Wiadomości

Ile miasto Gorzów dołożyło do organizacji Grand Prix?

17 sierpnia 2020, 19:00, red
fot. archiwum
We wrześniu w Gorzowie odbędą się dwa turnieje Grand Prix na żużlu. Organizacja imprezy wzbudziła wiele emocji wśród mieszkańców i czytelników portalu gorzowianin.com. Dlatego też postanowiliśmy się dowiedzieć czy miasto dołożyło jakiekolwiek pieniądze do organizacji zawodów. Jak się okazało, prawie 1,5 mln zł które miało iść na organizację memoriału im. Edwarda Jancarza, zostanie wykorzystane na Grand Prix.

W środę 29 lipca na Starym Rynku w Gorzowie odbyła się konferencja prasowa prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego oraz prezesa Stali Marka Grzyba podczas której została ogłoszona wiadomość, że Grand Prix wraca po rocznej przerwie na stadion im. Edwarda Jancarza. W Gorzowie zostaną rozegrane aż dwie rundy, dzień po dniu. A wszystko przez pandemię koronawirusa. Pierwszy turniej o tytuł indywidualnego mistrza świata odbędzie się w piątek 11 września, natomiast drugi w sobotę 12 września.

Kiedy podczas konferencji prasowej dziennikarze dopytywali się, ile kosztowała organizacja dwóch rund Grand Prix w Gorzowie, zarówno prezydent Wójcicki, jak i prezes Grzyb nie chcieli podać konkretnych kosztów organizacji wrześniowych turniejów. - Negocjacje trwały długo, to była ciężka praca. Warunki, które wynegocjowaliśmy są bardzo korzystne – mówił w lipcu Marek Grzyb, prezes Stali Gorzów. O koszty organizacji zawodów dopytywali się również nasi czytelnicy.

Dlatego też portal gorzowianin.com postanowił zwrócić się do Urzędu Miasta Gorzowa z pytaniami o koszty organizacji Grand Prix w ramach dostępu do informacji publicznej. Zapytaliśmy się ile miasto Gorzów zapłaciło BSI za możliwość organizacji dwóch rund Grand Prix na żużlu, które odbędą się w dniach 11-12 września 2020 roku na stadionie im. Edwarda Jancarza. Natomiast jeżeli miasto Gorzów nie płaciło bezpośrednio, to jaką kwotę na ten cel otrzymał klub Stal Gorzów od miasta? A także, jaką inną pomoc otrzymał klub Stal Gorzów jeżeli chodzi o organizację dwóch rund Grand Prix we wrześniu?

Po dwóch tygodniach otrzymaliśmy odpowiedź od urzędników. - Miasto Gorzów nie poniesie żadnych dodatkowych kosztów związanych z organizacją Grand Prix na żużlu w dniach 11-12 września. Miasto nie płaciło BSI za organizację Grand Prix. Jedyny koszt jaki ponosi miasto wynika z umowy pomiędzy klubem sportowym Stal Gorzów, a miastem Gorzów na realizację zadania publicznego "Promocja miasta Gorzowa poprzez sport". Cała umowa opiewa na kwotę 1 mln 480 tys. zł w ramach której klub Stal Gorzów miał m.in. zorganizować XVII Memoriał im. Edwarda Jancarza w marcu. Niestety z powodu sytuacji epidemicznej w Polsce impreza ta nie mogła się odbyć. W związku z powyższym klub przedstawił alternatywną i z punktu widzenia promocyjnego lepszą ofertę, na organizację żużlowego Grand Prix w naszym mieście – czytamy w odpowiedzi na wniosek o udostępnienie informacji publicznej.

Tegoroczny harmonogram Grand Prix wygląda następująco: w dniach 28-29 sierpnia zawody odbędą się na stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, 11-12 września na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie, 18-19 września na Marketa Stadium w Pradze w Czechach. Dwie ostatnie rundy odbędą się 2 i 3 października na Motoarenie w Toruniu.

Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!
Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości