• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Plaga szczurów w Gorzowie. Przegryzają światłowody

18 października 2023, 10:01, Marcin Kluwak
Z apelem o pomoc w sprawie prawdziwej plagi szczurów w Gorzowie zwrócił się do nas właściciel Gorzowskiej Telewizji Przewodowej. W ostatnich dniach technicy tej firmy, a także innych, które dostarczają w naszym mieście internetu, otrzymują wiele zgłoszeń dotyczących awarii.

Po przyjeździe na miejsce awarii okazuje się, że w studzienkach, w których znajdują się kable światłowodowe, jest wiele szczurów. Tak było w ostatnią niedzielę na osiedlu Słonecznym. Około godziny 20 w kilku budynkach nie było internetu i telewizji.

- Jak na złość, szczury przegryzły kable w szczycie oglądalności. To był niedzielny wieczór, a więc wszyscy czekali na wyniki wyborów, do tego był mecz piłkarski - mówi Adam Tuczyński z Gorzowskiej Telewizji Przewodowej. 

Operatorzy załamują ręce. Potrzebna jest skuteczna deratyzacja

Tuczyński przekonuje, że to ogromny problem, z którym borykają się wszystkie firmy dostarczające internet. Chodzi o Provcetora, Orange i oczywiście GTP. - Apelowaliśmy już do właścicieli budynków, aby zajęli się deratyzacją. My robimy, co możemy, ale wymiana uszkodzonego przez szczury światłowodu nie trwa kilku minut - przekonuje Tuczyński.

Szczury przegryzające kable światłowodowe stanowią coraz większe zagrożenie dla łączności i infrastruktury miejskiej. W końcu to kable światłowodowe odgrywają kluczową rolę w dzisiejszym społeczeństwie, zapewniając szybką i niezawodną łączność internetową oraz telekomunikacyjną.

Szczury niewiele sobie z tego robią. Gryzonie te, w poszukiwaniu pożywienia, często przegryzają oplotki zabezpieczające, co prowadzi do potencjalnie poważnych problemów. Naprawa uszkodzonych kabli światłowodowych jest kosztowna i czasochłonna.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Fotoreportaż


1/3 Plaga szczurów Gorzowie. Gryzą wszystko, co się da

1/3 Plaga szczurów Gorzowie. Gryzą wszystko, co się da

2/3 Plaga szczurów Gorzowie. Gryzą wszystko, co się da

2/3 Plaga szczurów Gorzowie. Gryzą wszystko, co się da

3/3 Plaga szczurów Gorzowie. Gryzą wszystko, co się da

3/3 Plaga szczurów Gorzowie. Gryzą wszystko, co się da

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości