez nowego operatora. Firma Komunalnik będzie odbierała odpady dopiero od 1 kwietnia, więc nikt tych śmieci z pojemników do tego czasu nie zabierze.

Ryneczek przy Jerzego pozostanie otwarty

25 marca 2020, 11:35
W środę frekwencja na ryneczku przy ul. Jerzego była niewielka. Większość handlowców i klientów poważnie podeszła do zakazu opuszczania domu. Podczas narady, miejski sztab kryzysowy wyraził zgodę na dalsze funkcjonowanie ryneczku przy ul. Jerzego.

Kolorowe maseczki trafią do służb [film]

24 marca 2020, 17:18
W kwiatki, kotki, piórka czy gwiazdki – tak wyglądają maseczki, które szyje pani Karolina Kluk z Gorzowa. Krawcowa włączyła się w akcję pomocową i w swojej pracowni szyje maseczki, które trafią do ratowników medycznych, strażaków czy do szpitala.

Rząd wprowadza ograniczenia w przemieszczaniu się

24 marca 2020, 13:22
We wtorek 24 marca rząd podjął kolejne decyzje w sprawie walki z koronawirusem. Od środy 25 marca zostają wprowadzone kolejne ograniczenia się m.in. w przemieszczaniu się, a także w zgromadzeniach które będą mogły wynosić maksymalnie dwie osoby.

Wyjątkowa piosenka na trudne czasy

23 marca 2020, 18:32
„Jakiś dziwny wirus nam się przypętał, myśli, że jest królem, bo świat się go lęka” - tak śpiewają siostry z Gorzowa Wielkopolskiego. W swojej piosence apelują, aby nie wpadać w panikę, ale za to przestrzegać wszystkich zasad.


Fotoreportaże