• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 15 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Protesty nie pomogły. Plac dla motocyklistów powstanie w tym miejscu

2 czerwca 2023, 09:47, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Mieszkańcy osiedla Chróścik w Gorzowie oraz radna Marta Bejnar-Bejnarowicz sprzeciwiali się budowie placu do ćwiczeń wyczynowej jazdy fanów motoryzacji przy ul. Małyszyńskiej i chcieli zmiany lokalizacji inwestycji z budżetu obywatelskiego. Jak się właśnie okazało, miasto nie zamierza zmieniać zdania w tej sprawie.

„Plac do ćwiczeń wyczynowej jazdy fanów motoryzacji” to zwycięski projekt w kategorii ogólnomiejskiej w ramach budżetu obywatelskiego 2022, który od samego początku nie miał szczęścia do realizacji. Plac dla motocyklistów najpierw miał znajdować się przy ul. Mironickiej koło drogi S3, ale ze względu na zmieniony plan zagospodarowania przestrzennego, trzeba było zmienić lokalizację. Następnie w projekcie zgłoszonym do budżetu obywatelskiego pojawił się teren przy ul. Fabrycznej, ale ostatecznie i ta lokalizacja została zmieniona.

Pod koniec kwietnia 2023 roku spółka Gorzowskie Inwestycje Miejska poinformowała, że została wybrana ostateczna lokalizacja placu i ten powstanie na działce przy ul. Małyszyńskiej. Jak dowiedział się portal gorzowianin.com chodzi dokładnie o działkę nr 91 obręb Chróścik o powierzchni niespełna 1 hektara, która znajduje się w pobliżu drogi S3, tuż obok kładki.

Protest mieszkańców Gorzowa. „Nie chcą ryku silników”

Kiedy tylko pojawiła się oficjalna informacja o nowym miejscu, gdzie ma powstać plac dla motocyklistów, od razu pojawiły się głosy sprzeciwu mieszkańców osiedla Chróścik. Mieszkańcy zebrali podpisy pod pismem protestacyjnym i złożyli je w Urzędzie Miasta Gorzowa. Podkreślali, że będzie to przede wszystkim plac do „palenia gumy” i nie chcą u siebie „ryku silników”.

Protest mieszkańców osiedla Chróścik poparła również radna Marta Bejnar-Bejnarowicz, która napisała w tej sprawie interpelację do prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego. Radna apelowała o zmianę lokalizacji na inną i podkreślała, że przesunięcie inwestycji dla dobra mieszkańców nie powinno budzić sprzeciwu.

Władze Gorzowa zabrały głos w sprawie placu dla motocyklistów

Co na to wszystko władze Gorzowa? Miasto odpowiedziało właśnie na interpelację radnej Bejnar-Bejnarowicz. - Zadanie „plac do ćwiczeń wyczynowej jazdy fanów motoryzacji" zostało wybrane w drodze głosowania przez mieszkańców miasta na projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego 2022, zdobywając 2540 ważnych głosów. Zmiana lokalizacji placu odbywała się w uzgodnieniu z wnioskodawcą projektu. Mając to na uwadze, informuję, że nie przewiduję zmiany lokalizacji placu do ćwiczeń fanów motoryzacji – komentuje Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

To oznacza, że plac ostatecznie powstanie na działce przy ul. Małyszyńskiej. Przetarg na budowę ma zostać ogłoszony przez spółkę Gorzowskie Inwestycje Miejskie w IV kwartale 2023 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości