Wiadomości

Autobusy będą mogły w końcu korzystać z przystanku przy Arsenale

3 czerwca 2020, 12:00, red
fot. archiwum
Zatoczka autobusowa koło Arsenału przy ul. Chrobrego jest gotowa od kilku miesięcy, jednak zamiast służyć autobusom, zamieniła się w parking. To denerwowało kierowców MZK, którzy dopytywali się, kiedy w końcu będą mogli w bezpieczny sposób wysadzać pasażerów. Okazuje się, że dzięki medialnemu zainteresowaniu, zatoczka wraz z przystankiem zostanie uruchomiona od czwartku 4 czerwca.

Pod koniec maja portal gorzowianin.com poruszał sprawę zatoczki autobusowej przy ul. Chrobrego koło Arsenału, która chociaż jest gotowa od kwietnia, to nie służy autobusom, ale zamieniła się w parking dla samochodów. O interwencję w tej sprawie apelował pan Tomasz, kierowca MZK Gorzów. - Jestem kierowcą autobusu i nie jesteśmy w stanie razem z kolegami dowiedzieć się co z przystankiem Arsenał przy ul. Chrobrego. Zamiast oddać zatoczkę do użytku, to wiele osób zrobiło sobie z niej parking – podkreślał kierowca autobusu.

Kierowców MZK irytował fakt, że zatoczka autobusowa jest wyremontowana i została ustawiona nowa wiata przystankowa, to dalej muszą wysadzać pasażerów przy budynku Titanica na prowizorycznym przystanku, zamiast w bezpiecznych warunkach.

Miasto tłumaczyło wówczas, że przeniesienie przystanku jest w kompetencjach wykonawcy inwestycji firmy Trakcja. Urzędnicy poprosili firmę o przeniesienie przystanku jeszcze w kwietniu, ale to nic nie dało. Po interwencji portalu gorzowianin.com obiecali podjęcie kolejnych rozmów z wykonawcą.

W końcu po medialnym zainteresowaniu tematem, zatoczka wraz z przystankiem zostanie oddana do użytku. Od czwartku 4 czerwca autobusy MZK będą mogły zatrzymywać się na przystanku Arsenał przy ul. Chrobrego. Jednocześnie dotychczas obowiązujący przystanek tymczasowy przed skrzyżowaniem z ulicą Sikorskiego przy tzw. Titanicu zostaje zawieszony.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości