Wiadomości › Interwencje

Mieszkańcy protestują przeciwko wytwórni asfaltu. Wykonawca zabiera głos

12 września 2019, 14:28
Grupa blisko 100 osób od początku września protestuje przeciwko budowie wytwórni mas bitumicznych przy ul. Walczaka. W końcu głos w tej sprawie zabrała firma Budomex S.A., czyli wykonawca inwestycji, który tłumaczy że wytwórnia asfaltu będzie nowoczesna i bezpieczna.

Mieszkańcy nie chcą marketu pod oknami

12 września 2019, 08:50
Kolejny protest mieszkańców naszego miasta. Tym razem chodzi o zablokowanie sprzedaży działki przy ulicy Kazimierza Wielkiego, przylegającej do bloku 102-112. - Boimy się hałasu, sprzedaż działki pozbawi się nas spokojnego odpoczynku. Pozbawi się też nas miejsca, gdzie ludzie mogą wyjść z domu – piszą w piśmie do prezydenta Gorzowa – mieszkańcy osiedla Piaski.

Gorzów: Będzie protest przeciwko budowie wytwórni asfaltu

2 września 2019, 10:35
W poniedziałkowe popołudnie mieszkańcy osiedla Magnolia Park przy ul. Walczaka w Gorzowie planują spontaniczny protest przeciwko budowie wytwórni mas bitumicznych koło swoich bloków. Gorzowianie obawiają się o swoje zdrowie oraz nie chcą, aby po ich oknami kursowało kilkadziesiąt ciężarówek dziennie powodując hałas i kurz.

Żółte słupki do likwidacji

14 sierpnia 2019, 08:30
Pomimo protestów grupy mieszkańców os. Staszica, budowa stacji paliw przy ul. Fredry w Gorzowie nie została przerwana i właśnie trwają odbiory. Jak się okazuje, jest też wyrok sądu, który każe spółdzielni mieszkaniowej zlikwidować żółte słupki, które stanęły na granicy działek i odcięły dojazd inwestorowi.

Śmieciarz złapany i ukarany

8 sierpnia 2019, 11:13
Strażnicy miejscy zatrzymali mężczyznę, który zaśmiecał teren przy ul. Jedwabniczej w Gorzowie. Na dzikim wysypisku śmieci znalazły się m.in. sterty kartonów czy połamane meble. Mężczyzna dostał mandat w wysokości 500 zł i został zobowiązany do uprzątnięcia terenu.

Co z naprawą integracyjnego placu zabaw?

7 sierpnia 2019, 10:33
Firma, która zbudowała integracyjny plac zabaw Gorzowie weszła na teren placu. Wykonawca prowadzi oględziny usterek, jednak nie jest pewne czy zabierze się za naprawę. Miasto jest przygotowane na takie rozwiązanie i ma zabezpieczone pieniądze na wybór nowej firmy, która zajmie się usunięciem usterek.

Mieszkaniec chce jednokierunkowej Fabrycznej

2 sierpnia 2019, 11:45
Od tygodnia trwa kolejny etap przebudowy ul. Śląskiej w Gorzowie. W związku z tym nastąpiły zmiany w organizacji ruchu na gorzowskim Zawarciu. Mieszkaniec ul. Waryńskiego apeluje, aby ul. Fabryczna na odcinku od ronda ks. Sadownika do ul. Waryńskiego pozostało drogą jednokierunkową po zakończeniu remontu.

Dlaczego sygnalizacja nie działa od miesiąca?

5 lipca 2019, 10:12
Mieszkańcy Gorzowa dopytują się dlaczego od 5 czerwca nie działa sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych przy Al. Konstytucji 3 Maja i ul. Asnyka. Wszystko przez samochód ciężarowy, który uderzył w słup i zniszczył szafę sterowniczą sygnalizacji.

Kiedy integracyjny plac zabaw zostanie ponownie otwarty?

18 czerwca 2019, 11:02
Od dwóch miesięcy integracyjny plac zabaw przy filharmonii w Gorzowie jest zamknięty. Wszystko przez usterki, które zagrażały bezpieczeństwu dzieci. Wykonawca miał się zająć naprawą w ramach gwarancji, jednak pomimo wyznaczenia dwóch terminów, wciąż tego nie zrobił.

Szykują zagrodę do wywozu krów [film]

8 czerwca 2019, 20:37
Trwa budowa specjalnej zagrody i tunelu, którym krowy z Ciecierzyc zostaną zapędzone do ciężarówek i wywiezione w nieznanym kierunku. Według najnowszych informacji, transport ma przyjechać w poniedziałek 10 czerwca. Obrońcy praw zwierząt zapowiadają protest i prawdopodobnie blokadę.


Fotoreportaże


x