• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Nikt nie dba o drzewa. Usychają jedno po drugim

30 maja 2023, 08:18, Marcin Kluwak
fot. czytelnik Michał
Mieszkańcy Gorzowa wskazują, że drzewa, które są sadzone podczas każdej nowej inwestycji, usychają. Wszystko przez to, że wykonawca w czasie 2-letniego okresu gwarancyjnego po prostu nie dba o drzewa. Dlatego też władze Gorzowa wprowadziły do umowy nowy zapis i mają zamiar go egzekwować.

- Dwa lata temu została przebudowana ul. Myśliborska i wzdłuż nowej drogi zostały posadzone drzewka. Obecnie około 50% drzewek jest obumarła i nadaje się do wymiany. Wygląda to fatalnie. Miasto powinno zwrócić na to uwagę i w ramach gwarancji powinny zostać posadzone nowe drzewka – podkreśla w wiadomości do redakcji czytelnik Michał.

Temat uschniętych drzew przy ul. Myśliborskiej pojawił się również podczas ostatniej Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbyła się w środę 24 maja. Radni dopytywali się co z obumarłymi drzewkami i czy wykonawca je wymieni w ramach gwarancji.

- Przebudowa ul. Myśliborskiej, w ramach której zostały dokonane nasadzenia to odpowiedzialność wykonawcy. Mamy gwarancję na utrzymanie tej zieleni. Każde uschnięte drzewo wykonawca musi wymienić na swój koszt – komentował Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Uschnięte drzewa przy każdej nowej inwestycji, to powtarzający się problem, co zauważyli sami mieszkańcy i radna Paulina Szymotowicz. - Podczas konsultacji dotyczących zieleni, mieszkańcy zwracali uwagę na problem drzew, które usychają po każdej zakończonej inwestycji. Wykonawca ma 2-letni okres gwarancji. Niestety przez ten czas nie dba o drzewa, nie podlewa ich, po prostu nie wykonuje swoich obowiązków. Dopiero pod koniec tego okresu sadzi nowe drzewa, o które i tak później nikt nie dba – mówiła Paulina Szymotowicz, radna z Koalicji Obywatelskiej.

Miasto również zauważyło, że często dochodzi do takich sytuacji, dlatego zmieniło zapisy w umowach. - Obserwowaliśmy podobne praktyki, że wykonawcy przez ten 2-letni okres nie dbali o posadzone drzewa. Dlatego też w nowych umowach został wprowadzony obowiązek pielęgnacyjny i będzie on weryfikowany – podkreśla wiceprezydent Szymankiewicz.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości