Wiadomości › Interwencje

Zniszczone punkty widokowe w parku Siemiradzkiego [zdjęcia]

5 maja 2020, 14:23
Mieszkaniec Gorzowa zwraca uwagę na pobazgrany punkt widokowy przy Schodach Donikąd. Apeluje, aby wandal, który to zrobił zamalował napisy. Niestety to nie jedyne miejsce w parku, które zostało zniszczone.

Zamiast na wysypisko, śmieci trafiły do lasu [zdjęcia]

12 kwietnia 2020, 19:29
Mieszkanka osiedla Europejskiego zwróciła uwagę na wyrzucone śmieci w pobliżu rezerwatu Gorzowskie Murawy. Odpady zostały wyrzucone przez mieszkańca Gorzowa w pobliżu drogi, na skraju lasu.

Kiedy na bulwar wrócą lokale gastronomiczne?

8 marca 2020, 12:14
Na gorzowskie bulwary mają wrócić wszyscy przedsiębiorcy, którzy wynajmowali nisze jeszcze przed remontem estakady kolejowej. Przekazanie obiektów miało się odbyć na początku stycznia 2020 roku, jednak tak się nie stało. Jak się okazało, tylko jeden najemca podpisał do tej pory umowę z PKP PLK, a to oznacza, że na lokale na bulwarze możemy poczekać nawet do lata.

Bazaltowa i pobliskie ulice doczekają się utwardzenia

5 marca 2020, 08:32
Dobra wiadomość dla mieszkańców ul. Bazaltowej. Gruntowa droga w końcu doczeka się utwardzenia oraz kanalizacji deszczowej. To wszystko w ramach budowy kanalizacji deszczowej w ul. Żwirowej. Prace obejmą również ul. Świerkową, Owocową i Kiemliczów.

Mieszkańcy wieżowców będą płacić jeszcze więcej za śmieci?

3 marca 2020, 13:10
Mieszkańcy osiedla Staszica w Gorzowie, a zwłaszcza mieszkańcy wieżowców obawiają się, że od 1 kwietnia zapłacą dwukrotność stawki za wywóz odpadów. Wszystko przez to, że zsypy w wieżowcach nie zostały zamknięte, a niektóre osoby wrzucają tam co popadnie. Więc za niesegregowanie odpadów przez jednego sąsiada mogą odpowiadać wszyscy.

To nie księżyc, a droga w mieście

27 lutego 2020, 09:55
W Gorzowie jest wiele zniszczonych dróg, które niczym nie przypominają miejskich ulic. Wśród nich jest ul. Bazaltowa, której mieszkańcy walczą od lat o jej utwardzenie, jednak bezskutecznie. Droga jest w najgorszym stanie zimą, kiedy tworzą się na niej głębokie dziury.

Czytelnik: Ścieżki pieszo-rowerowe w Gorzowie są brudne

24 lutego 2020, 08:20
Na początku lutego do portalu gorzowianin.com zgłosił się czytelnik, który zwrócił uwagę na stan chodników i ścieżek rowerowych w Gorzowie. Zdaniem pana Marcina wiele ścieżek i chodników jest po prostu brudnych i zaniedbanych. Miasto odpowiada, że tylko 21 kilometrów ścieżek pieszo-rowerowych jest objętych priorytetowym sprzątaniem, natomiast pozostałe są porządkowane interwencyjnie.

Kolejne wiaty przystankowe zniszczone

16 lutego 2020, 11:05
Nie ma w Gorzowie weekendu podczas którego nie doszłoby do zniszczeniach wiat przystankowych. Tak było również i tym razem. W nocy z piątku na sobotę zostały wybite szyby na dwóch przystankach autobusowych.

Antyaborcyjna furgonetka pod gorzowskim szpitalem

15 lutego 2020, 20:08
Od kilku dni na parkingu koło Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Dekerta w Gorzowie stoi antyaborcyjna furgonetka. Widok furgonetki oburza mieszkańców, którzy z przystanku autobusowego idą do szpitala, często z małymi dziećmi. Niewykluczone, że sprawa gorzowskiej antyaborcyjnej furgonetki również trafi do sądu, tak jak miało to miejsce w Warszawie.

Wycinka krzaków zabiła jeże [zdjęcia]

15 lutego 2020, 17:13
To była dosłownie rzeź jeży – tak komentują to co się stało przy ul. Niepodległości mieszkańcy Gorzowa oraz działacze OTOZ Animals. W trakcie ferii zimowych podczas karczowania krzaków ciężkim sprzętem, doszło do zabicia jeży, które zimowały w liściach. Sprawa została zgłoszona na policję.


Fotoreportaże