Interwencje

Nowa droga, ale już z usterkami. Mieszkańcy wytykają błędy

4 października 2021, 11:33
Przebudowa ul. Sosnkowskiego zakończyła się z 3-miesięcznym poślizgiem w stosunku do pierwotnego terminu. Chociaż droga jest świeżo wyremontowana, to mieszkańcy wytykają wykonawcy wiele usterek. Zwracają uwagę m.in. na zapadającą się studzienkę, nierówno położoną kostkę od wjazdu z ulicy Janockiego czy źle wykonany wjazd na osiedle.

Problem z dzikami na Zakanalu. Miasto: Pozostaje wypłaszanie lub odstrzał

19 września 2021, 19:23
Czytelniczka Beata zwraca uwagę na problem z dzikami przy ul. Podgórnej na gorzowskim Zakanalu. Jak relacjonuje kobieta po ich ulicy spaceruje stado składające się z aż 14 dzików. Z kolei miasto komentuje, że problem jest im znany i są podejmowane działania w tej sprawie. Jednak dopóki na pobliskich polach znajdują się uprawy kukurydzy, to nie można przeprowadzić skutecznego przepłaszania lub odstrzału dzików.

Ktoś wyrzucił kotkę w kartonie. Gorzowianka szuka dla niej nowego domu

17 września 2021, 12:47
W piątkowy poranek pani Sandra znalazła przed swoją kamienicą przy ul. Kosynierów Gdyńskich karton z kotką oraz dołączonym listem. Mieszkanka Gorzowa zabrała zwierzę z ulicy, ale niestety nie może zatrzymać kotki u siebie i dlatego szuka dla niej nowego domu.

Czytelniczka: Na Zakanalu jest tyle dzików, że strach wyjść z domu

12 września 2021, 17:55
Do portalu gorzowianin.com napisała czytelniczka Beata, która zwraca uwagę na problem z dzikami na Zakanalu w Gorzowie. Jak opowiada pani Beata, przy ul. Podgórnej jest stado 14 dzików, które biegają po drodze, pochodzą pod płoty, że aż strach wyjść z domu na spacer, a co dopiero puścić dzieci same do szkoły.

Mieszkańcy podzieleni w sprawie fajerwerków na zakończenie potańcówki w parku Górczyńskim

4 września 2021, 15:05
W nocy z piątku 3 września na sobotę 4 września w parku Górczyńskim odbył się 3-minutowy pokaz fajerwerków. Wszystko z okazji potańcówki pod chmurką, która była zarazem pożegnaniem lata. Część mieszkańców os. Górczyn skarży się na pokaz fajerwerków, jednak są również osoby, które bronią lokalu i podkreślają, że w mieście w końcu coś się dzieje.

Mieszkańcy walczą o budowę boiska na osiedlu. Do prezydenta trafiła petycja

27 sierpnia 2021, 13:28
Na osiedlu Europejskim nie ma boiska dla dzieci i młodzieży, dlatego też mieszkańcy postanowili walczyć o jego budowę. Chcą, aby boisko powstało na miejskiej działce, tam gdzie władze Gorzowa zamierzają w przyszłości wybudować przedszkole ze żłobkiem. Właśnie w tej sprawie do prezydenta Jacka Wójcickiego trafiła petycja pod którą podpisało się około 1200 osób.

Czytelnik: Martwi mnie rozmieszczenie tablic systemu informacji pasażerskiej

27 sierpnia 2021, 11:02
Do redakcji portalu gorzowianin.com zwrócił się czytelnik Kacper, który dopytuje się dlaczego tablice systemu informacji pasażerskiej nie zostały zainstalowane na najbardziej obleganych przystankach komunikacji miejskiej jak np. na przystanku "SP13" przy ul. Piłsudskiego czy przystanku „Czereśniowa”.

Weekendowe potańcówki w parku Górczyńskim. Niektórym mieszkańcom przeszkadza muzyka

19 sierpnia 2021, 19:00
W parku Górczyńskim powstał lokal, w którym odbywają się weekendowe potańcówki. Spora grupa gorzowian jest zachwycona nowym miejscem spotkań i chętnie bierze udział w zabawie. Jednak pojawiają się również głosy mieszkańców Gorzowa, którzy twierdzą, że głośna muzyka im przeszkadza i park to nie jest miejsce na tego typu imprezy.

Czytelnik: Ciągle słyszymy, że są inne, ważniejsze inwestycje [zdjęcia]

19 sierpnia 2021, 13:37
Do redakcji portalu gorzowianin.com napisał czytelnik Tomasz, który zwraca uwagę na fatalny stan ul. Szmaragdowej. Mieszkaniec Gorzowa dopytuje się czy zniszczona ulica ma szansę na remont, skoro dwie inne osiedlowe drogi zostaną niedługo wyremontowane. Pan Tomasz podkreśla, że ciągle słyszy od miasta, że są inne, ważniejsze inwestycje.

Czytelnik: Czy dziurawa Niemcewicza doczeka się remontu? [zdjęcia]

17 sierpnia 2021, 13:11
Do redakcji portalu gorzowianin.com napisał mieszkaniec Gorzowa, który zwraca uwagę, że ul. Niemcewicza i Broniewskiego od wielu lat nie widziały remontu. Natomiast dziury w jezdni są doraźnie łatane. Dlatego też mieszkaniec os. Staszica dopytuje się czy obie zniszczone ulice mają szansę na remont.


Fotoreportaże