• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 15 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Niekończące się prace na Żwirowej. Mieszkańcy mają dość

16 maja 2022, 11:07
fot. Anna Kluwak
Mieszkańcy ul. Żwirowej i okolicznych ulic skarżą się na niekończące się prace. Kanalizacja deszczowa wraz z odtworzeniem nawierzchni miała być gotowa najpierw do końca 2021 roku, później do maja 2022 roku. Teraz wiadomo, że inwestycja będzie miała kolejny poślizg.

We wrześniu 2021 roku rozpoczęła się budowa kanalizacji deszczowej w ul. Żwirowej. Wykonawca, czyli firma Wuprinż S.A. z Poznania miała trzy miesiące na budowę budowę kanalizacji deszczowej w ul. Żwirowej, Bazaltowej, Świerkowej, Owocowej i Kiemliczów wraz z wykonaniem nawierzchni na wskazanych odcinkach za kwotę 8 mln 532 tys. zł. Jednak inwestycja okazała się koszmarem dla mieszkańców. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Drogowy koszmar na Żwirowej. Mieszkańcy: Nie mamy już siły”.

Według ostatnich zapowiedzi, prace przy ul. Żwirowej miały zakończyć się wraz z początkiem maja. Jednak mamy połowę maja, a końca robót nie widać. Do portalu gorzowianin.com zgłaszają się mieszkańcy, którzy skarżą się, że prace nie zostały zakończone, a przejazd ul. Żwirową jest wyzwaniem i trzeba jechać slalomem i zjeżdżać na przeciwległy pas, aby nie urwać sobie koła.

- Prace trwają od ubiegłego roku, a końca nie widać. Zapowiadano, że zakończą się na początku maja, a jeszcze daleka droga. To jest jakaś kpina z mieszkańców, bo nikt nie wie, kiedy to wszystko się skończy - podkreśla pan Paweł, mieszkaniec ul. Żwirowej.

W związku z tym, zwróciliśmy się z pytaniami do Urzędu Miasta Gorzowa. Zapytaliśmy się czy wykonawca złożył kolejny wniosek o nowy termin prac, a także wynikają kolejne opóźnienia. W końcu dostaliśmy odpowiedź od urzędników.

- Wykonawca złożył wniosek o wydłużenie terminu inwestycji do końca czerwca 2022 roku. Uzasadnił go trudnościami z dostępnością materiałów, wydłużonym okresem oczekiwania na dostawę oraz załamaniem na rynku pracy, czyli dostępnością pracowników, w tym podwykonawców, co jest efektem pandemii COVID-19 oraz wojną na Ukrainie. Wniosek wykonawcy jest weryfikowany – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Aktualnie przy ul. Żwirowej trwają prace związane z regulacją krawężników i wpustów w celu ułożenia brakujących fragmentów warstwy wiążącej nawierzchni. W kolejnym etapie rozpoczną się prace związane z frezowaniem nawierzchni ulicy, tak aby ułożyć warstwę ścieralną. Ponadto zostaną przebudowane zjazdy. Wykonawca deklaruje, że wszystkie prace zakończy do końca czerwca 2022 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości