Wiadomości

Mieszkańcy wciąż skarżą się na nocny wywóz odpadów [film]

21 czerwca 2020, 20:00, red
fot. czytelnik Marcin
W czerwcu miał skończyć się problem z nocnym wywozem odpadów w Gorzowie i podogorzowskich miejscowościach. Mieszkańcy skarżyli się na śmieciarki, które pojawiały się na osiedlach około północy lub nawet o godz. 1 w nocy. Śmieciarki powodowały hałas, zwłaszcza kiedy odbierały szkło. Jak się okazuje, śmieciarki wciąż odbierają odpady w nocy o czym poinformował nas jeden z czytelników.

Od połowy maja mieszkańcy Gorzowa i podgorzowskich miejscowości narzekali na nocny wywóz odpadów przez firmę Komunalnik, która po godz. 22 odbierała śmieci i zakłócała tym samym ciszę nocną. Nocne odbieranie śmieci było m.in. przy ul. Prądzyńskiego o godz. 23.30, Bohaterów Westerplatte przed godz. 1 w nocy, Żwirowej o godz. 23.45, a także w Wysokiej o godz. 23 czy w Baczynie o godz. 23.40.

Mieszkańcy skarżą się przede wszystkim na dźwięk cofania śmieciarki oraz odgłos opróżniania pojemników na odpady, zwłaszcza kiedy zabierane jest szkło. - U mnie na Ogińskiego śmieciarka zabierała przed północą szkło i obudziła mi małe dziecko. Sama w sobie śmieciarka robi hałas, a co dopiero jak zabiera szkło - opowiadał pani Agata na jednej z facebookowych grup.

Jeszcze w maju prezes firmy Komunalnik Adrian Cisowski obiecywał, że odbieranie śmieci po godz. 22 skończy wraz z końcem miesiąca i od czerwca śmieciarki będą zabierały odpady najpóźniej do godz. 20 wieczorem. Cisowski tłumaczył, że nocne wizyty śmieciarek były spowodowane tym, że firma czekała na kolejne pojazdy, które miały uzupełnić flotę. Tak aby ilość śmieciarek była wystarczająca i odbieranie odpadów nie musiało się odbywać na dwie zmiany.

Jednak mamy już końcówkę czerwca, a śmieciarki wciąż odbierają odpady w nocy o czym poinformował nas czytelnik przysyłając film. Na nagraniu widać, jak śmieciarka firmy Komunalnik przyjeżdża po odbiór odpadów kilkadziesiąt minut po północy. Mieszkaniec ul. Zielone Pola z osiedla Bermidy w podgorzowskim Wawrowie nagrał jak pracownicy firmy zabierają śmieci, natomiast na samym końcu pokazuje zegarek, na którym widać, że jest godzina 0.30.

- Panowie nic sobie robią z ciszy nocnej. Godzina 0.29 bez hamulców lecą przekleństwa. Filmik nagrany w czwartek 18 czerwca o godz 0.29. Wczoraj było podobnie, przyjechali po odpady o godz. 0.34. Nic się nie zmieniło. Proszę o interwencję – napisał w wiadomości pan Marcin, mieszkaniec ul. Zielone Pola.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Związek Celowy Gmin MG6 oraz firmę Komunalnik. - Obiecano nam, że od 1 czerwca skończą się nocne odbiory odpadów. Zapytam o powody takiego działania – komentuje Katarzyna Szczepańska, przewodnicząca zarządu Związku Celowego Gmin MG6. Czekamy na oficjalną odpowiedź również od firmy Komunalnik.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości