Wiadomości

Bałagan wokół giełdy [zdjęcia]

24 sierpnia 2020, 15:32, red
fot. Tomasz Rybak
Mieszkaniec Gorzowa zwraca uwagę na śmieci, które znajdują się wokół terenu giełdy przy ul. Szczecińskiej oraz Złotego Smoka i apeluje do Ośrodka Sportu i Rekreacji, aby zajmował się regularnym sprzątaniem. Z kolei dyrektor OSiRu odpowiada, że teren na którym znajdują się odpady nie należy do nich, ale i tak zostanie uprzątnięty.

Do redakcji portalu gorzowianin.com oraz m.in. Ośrodka Sportu i Rekreacji napisał pan Tomasz Rybak, który w imieniu Stowarzyszenia na Rzecz Estetyki Miasta Gorzowa zwraca uwagę na problem ze śmieciami w rejonie giełdy przy ul. Szczecińskiej i Złotego Smoka.

- To co zastaliśmy w okolicy giełdy w niedzielę 23 sierpnia przerosło nasze wyobrażenie. Latające worki, reklamówki i „pozostałości” po giełdzie były wszędzie , nawet w okolicy miejscowości Baczyna oraz na rondzie w stronę miasta. W ciągu kilku godzin te śmieci mogą znaleźć się w innym punkcie miasta, nie mówiąc już nawet o realnym zagrożeniu dla kierowców u których na przedniej szybie może pojawić się torba plastikowa powodując wypadek. Nie wspomnimy już nawet o wizerunku miasta dla odwiedzających – opisuje w mailu Tomasz Rybak ze Stowarzyszenia na Rzecz Estetyki Miasta Gorzowa.

Mieszkaniec Gorzowa zwrócił uwagę OSiRowi, że nie może być tak, że nie sprzątają terenu po zakończeniu każdej giełdy. - Proszę nie tłumaczyć się regularnym sprzątaniem, że nie usuwacie śmieci z danego punktu, bo nie jest on bezpośrednio wynajmowany przez was, albo że klienci i sprzedający powinni dbać o czystość, bo tak nie jest, co widać na załączonych zdjęciach. Ta sytuacja powtarza się co tydzień i jest niedopuszczalna – podkreśla Rybak.

Dlatego też Stowarzyszenie na Rzecz Estetyki Miasta Gorzowa domaga się od OSiRu sprzątania podczas trwania każdej giełdy, jak i bezpośrednio po jej zakończeniu. Z kolei Włodzimierz Rój, dyrektor OSiRu podkreśla, że ich teren jest sprzątany zawsze po każdej niedzielnej giełdzie. Natomiast śmieci, które znajdują się na drodze do Baczyny zostały najpewniej przywiane przez wiatr z terenu giełdy, którą zarządza prywatna firma.

- W nawiązaniu do informacji z dnia 23 sierpnia dotyczącym sprzątanie na giełdzie w okolicy drogi do miejscowości Baczyna, uprzejmie informujemy, iż Ośrodek Sportu i Rekreacji nie prowadzi na tym terenie handlu. W związku z powyższym informujemy, że terenem administrowanej przez nas giełdy jest betonowy plac przed dawnym hotelem Metalowiec, który jest systematycznie sprzątany po każdej giełdzie. Dlatego też z tym problemem należy się zwrócić do firmy prywatnej, która prowadzi giełdę na wskazanym przez państwa terenie. Jednocześnie informuję, że w dniu dzisiejszym została przeprowadzona wizja lokalna terenu obu giełd, w wyniku której powstała dokumentacja fotogragficzna obu placów, na których parkuje kilkadziesiąt ciężarówek, które w sposób notoryczny zaśmiecają w ciągu tygodnia ten teren. W związku z powyższym Ośrodek Sportu i Rekreacji usunie we własnym zakresie śmieci na terenie "niczyim" wzdłuż drogi na Baczynę - odpowiada Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Fotoreportaż


1/6 Śmieci wokół terenu giełdy

1/6 Śmieci wokół terenu giełdy

2/6 Śmieci wokół terenu giełdy

2/6 Śmieci wokół terenu giełdy

3/6 Śmieci wokół terenu giełdy

3/6 Śmieci wokół terenu giełdy

4/6 Śmieci wokół terenu giełdy

4/6 Śmieci wokół terenu giełdy

5/6 Śmieci wokół terenu giełdy

5/6 Śmieci wokół terenu giełdy

6/6 Śmieci wokół terenu giełdy

6/6 Śmieci wokół terenu giełdy

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości