Śmieciowy problem nad jeziorem Nierzym

29 lipca 2020, 13:16, red
fot. Tomasz Rybak
Kilka worków śmieci, to efekt akcji mieszkańca Gorzowa, który postanowił posprzątać teren parkingu nad jeziorem Nierzym. Pan Tomasz zwraca uwagę na problem ze śmieciami i apeluje o ustawienie pojemników na odpady oraz podkreśla, że za to jak wygląda ten teren, odpowiadamy my sami.

Do portalu gorzowianin.com oraz m.in. do Ośrodka Sportu i Rekreacji czy Urzędu Miasta Gorzowa napisał mieszkaniec Gorzowa, który zwraca uwagę na problem ze śmieciami w rejonie parkingu i terenu ośrodka nad jeziorem Nierzym.

- Z przykrością muszę stwierdzić, że okolice jeziora Nierzym są bardzo zaśmiecone, a głównym tego powodem jesteśmy my, mieszkańcy. Śmieci które zdążyłem zebrać tylko z okolic parkingu to były najczęściej chusteczki nawilżane, które jak wiemy nie rozkładają się w glebie, poza tym mnóstwo butelek, co mogłoby spowodować pożar lasu – opisuje problem Tomasz Rybak ze stowarzyszenia na rzecz estetyki miasta Gorzowa.

Mieszkaniec, który posprzątał las w okolicach parkingu, a zebrał kilka worków śmieci, zwraca uwagę, że oprócz edukacji i świadomości ludzi, którzy wybierają się nad jezioro, ważna jest również infrastruktura. Chciałby, aby na terenie płatnego parkingu pojawiły się przenośne toalety oraz pojemniki na odpady.

- Pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji zabrali śmieci, które zostały pozostawione w workach koło parkomatu. Nasi pracownicy dwa razy dziennie sprzątają teren parkingu oraz ośrodka, który jest przez nas dzierżawiony. Same śmietniki są ustawione na terenie ośrodka i tuż przy bramie wejściowej, dlatego osoby odwiedzające jezioro Nierzym mogą te śmieci zabrać ze sobą i wyrzucić je do śmietnika. Natomiast samą akcję posprzątania terenu wokół parkingu przez mieszkańca Gorzowa bardzo chwalimy i w przyszłości możemy się do niej dołączyć – komentuje Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

Ponadto OSiR zastanawia się czy nie ustawić pojemników na parkingu, tak jak prosi o to mieszkaniec, ale obawia się czy nie zostaną zniszczone przed wandali.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości