Wiadomości

Co z zatoczką autobusową przy Arsenale?

28 maja 2020, 13:46
fot. gorzowianin.com
Kierowcy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie denerwują się, że nie mogą korzystać z zatoczki autobusowej koło Arsenału. Ta zamiast służyć autobusom, które wożą mieszkańców, zamieniła się obecnie w parking.

Trwają prace przy przebudowie ul. Sikorskiego w Gorzowie, co wiąże się z utrudnieniami w ruchu i mniejszą ilością miejsc parkingowych. Dlatego też każdy parkuje gdzie tylko może, w tym również robotnicy pracujący przy inwestycji. Zaparkowane auta możemy spotkać na nieczynnym torowisku czy na wyłączonej z użytkowania zatoczce autobusowej.

Parkowanie samochodów na zatoczce autobusowej przy ul. Chrobrego, która jest gotowa od kilku miesięcy denerwuje zwłaszcza kierowców MZK, którzy muszą wysadzać pasażerów przy budynku Titanica na prowizorycznym przystanku, zamiast w bezpiecznych warunkach na zatoczce.

Dlatego też w połowie maja do portalu gorzowianin.com zwrócił się jeden z kierowców Miejskiego Zakładu Komunikacji, który dopytywał się właśnie o zatoczkę przy ul. Chrobrego koło Arsenału. - Jestem kierowcą autobusu i nie jesteśmy w stanie razem z kolegami dowiedzieć się co z przystankiem Arsenał przy ul. Chrobrego. Zamiast oddać zatoczkę do użytku, to wiele osób zrobiło sobie z niej parking – napisał pan Tomasz, kierowca MZK Gorzów

Jeszcze tego samego dnia, we wtorek 19 maja zwróciliśmy się z pytaniem do Urzędu Miasta Gorzowa z pytaniem kiedy przystanek autobusowy zostanie ponownie uruchomiony i czy miasto posiada jakiekolwiek informacje na ten temat.

W końcu w czwartek 28 maja otrzymaliśmy odpowiedź w tej sprawie. - Przeniesienie przystanku jest w kompetencjach wykonawcy inwestycji firmy Trakcja. Miasto poprosiło o to przeniesienie już w kwietniu, ale tak się nie stało. Wydział inwestycji Urzędu Miasta Gorzowa podejmie kolejną interwencję w tej sprawie – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości