Bazaltowa i pobliskie ulice doczekają się utwardzenia

5 marca 2020, 08:32, ak
fot. czytelniczka Karolina
Dobra wiadomość dla mieszkańców ul. Bazaltowej. Gruntowa droga w końcu doczeka się utwardzenia oraz kanalizacji deszczowej. To wszystko w ramach budowy kanalizacji deszczowej w ul. Żwirowej. Prace obejmą również ul. Świerkową, Owocową i Kiemliczów.

Pod koniec lutego do portalu gorzowianin.com zgłosiła się czytelniczka Karolina, która żaliła się na stan ul. Bazaltowej przy której mieszka. Gorzowianka podkreślała, że mieszkańcy tej ulicy od wielu lat walczą o jej utwardzenie, ale bezskutecznie. Natomiast władze miasta obiecały remont i to jeszcze w 2018 roku, jednak do niego nie doszło.

Dlatego też zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gorzowa z pytaniami czy mieszkańcy ul. Bazaltowej doczekają się jej remontu. W czwartek 5 marca otrzymaliśmy odpowiedź od urzędników, który tłumaczą, że ul. Bazaltowa zostanie utwardzona w ramach ”Budowy systemu kanalizacji deszczowej w rejonie ul. Żwirowej w Gorzowie”. Miasto rozstrzygnęło właśnie przetarg na tę inwestycję i niedługo podpisze umowę z wykonawcą. Pracami zajmie się firma Wuprinz S.A. z Poznania za kwotę 8 mln 532 tys. zł.

Inwestycja jest w formule zaprojektuj i wybuduj, co oznacza że obejmie swoim zakresem zaprojektowanie i wykonanie kanalizacji deszczowej w ul. Żwirowej, Bazaltowej, Świerkowej, Owocowej i Kiemliczów wraz z wykonaniem nawierzchni na wskazanych w przetargu odcinkach. Dobra wiadomość dla mieszkańców – ul. Bazaltowa zostanie utwardzona kostką betonową. Wykonawca ma czas na realizację wszystkich robót budowlanych do 31 sierpnia 2021 roku.

Jak podkreślają urzędnicy, do tego czasu na ul. Bazaltowej będą prowadzone prace utrzymaniowe polegające na uzupełnianiu ubytków, a także w miarę możliwości wykonane zostanie profilowanie istniejącej nawierzchni. Termin realizacji powyższych prac uzależniony jest od warunków atmosferycznych oraz od dostępności materiału. Szacowany okres to kwiecień-czerwiec 2020 roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości