Wiadomości

Nowe oznakowanie i likwidacja miejsc parkingowych. Mieszkańcy: To jakiś żart?

20 kwietnia 2022, 09:50
fot. Damian Pyta
Do redakcji portalu gorzowianin.com napisała czytelniczka Iwona, która zwraca uwagę na nowe oznakowanie skrzyżowania ul. Borowskiego i Armii Polskiej oraz likwidację miejsc parkingowych wzdłuż ulicy. Miasto natomiast tłumaczy, że zdecydowały o tym względy bezpieczeństwa.

- Czy to jakiś żart? Prima aprilis? Co to za nowe pasy na Borowskiego? Zabrali nam miejsca parkingowe, których i tak jest tu mało. Gdzie my mieszkańcy mamy parkować? - napisała do redakcji portalu gorzowianin.com pani Iwona, mieszkanka ul. Borowskiego.

Jak się okazało, przy skrzyżowaniu ul. Borowskiego i ul. Armii Polskiej doszło do prawdziwej rewolucji, jeżeli chodzi o organizację ruchu i nowe oznakowanie. Na skrzyżowaniu zostało namalowane nowe oznakowanie poziomie z którego wynika, że na przejściu dla pieszych powstanie wysepka. Ponadto zlikwidowane zostało oznakowanie wyznaczające tzw. "pole martwe" na którym nie wolno było parkować i teraz, to tutaj zostanie poprowadzony ruch samochodów. Ponadto zostały zlikwidowane linie wyznaczające miejsca parkingowe na odcinku od skrzyżowania z ul. Armii Polskiej do skrzyżowania z ul. Kosynierów Gdyńskich.

To jednak nie koniec zmian. Do tej pory kierowcy wyjeżdżający z ul. Armii Polskiej w ul. Borowskiego musieli ustąpić pierwszeństwa kierowcom jadącym ul. Borowskiego. Teraz na wyjeździe z Armii Polskiej został ustawiony znak „stop”, który nakazuje bezwzględne zatrzymanie się.

Skąd w ogóle takie zmiany i dlaczego zabrano mieszkańcom miejsca parkingowe? Zwróciliśmy się w tej sprawie z prośbą o komentarz do Urzędu Miasta Gorzowa. - Zdecydowały o tym względy bezpieczeństwa. Chcemy uniknąć niebezpiecznych zdarzeń z udziałem pieszych, do których dochodziło w tej części miasta. Szczegółowa odpowiedź zostanie udzielona w najbliższych dniach – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/6 Rewolucja drogowa na Borowskiego

1/6 Rewolucja drogowa na Borowskiego

2/6 Rewolucja drogowa na Borowskiego

2/6 Rewolucja drogowa na Borowskiego

3/6 Rewolucja drogowa na Borowskiego

3/6 Rewolucja drogowa na Borowskiego

4/6 Rewolucja drogowa na Borowskiego

4/6 Rewolucja drogowa na Borowskiego

5/6 Rewolucja drogowa na Borowskiego

5/6 Rewolucja drogowa na Borowskiego

6/6 Rewolucja drogowa na Borowskiego

6/6 Rewolucja drogowa na Borowskiego

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości