Wiadomości

Kiedy na bulwar wrócą lokale gastronomiczne?

8 marca 2020, 12:14, red
fot. archiwum
Na gorzowskie bulwary mają wrócić wszyscy przedsiębiorcy, którzy wynajmowali nisze jeszcze przed remontem estakady kolejowej. Przekazanie obiektów miało się odbyć na początku stycznia 2020 roku, jednak tak się nie stało. Jak się okazało, tylko jeden najemca podpisał do tej pory umowę z PKP PLK, a to oznacza, że na lokale na bulwarze możemy poczekać nawet do lata.

Restauracje i puby na Bulwarze Wschodnim i Zachodnim w Gorzowie z uwagi na remont estakady kolejowej musiały zawiesić swoją działalność w maju 2017 roku. Według zapowiedzi PKP Polskich Linii Kolejowych lokale miały zostać oddane przedsiębiorcom w styczniu 2019 roku, następnie m.in. we wrześniu, grudniu 2019 roku czy też w styczniu 2020 roku. Jednak tak się nie stało.

Dlatego też wielu mieszkańców dopytuje się, kiedy lokale wrócą na bulwar. - Czy mają Państwo jakieś informacje dotyczące wyremontowanych lokali na bulwarze na Wartą? Zbliża się wiosna i wiele osób na pewno chciałoby z rodziną i przyjaciółmi spędzić tam miło czas – napisał w wiadomości do portalu gorzowianin.com czytelnik Paweł.

Jak się okazuje, do tej pory umowę z PKP PLK podpisał tylko jeden przedsiębiorca, który wcześniej wynajmował niszę na bulwarze pod swoją działalność. - Już pod koniec grudnia 2019 roku poinformowaliśmy wszystkich dotychczasowych najemców o tym, że są gotowe umowy i można je podpisywać, a następnie rozpocząć prace w lokalach. Do tej pory umowę podpisał jeden najemca, natomiast dwóch kolejnych otrzymało umowy i czekamy na dopełnienie wszelkich formalności i podpisu dokumentów. Najemcy dopiero po podpisaniu umowy będą mogli przystąpić do prac adaptacyjnych w lokalach – tłumaczy Radosław Śledziński z PKP Polskie Linie Kolejowe.

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele PKP PLK spotkali się ze wszystkimi dotychczasowymi najemcami nisz – jest to dziewięciu przedsiębiorców, którzy przed remontem estakady kolejowej prowadzili swoją działalność na nadwarciańskich bulwarach. PKP PLK podkreśla, że poinformowała wszystkich najemców, że dokumenty czekają do podpisu i będą mogli przejąć lokale w momencie podpisania umowy.

- Traktujemy naszych najemców po partnersku. Rozmawiamy z nimi i dajemy im czas, aby dopełnili wszystkich formalności. Jeżeli któryś z przedsiębiorców ostatecznie nie zdecyduje się na podpisanie umowy, wówczas ogłosimy przetarg na wynajem nisz i będziemy szukać nowych najemców, którzy będą chcieli prowadzić na bulwarach swoją działalność – komentuje Śledziński.

W tej sytuacji jedno jest pewne. Nie ma co liczyć na to, że jakikolwiek lokal zostanie otwarty wiosną 2020. Wszystko przez to, że najemcy będą musieli przeprowadzić niezbędne prace adaptacyjne, aby dostosować daną niszę do swojej działalności. Trzeba będzie posprzątać, otynkować i pomalować ściany, położyć podłogi, a na sam koniec zainwestować w wyposażenie. A na to potrzeba około trzech miesięcy co oznacza, że najwcześniej lokale mogą być gotowe dopiero latem 2020.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości