Miejskie

Seniorze, zgłoś się po pomoc. Rusza Złota Rączka dla Seniora w Gorzowie

28 marca 2023, 15:30
Od 1 kwietnia rusza kolejna edycja programu Złota Rączka dla Seniora w Gorzowie, który polega na zapewnieniu nieodpłatnej pomocy gorzowskim seniorom w drobnych, domowych naprawach. Prośbę o pomoc będzie można zgłaszać mailowo lub telefonicznie.

Wielkanocne zakupy w Gorzowie. Do której są czynne sklepy w Wielką Sobotę?

28 marca 2023, 14:00
W Wielką Sobotę 8 kwietnia sklepy na terenie Gorzowa będą czynne znacznie krócej, niż ma to miejsce w zwykły weekend. Sprawdziliśmy, do której godziny będą otwarte sklepy w Wielkanoc w Gorzowie.

Restauratorzy z Gorzowa szykują się do otwarcia ogródków gastronomicznych

28 marca 2023, 11:00
Czwarty rok z rzędu gorzowscy restauratorzy będą płacili symboliczną opłatę za zajęcie pasa drogowego pod utworzenie ogródka gastronomicznego. Tylko do tej pory miasto wydało 4 decyzje w tej sprawie. Miasto spodziewa się, że ta liczba w najbliższym czasie znacząco wzrośnie i znów będzie boom na ogródki gastronomiczne, tak jak miało to miejsce w latach ubiegłych.

Trzy firmy chcą zająć się wiosennymi nasadzeniami w mieście

27 marca 2023, 13:47
Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu realizację usługi nasadzenia i pielęgnacji na terenie miasta. Aż trzy firmy chcą się zająć wiosennymi nasadzeniami kwiatów i roślin ozdobnych na terenie Gorzowa. Kolorowe kwiaty i rośliny pojawią się w miejskich kwietnikach i donicach już w kwietniu.

Mieszkańcy narzekają na jakość chleba w piekarniach. Coraz więcej osób zaczyna piec sama [zdjęcia]

27 marca 2023, 13:00
Z powodu inflacji i rosnących cen mąki, prądu czy gazu, piekarnie musiały również podwyższyć ceny za sprzedawane pieczywo. W Gorzowie za chleb w piekarni zapłacimy średnio 6-9 zł. Coraz więcej osób narzeka na jakość sprzedawanego pieczywa i jak się okazuje, zaczyna piec chleb na własną rękę. Również sami postanowiliśmy upiec domowe pieczywo.

Gorzów: Przed nami wiosenne przymrozki

26 marca 2023, 20:30
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami w Gorzowie oraz na terenie powiatu gorzowskiego i strzelecko-drezdeneckiego. Temperatura przy gruncie może spać do nawet -3 stopni Celsjusza.

Gorzów: Gdzie i o której będą święcone pokarmy w kościołach?

26 marca 2023, 11:57
W Wielką Sobotę w poszczególnych kościołach na terenie Gorzowa odbędzie się tradycyjne święcenie pokarmów. Gdzie i o której będą święcone pokarmy w sobotę 8 kwietnia w Gorzowie? Sprawdźcie nasz Koszyczkowy Rozkład Jazdy 2023.

Ceny komunikacji miejskiej w miastach wojewódzkich. Jak wypadł Gorzów?

25 marca 2023, 20:13
Serwis Picodi przygotował zestawienie cen biletów komunikacji miejskiej w 18 miastach wojewódzkich w Polsce. Pod lupę zostały wzięte bilety jednorazowe oraz miesięczne. Gorzów zajął w tym rankingu ostanie miejsce.

Pobiegli w szczytnym celu. Taki był Bieg Kolorowej Skarpety w Gorzowie [zdjęcia]

25 marca 2023, 17:25
Pomimo kapryśnej pogody, w sobotnie popołudnie 25 marca na starcie Biegu Kolorowej Skarpety w Gorzowie stanęło 321 biegaczy. Uczestnicy imprezy nie zawiedli, było kolorowo i radośnie, a co najważniejsze w szczytnym celu.

Zmieniamy czas na letni. Co to oznacza?

25 marca 2023, 15:25
W nocy z soboty 25 marca na niedzielę 26 marca czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. To oznacza, że będziemy spać o godzinę krócej. Powrót do czasu zimowego nastąpi pod koniec października 2023 roku.


Fotoreportaże