• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Rozmyta ścieżka nie zostanie naprawiona, bo... miasto nie ma pieniędzy

25 lipca 2022, 12:33
fot. czytelnik Marek
Ścieżka pieszo-rowerowa nad Kłodawką jest rozmywana przy okazji każdej większej ulewy, która przechodzi przez Gorzów. Fragmenty ścieżki zostały zniszczone na początku czerwca i jak się okazuje, zbyt szybko nie zostaną naprawione. Miasto tłumaczy się, że naprawa kosztowałaby 50 tys. zł i obecnie nie ma takich pieniędzy w budżecie, więc prace naprawcze nie zostaną zrealizowane.

Na początku czerwca przez Gorzów przeszła burza, której towarzyszył ulewny deszcz o czym portal gorzowianin.com informował w artykule "Przez Gorzów przeszła burza. Woda zalała ulice i garaże". Jak się okazało, intensywne opady deszczu zniszczyły fragment ścieżki pieszo-rowerowej nad Kłodawką. Z prośbą o interwencję w sprawie zniszczonej ścieżki zwrócił się czytelnik Marek.

- Kto naprawi po raz kolejny ścieżkę którą rozmyło koło stadionu lekkoatletycznego i za czyje pieniądze? Ta ścieżka to w ogóle fantastyczna sprawa, coś nie ma szczęścia – pisał czytelnik Marek. Od razu zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gorzowa z pytaniami w sprawie naprawy ścieżki. Miasto odpowiedziało wówczas, że zostaną przeprowadzone oględziny i ocena uszkodzeń. Na ich podstawie zostanie podjęta decyzja o zakresie i terminie prac. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Ulewa znów rozmyła ścieżkę nad Kłodawką”.

W międzyczasie z prośbą o naprawę ścieżki zwrócił się również radny Piotr Wilczewski z Platformy Obywatelskiej, który napisał interpelację w tej sprawie. - W wielu miejscach możemy zauważyć braki kruszywa, a także elementów stabilizujących, co utrudnia poruszanie się po ścieżce rowerami, a także wózkami - podkreślał radny Wilczewski.

Sprawdziliśmy ponownie czy ścieżka doczeka się ostatecznie naprawy. Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla mieszkańców Gorzowa. Miasto tłumaczy, że nie ma obecnie pieniędzy, aby zająć się naprawą ścieżki. - W ramach przeglądu stanu technicznego traktu stwierdzono ubytki kruszywa na około 400 metrach długości ścieżki. Naprawa szacunkowo wyceniona została na 50 tys. zł. W chwili obecnej z uwagi na braki środków finansowych wykonanie naprawy nie jest możliwe. Prace zostaną zlecone w przypadku zabezpieczenia niezbędnej kwoty, Do tego czasu stan nawierzchni będzie monitorowany w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom – komentuje Iwona Olek, wiceprezydent Gorzowa.

Warto podkreślić, że przy każdej większej ulewie, ścieżka pieszo-rowerowa nad Kłodawką jest rozmywana i wystają z niej tylko elementy plastikowej kratki lub folia.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości