Mieszkańcy wyrzucają śmieci gdzie popadnie [zdjęcia]

6 lutego 2020, 11:29, red
fot. czytelniczka Renata
Nasza czytelniczka zwraca uwagę na problem z wyrzucaniem śmieci na łono natury i podkreśla, że jest to przykry widok. Dlatego też chwali akcję, która ma uświadomić mieszkańcom, że to jak będzie wyglądał Gorzów, zależy od ich samych.

Pod koniec stycznia portal gorzowianin.com informował o kampanii społecznej „Gorzów oj!czysty”, w której uczestniczą gorzowskie media, instytucje, formalne i nieformalne organizacje społeczne. - Chcielibyśmy, żeby nasze miasto było czyste, ładniejsze, bardziej w porządku. Marzy nam się, żeby każda gorzowianka i każdy gorzowianin uwierzyli, że to, jak wygląda Gorzów, zależy też od gorzowian – podkreślają organizatorzy akcji.

Zapowiedź kampanii spotkała się z pozytywnym odzewem wśród mieszkańców, którzy sami wskazują, że sporo osób wyrzuca śmieci gdzie popadnie. W czwartek 6 lutego do redakcji portalu gorzowianin.com napisała czytelniczka Renata. - Bardzo dziękuję i popieram akcję „Gorzów oj!czysty”. Niestety dzisiaj przy ul. Srebrnej są już wyrzucone śmieci. To przykre – pisze w wiadomości pani Renata.

Nasza czytelniczka dołączyła również zdjęcia na których widać torby, które są wypełnione odpadami budowlanymi i wyrzucone na skraju drogi, na tyłach osiedla domków jednorodzinnych. Niestety to nie jest odosobniony przypadek. Wielu mieszkańców po prostu wyrzuca śmieci gdzie popadnie. Zamiast wywieźć na wysypisko lub zamówić specjalny kontener, gorzowianie wolą wywieźć śmieci na łąki, do lasu lub po prostu wyrzucić gdzieś w krzakach. Takie przypadki są bardzo częste np. na osiedlu Europejskim i na Gorzowskich Murawach, ale nie tylko.

Dlatego też zachęcamy mieszkańców naszego miasta do akcji „Gorzów oj!czysty”, aby 20 marca czyli w dniu kiedy ruszy kampania, zamiast górnolotnie „sprzątać świat”, podnieśli z chodnika choć jeden papierek.

Start akcji to nieoficjalny pierwszy dzień wiosny (oficjalny w tym roku przypada w sobotę). Tego dnia zamiast topienia marzanny wspólnie organizujemy konkurs dla szkół, przedszkoli, organizacji społecznych i pojedynczych osób na marzannę z surowców wtórnych. Jego finał, czyli prezentacja kukieł, odbędzie się w centrum Gorzowa.

Fotoreportaż


1/4 Śmieci przy ul. Srebrnej

1/4 Śmieci przy ul. Srebrnej

2/4 Śmieci przy ul. Srebrnej

2/4 Śmieci przy ul. Srebrnej

3/4 Śmieci przy ul. Srebrnej

3/4 Śmieci przy ul. Srebrnej

4/4 Śmieci przy ul. Srebrnej

4/4 Śmieci przy ul. Srebrnej

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości