• -1 10°/1°
  • Dziś 10°/3°
  • Jutro /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Miasto zajmie się zaniedbanym skwerem Wolności

8 października 2020, 10:32, ak
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
Pani Magdalena, mieszkanka Gorzowa zwraca uwagę na zaniedbany skwer Wolności. Połamane ławki, brak śmietników czy zniszczona nawierzchnia alejek, to tylko niektóre rzeczy do naprawy. Jak się okazuje, miasto planuje w najbliższych miesiącach zająć się skwerem.
Na początku października do portalu gorzowianin.com napisała czytelniczka Magdalena, która zwracała uwagę na zaniedbany skwer Wolności. - Skwer został kompletnie wymazany z pamięci przez włodarzy miasta. Połamane ławki, brak śmietników, chodniki w katastrofalnym stanie. W całym parku jest zaledwie 7 lamp. Wszędzie pełno butelek, puszek, papierów, na ławkach mieszkają wprost bezdomni. Wokół wyremontowane ulice, wszystko pięknieje. A tutaj? Wstyd – podkreśla czytelniczka Magdalena.

Zwróciliśmy się z pytaniem do Urzędu Miasta czy planują jakiekolwiek prace w tym parku. Jak się okazuje, te ruszą już niebawem. - Nadchodzi dobry czas dla gorzowskiego skweru Wolności. Miasto rozpocznie tam prace, zaczynając od wymiany połamanych desek w ławkach. Występujące ubytki zagrażające bezpieczeństwu w nawierzchni chodnika i alejek znajdujące się na skwerze zostaną naprawione. Zadbano też o regularne usuwanie śmieci – opowiada Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Miasto przygotowuje projekt nasadzeń roślin na skwerze. Zostanie on wykonany jeszcze w tym roku. Dobór roślin będzie nawiązywał do nasadzeń przy ul. Sikorskiego. Na nowo zagospodarowanym terenie pojawi się około 1000 nowych roślin, kwiaty, byliny i trawy – róże, szałwie, ostnice, werbeny i inne.

Natomiast bardziej widoczne zmiany nastąpią w pierwszym półroczu 2021 roku. Jeśli pozytywnie zostanie rozstrzygnięty przetarg na zagospodarowanie Parku Wiosny Ludów, wtedy parkowa architektura, która jest w dobrym stanie, zostanie przeniesiona na skwer Wolności. Wcześniej zostanie odpowiednio odrestaurowana.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości