Wiadomości

Wandale znów w akcji

16 maja 2020, 19:54, red
fot. czytelnik Karol
Mieszkaniec Gorzowa zwraca uwagę na zniszczony budynek socjalny na pętli tramwajowej na Wieprzycach, który został niedawno wybudowany. Niestety wszystkie szyby zostały pobazgrane przez wandala. Jak się okazało, pomalowane zostały również szyby pobliskiego sklepu.
Do redakcji portalu gorzowianin.com napisał czytelnik Karol, który przysłał zdjęcie zniszczonego budynku na pętli tramwajowej na Wieprzycach. - Zniszczony, ledwie świeżo postawiony nowy punkt socjalny dla pracowników MZK znajdujący się przy pętli tramwajowej przy ul. Kostrzyńskiej. Jeszcze w piątek 15 maja był czyściutki – opisuje w mailu pan Karol.

Faktycznie na zdjęciu widać, że wszystkie szyby w budynku są pobazgrane białym sprayem. Nowy budynek został postawiony dla motorniczych zaledwie na początku maja i nawet nie został oddany do użytku, a już jest zniszczony przez wandali. Tak samo wyglądają szyby w pobliskim sklepie Delikatesy Centrum, które również zostały pomalowane białym sprayem.

- Okolica trochę odżyła dzięki tramwajowym modernizacjom, lecz nadal sporą popularnością wśród okolicznego marginesu cieszy się rejon sklepu „Lewiatan”, jak i sama pętla autobusowa wraz z wiatą autobusową – opisuje czytelnik Karol.

To niestety kolejny przejaw wandalizmu w ostatnich tygodniach w naszym mieście. Na początku maja zostały zniszczone punkty widokowe w parku Siemiradzkiego, a w ubiegłym tygodniu wiata rowerowa na deptaku przy ul. Sikorskiego. Wszędzie sposób działania był ten sam - bazgranie sprayem.

Problem niszczenia mienia może w pewien sposób rozwiązać nowy system monitoringu, który niedługo zostanie zainstalowany w mieście. Władze Gorzowa czekają obecnie na zgłoszenia firm do przetargu. Jednak nie wszędzie da się zainstalować kamery, a wtedy reagować powinni mieszkańcy, jeżeli są świadkami dewastacji mienia publicznego.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości