Dzikie wysypisko śmieci na Fabrycznej [zdjęcia]

11 czerwca 2020, 13:00, red
fot. czytelniczka Marianna
Mieszkanka Gorzowa zwróciła uwagę na dzikie wysypisko śmieci, które powstało przy ul. Fabrycznej w pobliżu toru motocrossowego. Odpady zamiast na wysypisko, zostały wyrzucone w krzakach nad rzeką Wartą.

Wielokrotnie poruszaliśmy na portalu gorzowianin.com problem dzikich wysypisk śmieci w mieście, które można znaleźć na praktycznie każdym osiedlu w Gorzowie. Niestety takie dzikie wysypiska rosną dosłownie jak grzyby po deszczu i chociaż mieszkańcy Związku Celowego Gmin MG6 mogą odpady wywieźć całkowicie za darmo do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalny, to wolą je wyrzucać w lasach, na polanach czy w krzakach nad rzeką.

Na takie dzikie wysypisko śmieci natknęła się pani Marianna podczas spaceru przy ul. Fabrycznej w okolicach toru motocrossowego. - Jest to jedno z wielu w tym miejscu. Cała okolica brzegi rzeki i toru toną w śmieciach – napisała do portalu gorzowianin.com pani Marianna i dołączyła zdjęcia.

Wśród śmieci znajduje się dużo plastiku, a także rzeczy osobiste, zabawki, ubrania, książki, w tym ćwiczenie do języka niemieckiego, które jest podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka. Oprócz tego są doniczki, wiaderka po farbie czy elementy wyposażenia kuchni. Widać, że ktoś robił domowe porządki i postanowił zamiast wywieźć bezpłatnie część śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalny, to wywiózł śmieci w krzaki nad rzekę.

Osobie, która wyrzuciła śmieci grozi mandat w wysokości 500 zł oraz będzie zobowiązana do uprzątnięcia odpadów. Kara może być wyższa i wynieść nawet 5 tys. zł, jeżeli sprawa trafi do sądu.

Jeżeli teren w Waszej okolicy też zamienił się w wysypisko śmieci - zgłoście się do nas, a my zajmiemy się sprawą. Wystarczy, że zrobicie parę zdjęć i opiszecie problem. Czekamy na zgłoszenia na kontakt@gorzowianin.com lub na facebooku.

Fotoreportaż


1/5 Śmieci przy ul. Fabrycznej

1/5 Śmieci przy ul. Fabrycznej

2/5 Śmieci przy ul. Fabrycznej

2/5 Śmieci przy ul. Fabrycznej

3/5 Śmieci przy ul. Fabrycznej

3/5 Śmieci przy ul. Fabrycznej

4/5 Śmieci przy ul. Fabrycznej

4/5 Śmieci przy ul. Fabrycznej

5/5 Śmieci przy ul. Fabrycznej

5/5 Śmieci przy ul. Fabrycznej

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->