Psy na łańcuchu pośrodku pola. Miały odstraszać dziki [zdjęcia]

13 sierpnia 2020, 16:00, red
fot. OTOZ Animals Gorzów
OTOZ Animals z Gorzowa interweniował we wsi Kołczyn w sprawie dwóch psów, które były uwiązane na łańcuchu pośrodku pola. Czworonogi miały pilnować upraw ziemniaków przed dzikami. Zwierzęta zostały zabrane z pola przez „Animalsów”.
- Rozglądajcie się jadąc na wypoczynek, grzyby czy ryby, ponieważ nastał sezon przypinania psów do pilnowania upraw ziemniaków. Psy przypięte na łańcuchu, to psy skazane na straszną śmierć. Umierają z pragnienia lub zostają rozszarpane przez dziki. Zgłaszajcie do gmin, policji, straży miejskiej czy gminnej lub działających na danym terenie fundacji, organizacji zwierzęcych. Proście o pomoc media, gdy spotkacie się z odmową – apeluje OTOZ Animal Gorzów.

A wszystko to po interwencji „Animalsów” w okolicach wsi Kołczyn, gdzie dwa psy były uwiązane na łańcuchu pośrodku szczerego pola. Miały miskę, w której teoretycznie powinna być woda, a także prowizoryczny szałas w którym mogły się schować przed słońcem. Pozostawienie zwierząt w tym miejscu tym bardziej szokuje, ponieważ w ostatnich dniach są upały powyżej 30 stopni. 

OTOZ Animals uwolnił psy, zabrał je z pola i ich właścicielom.

Fotoreportaż


1/3 Pies na łańcuchu w szczerym polu

1/3 Pies na łańcuchu w szczerym polu

2/3 Pies na łańcuchu w szczerym polu

2/3 Pies na łańcuchu w szczerym polu

3/3 Pies na łańcuchu w szczerym polu

3/3 Pies na łańcuchu w szczerym polu

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->