Wiadomości

Kolejne wiaty przystankowe zniszczone

16 lutego 2020, 11:05, ak
fot. czytelnik Bartosz
Nie ma w Gorzowie weekendu podczas którego nie doszłoby do zniszczeniach wiat przystankowych. Tak było również i tym razem. W nocy z piątku na sobotę zostały wybite szyby na dwóch przystankach autobusowych.

Kilka dni temu na portalu gorzowianin.com poruszaliśmy problem niszczonych wiat przystankowych na terenie całego miasta. Wandale nie mają litości i wybijają szyby w wiatach, zwłaszcza w trakcie weekendów.

Tak było również i w ten weekend. Z informacji jakie do nas dotarły, zniszczone zostały co najmniej dwie wiaty przystankowe w nocy z piątku 14 lutego na sobotę 15 lutego. O wybitej szybie na przystanku przy ul. Fredry poinformował nas czytelnik Adam, natomiast o zniszczeniach na przystanku rondo Szczecińskie napisał do redakcji czytelnik Bartosz. Jednak to nie wszystko. Nowa wiata przystankowa na pętli tramwajowej na os. Piaski została dosłownie pobazgrana, przez co została oszpecona.

Miasto ma problem z wandalami, którzy za nic mają sobie dobro wspólne i podczas weekendów niszczą wiaty przystankowe – czy to wybijając szyby czy też malując graffiti, a raczej coś, co graffiti ma przypominać. Urzędnicy wprost przyznają, że problem jest i mają nadzieję, że nowy system monitoringu sprawi, że będzie mniej zniszczeń.

- Liczymy na to, że nowy system monitoringu miejskiego poprawi sytuację i wandale będą mieli świadomość, że jeżeli coś zniszczą, to zostaną nagrani i odpowiedzą za swój czyn. Oczywiście mamy świadomość, że to nie rozwiąże całkowicie problemu. Dlatego też ważna jest społeczna odpowiedzialność i zwracanie uwagi osobom, które chcą w jakikolwiek sposób zniszczyć wiatę – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

W ciągu całego roku na naprawę zniszczonych wiat przystankowych miasto wydaje kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości