Wiadomości › Interwencje

Ktoś wyrzucił śmieci w pobliżu schroniska

17 sierpnia 2020, 11:38
Podczas sobotniego spaceru z psem ze schroniska, pan Jakub który jest wolontariuszem w "Azorkach" natknął się na śmieci, które zostały wyrzucone nad Wartą w kilku miejscach. Wśród opadów były m.in. worki i reklamówki wypełnione plastikiem.

Psy na łańcuchu pośrodku pola. Miały odstraszać dziki [zdjęcia]

13 sierpnia 2020, 16:00
OTOZ Animals z Gorzowa interweniował we wsi Kołczyn w sprawie dwóch psów, które były uwiązane na łańcuchu pośrodku pola. Czworonogi miały pilnować upraw ziemniaków przed dzikami. Zwierzęta zostały zabrane z pola przez „Animalsów”.

Udają głuchoniemych i próbują wyłudzić pieniądze

10 sierpnia 2020, 12:36
W ubiegłym tygodniu przed gorzowskimi marketami i galeriami handlowymi pojawili się oszuści, którzy twierdzą, że są przedstawicielami stowarzyszenia na rzecz głuchoniemych. Oszuści w ten sposób próbują wyłudzić pieniądze. Nie dajmy się nabrać i nie oddawajmy im pieniędzy.

Podwyżka czynszów to gwóźdź do trumny dla seniorów?

6 sierpnia 2020, 10:02
Najemcy mieszkań komunalnych w Gorzowie skarżą się na prawie dwukrotną podwyżkę czynszów. Wyższe opłaty mają obowiązywać od 1 listopada. Jak podkreśla grupa gorzowian, podwyżka najbardziej uderzy w osoby starsze, które będą musiały wybrać – czy kupić leki i jedzenie czy też opłacić bardzo wysoki czynsz.

Śmieciowy problem nad jeziorem Nierzym

29 lipca 2020, 13:16
Kilka worków śmieci, to efekt akcji mieszkańca Gorzowa, który postanowił posprzątać teren parkingu nad jeziorem Nierzym. Pan Tomasz zwraca uwagę na problem ze śmieciami i apeluje o ustawienie pojemników na odpady oraz podkreśla, że za to jak wygląda ten teren, odpowiadamy my sami.

Zniszczenia w parku Siemiradzkiego po ulewie

15 lipca 2020, 12:29
Mieszkanka Gorzowa zwraca uwagę na szkody, które zostały wyrządzone w parku Siemiradzkiego przez ostatnią ulewę. Intensywne opady deszczy wymyły skarpę przy schodach terenowych, tak że zostały odsłonięte kable. Zniszczenia mają zostać naprawione w ciągu najbliższych dni.

Mieszkańcu segreguj śmieci, bo zapłacisz więcej

8 lipca 2020, 10:46
Od kilku miesięcy mieszkańcy Gorzowa i podgorzowskich gmin muszą obowiązkowo segregować śmieci. Nie wszystkie osoby się do tego stosują, co widać w altanach śmietnikowych w mieście. Dlatego też zarządcy apelują do gorzowian o prawidłową segregację, inaczej stawka za odpady wzrośnie do 48 zł od osoby.

Śmieciowy armagedon w centrum Gorzowa [zdjęcia]

29 czerwca 2020, 21:20
Mieszkańcy ul. Lutyckiej w samym centrum Gorzowa od lat borykają się ze śmieciowym problemem na swoim podwórku. Wszystko przez to, że śmieci dosłownie wylewają się z pojemników i leżą wszędzie. Wśród nich są również odpady bio z pobliskich restauracji, które przyciągają szczury. Rozwiązaniem ma być budowa półpodziemnych pojemników.

Mieszkańcy wciąż skarżą się na nocny wywóz odpadów [film]

21 czerwca 2020, 20:00
W czerwcu miał skończyć się problem z nocnym wywozem odpadów w Gorzowie i podogorzowskich miejscowościach. Mieszkańcy skarżyli się na śmieciarki, które pojawiały się na osiedlach około północy lub nawet o godz. 1 w nocy. Śmieciarki powodowały hałas, zwłaszcza kiedy odbierały szkło. Jak się okazuje, śmieciarki wciąż odbierają odpady w nocy o czym poinformował nas jeden z czytelników.

Dzikie wysypiska „rosną” jak grzyby po deszczu

12 czerwca 2020, 15:49
Mieszkańcy coraz bardziej zaśmiecają Gorzów. Tak można stwierdzić po ilości dzikich wysypisk, które powstają w różnych częściach miasta. Fatalna sytuacja jest m.in. przy ul. Fabrycznej, gdzie tuż obok siebie powstają nowe, dzikie wysypiska śmieci. Wyrzucane jest tam dosłownie wszystko.


Fotoreportaże


x