Wiadomości

Wycinka krzaków zabiła jeże [zdjęcia]

15 lutego 2020, 17:13, ak
fot. Urszula Zydorczak
To była dosłownie rzeź jeży – tak komentują to co się stało przy ul. Niepodległości mieszkańcy Gorzowa oraz działacze OTOZ Animals. W trakcie ferii zimowych podczas karczowania krzaków ciężkim sprzętem, doszło do zabicia jeży, które zimowały w liściach. Sprawa została zgłoszona na policję.

W sobotę otrzymaliśmy wiadomość od pani Urszuli, która podczas porannego spaceru natknęła się na martwe jeże na os. Sady. To wszystko to pokłosie wycinki krzaków na działce miejskiej przy ul. Niepodległości o powierzchni ponad 5 hektarów, gdzie w przyszłości ma powstać droga łącząca rondo Niepodległości z ul. Piłsudskiego prowadząca pomiędzy nowym osiedlem przy ul. Grabskiego, a tyłami szpitala psychiatrycznego.

Do wycinki doszło w czasie ferii zimowych. Prace zostały przeprowadzone na zlecenie miasta. - Był to traktor z podczepionym mulczerem, który zagłębia się zębami do 40 cm wgłąb gruntu, szatkując wszystko, co stanie na jego drodze, włącznie z małymi drzewami i śpiącymi w liściach jeżami – opowiada pani Urszula Zydorczak.

Widok był po prostu szokujący. Pomiędzy wystającymi gałęziami były zwłoki martwych jeży. W sobotę 15 lutego na miejscu pojawiła się policja, technik weterynarii oraz przedstawiciele OTOZ Animals Gorzów, którzy zostali zaalarmowani przez mieszkańców pobliskich bloków.

- To była po prostu rzeź jeży. Chciałabym, aby osoby odpowiedzialne za to co się stało poniosły karę. Przy tak dużych terenach zielonych powinno się najpierw wykonać badania i sprawdzić czy działka jest wolna od zwierząt. Niestety tutaj tego nie zrobiono. Ponadto nie można przeprowadzać takich prac w okresie zimowym, gdzie małe zwierzęta chowają się w liściach. Za to co się stało, są odpowiedzialni urzędnicy, którzy zlecili te prace. Jeże są zwierzętami chronionymi, a zostały zabite i zmiażdżone. To jest naprawdę bulwersująca sprawa – komentuje Anna Dryglas z OTOZ Animals Gorzów.

Sprawą zajmuje się policja, która przyjęła zgłoszenie. Według art. 35 w zw z art 6.1 ustawy o ochronie zwierząt, kto wbrew przepisom zabija zwierzęta będące pod ochroną podlega karze więzienia do 3 lat lub do 5 lat w przypadku szczególnego okrucieństwa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/8 Wycinka krzewów zabiła jeże

1/8 Wycinka krzewów zabiła jeże

2/8 Wycinka krzewów zabiła jeże

2/8 Wycinka krzewów zabiła jeże

3/8 Wycinka krzewów zabiła jeże

3/8 Wycinka krzewów zabiła jeże

4/8 Wycinka krzewów zabiła jeże

4/8 Wycinka krzewów zabiła jeże

5/8 Wycinka krzewów zabiła jeże

5/8 Wycinka krzewów zabiła jeże

6/8 Wycinka krzewów zabiła jeże

6/8 Wycinka krzewów zabiła jeże

7/8 Wycinka krzewów zabiła jeże

7/8 Wycinka krzewów zabiła jeże

8/8 Wycinka krzewów zabiła jeże

8/8 Wycinka krzewów zabiła jeże

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości