Wiadomości

Udają głuchoniemych i próbują wyłudzić pieniądze

10 sierpnia 2020, 12:36, red
fot. archiwum
W ubiegłym tygodniu przed gorzowskimi marketami i galeriami handlowymi pojawili się oszuści, którzy twierdzą, że są przedstawicielami stowarzyszenia na rzecz głuchoniemych. Oszuści w ten sposób próbują wyłudzić pieniądze. Nie dajmy się nabrać i nie oddawajmy im pieniędzy.
- Dziewczyna i chłopak o ciemnej karnacji chodzą po mieście i zbierają podpisy oraz pieniądze. Na kartce mają tylko napisane, że jest to stowarzyszenie na rzecz głuchoniemych. Jak się o coś ich pytasz, to pokazują, że nic nie słyszą – napisał do redakcji portalu gorzowianin.com pan Tomek. - Uwaga przy Lidlu na Warszawskiej chodzą i zbierają podpisy oraz kasę. Nic nie dawać, to oszuści – ostrzega pani Natalia.

Jak się okazuje to nie pierwsza taka sytuacja w Gorzowie. Oszuści, którzy zachęcają do wpisania się na listę, a później wpłacenia pieniędzy – najczęściej kwoty 50 złotych, pojawiają się co jakiś czas pod gorzowskim marketami czy galeriami handlowymi. Jest to oczywiście kolejna metoda wyłudzenia pieniędzy. Młoda dziewczyna i chłopak udają głuchoniemych, nic nie mówią, tylko pokazują nam listę i chcą, abyśmy się wpisali. Są nachalni, porozumiewają się na migi, udają osoby niepełnosprawne. Wiele ludzi w końcu się lituje i dla świętego spokoju wpisuje się na listę oraz daje pieniądze. Gdy stwierdzimy, że nie mamy gotówki, pokazują nam bankomat.

Zarząd Główny Polskiego Związku Głuchych, mieszczący się w Warszawie, potwierdza, że taki proceder ma miejsce w wielu miejscach w kraju. Jedynym sposobem na walkę z oszustami jest natychmiastowe powiadomienie policji.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości